Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LPG Autronic Fiat Panda 1.2 Dziwne odczyty lambdy na lpg

Szczepan2k7 02 Sep 2009 19:53 3548 4
    Szczepan2k7
    Level 10  
    Witam! Mam następujący problem. po awarii przełącznika w tartarini tec99 postanowiłem mienić komputer na Autronic Al-700. Wlutowałem się wg. schematu dołączonego do centralki w pozostałą "magistralę" (kable po tec-u). Wszystko w miarę chodzi- tzn. auto jeździ na gazie, wyregulowałem na reduktorze na ucho. Przechodząc do sedna - odczyt lambdy na benzynie w zakresie 0-1 V (0,45 stechiometryczna), po przejściu na lpg zakres sondy zmienia się do 0-5 V. Przez co b. trudno wyregulować go automatycznie, jak podaje instrukcja al-700. Przeczytałem na jednym z tematów na elektrodzie, że jest to złe połączenie -> ale nie jest to wyraźnie opisane w tamtym poście, a post jest z 2005 roku bodajże (więc nie wiem czy autor odpisze).
    Teraz pytania:
    1- czy ta sama lambda możne pracować na 2 zakresach? (sądzę że nie)
    2- czy nie jest to wina błędnej emulacji?
    3- Czy nie jest to błąd podłączenia -> ew. jak to poprawić

PS: z centralki z kabla został mi jeden luźny kabelek->szary. macie pomysł od czego on jest?

Pozdrawiam!
  • Helpful post
    Maher
    Level 21  
    Zgodnie z schematem fioletowy idzie do sondy lambda a przewód wracający z sondy lambda do kompa samochodowego łączysz z przewodem szarym (służy do oszukiwania kompa samochodowego gdy pracuje na LPG).
    Szczepan2k7
    Level 10  
    Dzięki! Na schemacie Al-700tego nie miałem.... Spróbuję jak wrócę z pacy i odpiszę. Pozdrawiam!
    Szczepan2k7
    Level 10  
    No i.... nic. Podlutowałem szary z komputerka AL-700 do szarego który był w "magistrali" między wpięciem do komputera pandziochy a AEB mFiIX 426.
    Nadal na benzynie 0-1V, na LPG ok 0-5V. Dodam że mam jeszcze Emulator Archiede. Może ważna jest kolejnośc podłączania tych urządzeń?

PS Panda 1.2 ma dwie sondy lambda
    Szczepan2k7
    Level 10  
    Problem rozwiązany jakiś czas temu - padła lambda i fałszowała wynik na ciepłym silniku.