Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Impulsator w YAMAHA AX-470 - czy może zniekształcać dzwięk?

02 Wrz 2009 17:07 6211 9
  • Poziom 12  
    Witam, mam pytanie odnośnie impulsatora. Czy może on zniekształcać dźwięk a właściwie powodować zakłócenia przez swój marny stan techniczny (luzy)? Osobiście myślę że tak ale wolę się upewnić.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 34  
    Przemek-Elektronik napisał:

Witam !

W AX-470 nie występuje regulacja oparta na zliczaniu impulsów . O jaki konkretnie element wzmacniacza chodzi ?
  • Poziom 12  
    Mówiąc jak laik chodzi mi o przełącznik którym wybieram z którego wejścia jest pobierany sygnał, czyli przełącznik INPUT.

W przyszłości proszę wstawiać zdjęcia na serwer forum Elektroda - nie "imageshack".

Poprawiłem...

Krzysztof L.
  • Poziom 34  
    Owszem , mechaniczny selektor źródeł sygnału może być przyczyną występowania zakłóceń i jest to dość powszechna usterka . W większości przypadków pomaga regeneracja polegająca na usunięciu nalotów (tlenki , siarczki , itp) ze styków poszczególnych sekcji przełącznika . Yamaha stosuje selektory ALPS , które są dość dobrze obudowane i dostęp do sekcji jest utrudniony. Dlatego najczęściej (zależnie od typu) wymagają demontażu i rozlutowania z płyty . Zdemontowany przełącznik nasącza się dość obficie odpowiednim preparatem (cała gama środków "Kontakt" w aerozolu) , a następnie wielokrotnie przełącza się pomiędzy wszystkimi sekcjami . Dla pewności zabieg powtarza się 2-3 razy . Na zakończenie przedmuchujemy wnętrze sprężonym powietrzem .
  • Poziom 16  
    Jezeli jest to impulsator a on za pomoca jakiegos ukladu dekodowania np kodu Graya i licznika steruje przekaznikami lub ukladem jak np cd4051(multiplekser) to nie ma on zadnego wplywu na dzwiek!!! nawet jezeli jest mechaniczny to napewno steruje on uklade załączania przekazników a nie przekazuje sygnał bezposrednio!!! Dlatego nie piszcie ze moze miec wpływ szczególnie w nowszym i dotego Japońskim sprzęcie.
  • Poziom 24  
    Według schematu ten model ma selektor mechaniczny napędzany silnikiem. Toteż może wprowadzać zakłócenia.
  • Poziom 16  
    I co sygnał przechodzi bezpośrednio przez ten selektor czy za jego pośrednictwem przez przekaźniki? bo aż nie chce mi się wierzyć
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Ok na schemacie widać wyraźnie sorki mój błąd. Dlatego własnie chciałem się dowiedzieć bo to raczej rzadkie rozwiązanie. No to jeżeli tak to zostało rozwiązane to oczywiście ze ma prawo wprowadzać zniekształcenia i raczej kwestia pomocy pomijalna bo powinno się go po prostu wymienić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    A tak teraz dopiero zauważyłem. Jeżeli sygnał przechodzi bezpośrednio przez selektor to nie jest to impulsator. Źle nazwany temat.