Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPG Autronic Fiat Panda 1.2 Dziwne odczyty lambdy na lpg

Szczepan2k7 02 Wrz 2009 19:53 3287 4
  • #1 02 Wrz 2009 19:53
    Szczepan2k7
    Poziom 9  

Witam! Mam następujący problem. po awarii przełącznika w tartarini tec99 postanowiłem mienić komputer na Autronic Al-700. Wlutowałem się wg. schematu dołączonego do centralki w pozostałą "magistralę" (kable po tec-u). Wszystko w miarę chodzi- tzn. auto jeździ na gazie, wyregulowałem na reduktorze na ucho. Przechodząc do sedna - odczyt lambdy na benzynie w zakresie 0-1 V (0,45 stechiometryczna), po przejściu na lpg zakres sondy zmienia się do 0-5 V. Przez co b. trudno wyregulować go automatycznie, jak podaje instrukcja al-700. Przeczytałem na jednym z tematów na elektrodzie, że jest to złe połączenie -> ale nie jest to wyraźnie opisane w tamtym poście, a post jest z 2005 roku bodajże (więc nie wiem czy autor odpisze).
    Teraz pytania:
    1- czy ta sama lambda możne pracować na 2 zakresach? (sądzę że nie)
    2- czy nie jest to wina błędnej emulacji?
    3- Czy nie jest to błąd podłączenia -> ew. jak to poprawić

PS: z centralki z kabla został mi jeden luźny kabelek->szary. macie pomysł od czego on jest?

Pozdrawiam!

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Wrz 2009 22:50
    Maher
    Poziom 21  

Zgodnie z schematem fioletowy idzie do sondy lambda a przewód wracający z sondy lambda do kompa samochodowego łączysz z przewodem szarym (służy do oszukiwania kompa samochodowego gdy pracuje na LPG).

0
  • #3 03 Wrz 2009 08:11
    Szczepan2k7
    Poziom 9  

Dzięki! Na schemacie Al-700tego nie miałem.... Spróbuję jak wrócę z pacy i odpiszę. Pozdrawiam!

0
  • #4 05 Wrz 2009 17:28
    Szczepan2k7
    Poziom 9  

No i.... nic. Podlutowałem szary z komputerka AL-700 do szarego który był w "magistrali" między wpięciem do komputera pandziochy a AEB mFiIX 426.
    Nadal na benzynie 0-1V, na LPG ok 0-5V. Dodam że mam jeszcze Emulator Archiede. Może ważna jest kolejnośc podłączania tych urządzeń?

PS Panda 1.2 ma dwie sondy lambda

0
  • #5 10 Gru 2010 17:59
    Szczepan2k7
    Poziom 9  

Problem rozwiązany jakiś czas temu - padła lambda i fałszowała wynik na ciepłym silniku.

0