Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym najlepiej zalewać piszczące cewki na płycie głównej?

02 Wrz 2009 17:41 4519 3
  • Poziom 9  
    Mam problem z nowym laptopem Lenovo. Chodzi o popularne piszczenie, problem jedynie ustaje gdy ustawi się najniższą szybkość procesora (800MHz), natomiast w profilach w których prędkość jest zmieniana dynamicznie (800-2400MHz) lub ustawiona na stale 2400MHz laptop piszczy. Bardziej bezpośrednio jest to pewnie związane z napięciem na procesorze - wraz z jego wzrostem laptop bardziej piszczy.

Znalazłem na forum: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=223380&page=2 że problem można łatwo zlikwidować przez zalanie wadliwej cewki (zbyt mała ilość nałożonego lakieru) jakimś gorącym klejem.
    Moje pytanie jest takie - czego najlepiej użyć do tego celu? Najlepiej jakby ktoś podał konkretną nazwę specyfiku.

Do serwisu nie chcę oddawać, chociaż laptop kosztował mnie 6tys, bo po pierwsze sporo czasu nie będę miał laptopa. Po drugie najprawdopodobniej nic z tym nie zrobią. A nawet jakby wymienili plyte/calego laptopa to problem z prawdopodobieństwem ok 50% znowu wystąpi, a jak nie wystąpi od razu to może po jakimś czasie się pojawić...
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Ok, dzięki za radę. Raczej użyję butaprenu z tego względu, że można go właśnie jakby co ściągnąć z cewki w odróżnieniu od lakieru...
  • Poziom 20  
    Możesz też spróbować szybkoschnącej emalii.