Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z systemem alarmowym - fałszywe alarmy

Carlito777 02 Sep 2009 21:12 2028 7
Optex
    Carlito777
    Level 2  
    Nie wiem gdzie mogę uzyskać poradę,więc napisałem tutaj.Problem dotyczy obiektu małego,dokładnie kiosku.Na drzwiach są 3 kontaktrony,czujka wibracyjna a pod sufitem dwie czujki ruchu DSC(nie znam dokladnego oznaczenia).Dość czesto,choć nieregularnie zdarzają się fałszywe włamania.Zanim dojadę do domu to juz mam telefon z ochrony,że ciagle im wchodzi alarm i nie jest znormalizowane.Choc czasem to po kklku godzinach dopiero to sie zaczyna dziać i dzwonią.Wracam,rozbrajam,uzbrajam,czasem się stabilizuje i na jakis czas jest ok.Ale czasem to kombinuje i nic nie daje,ciągle jest u nich alarm.Instalator był juz wiele razy,zawsze cos tam pogrzebie,ale po jakims czasie znowu to samo...Wszystko wyglada niby tak jak ma byc,ale na wszelki wypadek dopycham drzwi,czyszczę czujki i na nic...Może ktoś podsunąć jakaś mysl,gdzie lezy problem i co zrobić ? Bo jest to irytujące.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    Carlito777
    Level 2  
    sharp wrote:
    Co to za centrala? Jeśli ma pamięć zdarzeń - sprawdzić która linia alarmuje. Dopiero wtedy można coś więcej powiedzieć.

No cóż...jestem tylko użytkownikiem,nie wiem co i jak,bo się nie znam,zastanawiam się czy w razie czego nie zmusić instalatora do wymiany,tylko nie wiem czego,czy całości czy moze czujek,tylko nie chce wywalać pięniedzy jesli to nie pomoże.On nigdy się do wymiany nie kwapił,wiec chyba nie w tym rzecz,ze coś jest wadliwe,ale jesli samoistnie szwankuje...sam juz nie wiem.Ale dzieki za dobre chęci pomocy.A pamieć zdarzeń mysle,że ma,bo kiedyś coś mi mówił,że było to i tamto o tej i tamtej porze.
    User removed account
    Level 1  
    rzkazek
    Level 11  
    problem może być bardziej złożony jak wiadomo pomieszczenie jest małe jak pan wspomniał jest to kiosk i jak w więkrzości kiosków pewnie metalowy.
    Z wypowiedzi wynika że kiosk jest monitorowany
    zapewne jest to nadajnik radiowy co niezawsze z wszystkimi urządzeniami świetnie pracuje mimo certyfikatów.
    W tak małych odległościach od siebie
    czasami trzeba popracować z anteną i ma działać poprawnie

powodzenia
    asdfghjkl
    Level 11  
    przyczyn może być wiele:
    -uszkodzony czujnik
    -czujnik zbyt blisko kratki wentylacyjnej
    -za słaby magnes od kontaktronu
    -zbyt bliska lokalizacja nadajnika przy czujniku
    -uszkodzony przewód
    -kiepski technik :!:
    -itd, itp....

Może trzeba zasięgnąć rady innego technika :?:
    Carlito777
    Level 2  
    Technik był,skrócił antenę i przybliżył kontaktrony,zobaczymy czy to coś da na dłużej,na razie jest dobrze.Dzieki za rady
    crunky
    Level 32  
    Carlito777 wrote:
    Technik był,skrócił antenę...

A to ci dopiero ciekawostka! Co to miało na celu?