Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ceny części na alledrogo i innych bazarach, rupieciarniach.

02 Wrz 2009 22:03 4240 11
  • Użytkownik obserwowany
    Bardzo dziwi mnie sytuacja cen części.
    Są one chore. A znam z autopsji że właściciele rupieciarni klepią biede ale z ceny nie zpuszcza i półki mają po brzegi wypełnione.
    Wali mnie to ale czasami trzeba kupić coś czego nie mamy na składzie i zonk.
    Nie mówię tu o chodliwych częściach liczniki audi , wentylatory climatronik, MID vectra, skrzynie ale za silnik cinquecento 700 wołają 400-600 zł co mnie dziwi bo mi stoja dwa takie całe cinquecenta za 500zł. Silnik ford fiesta curier wołaja 1000zł a u mnie za 250 z osprzętem leży, czy skoda felicja, carischma czy reno.
    Czy pompki obiegu wody-- śmiech na sali.
    Inna sprawa chciałem rozeznać ceny butli gazowych na szrotach to za wysłuzoną 10 letnią 100zł to mało . ?????????
    Która notabene nadaje się na piecyk lub na złom.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Pomijając nie ten dział, to ten bazar wyrobił sobie renomę taniego i ludzie na tym żerują. Wczoraj kupiłem budzik prod. niemieckiej, nowy, w sklepie, z gwarancją, sprawdzony na miejscu za 30zł. Identyczny model na all... jest za czterdzieści parę, Bóg jeden wie w jakim stanie. To taki off-topic, który powinien dać do myślenia...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    witam, ostatnio po dzwonie opel vectra c 2007 wymiana poduch napinaczy itp, i trzeba wymienic deske po poducha pasazera ja demoluje, klijent szuka po alegro a ceny około 3000zł, polazłem do serwisu i ze swoim upustem nówke :D miałem za 2500zł, :D co do części raz na rok robie porządek i wywoze na złom silniki skrzynie rozbierajac je na czynniki pierwsze , ostatnio rozebrałem od cytryny c3 skrzynie i dostaem 75 zł, zatrzymuje tylko troche osprzetu a reszta do huty, na alegro kupuje czasami ale nie części bo nie mam zaufania , klient kupił sprzegło do preludy po 5kkm powypadały spreżyny z tarczy, ale co tam był madrzejszy :D , teraz zapłaci drugi raz , jestesmy za biedni by kupować badziew choc tani, powodzenia
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Ale jest druga strona medalu. Jeżeli serwis woła 600zeta za kluczyk, to nie dziwie się , że ludzie szukają gdzie mogą. I zazwyczaj trafiają właśnie tam. Chociaż często z wygody...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    No o tym mówię. Ale jak gość usłyszy taką cenę, to leci szukać gdzie indziej. I wtedy (przeważnie z wygody) trafia na A... . A tam już na niego czekają.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Ciekawe .
    Dobrze że trzeba coraz więcej zamieniać części i komputerem je dopisywać bo było by jeszcze gorzej z cenami.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    witam, masz kolego owik racje, przetestowałem to na oplu, staram sie by samochód po naprawie wygladał na złozenie fabryczne, moze to smieszne dla niektórych ale nawet śruby blachowkrety zapinki itp kupuje w serwisie, a wzasadzie unikam sam starszych niz 4 letnie, chyba ze stały klient , lub poleci Go jakis znajomy,aby zdobyc info do napraw musiałem dostać login i hasło do serwisówek Qrna troszku drogo ale jest wsiozaczyna sie od Vinu i latasz po tym co cie interesi a zmian Qrna jest sporo nawet w tym samym miesiacu i silniku np. kolorystyka kabli , jak urwało komputer w czasie dzwona sprawa niby prosta kabelek do kabelka bo rózne kolory :D ale zostaje 6 takich samych brązowych zle złączysz i klijent ciagnie sam na lawecie silnik nie odpala popaliły sie przewodziki od wyłącznika stopu silnik milczy , :D i jest na masełko do chlebka, nie wiem czemu ludziska tak psiocza na serwisy ja osobiscie mam dobre zdanie o serwisie opla, a co do tych kluczuków co kolega balonika pisał, to czemu kierowcy nie wymieniaja na czas baterii, bawia sie nimy , niezdarność typu upadł na ziemie, inna rzecz ze francuzy oszczedne w lutowaniu i pare razy udało sie wrócic do zycia sam przelutowywujac płytke w kluczykach, te inne firmy owik też sa przydatne u mnie działa taka Gordon sie zwie jestem zadowolony z ich oferty jeszcze przywioza na miejsce za 2-3H od zamówienia, a tak na koniec musiałem w mesiu vito wymienic uszczelke pod głowicą klijent zmartwiony bo ile to cześci niby musza kosztowac zamkneło sie raptem w 400zł ( w tym ogniwko łańcucha serwisowe 13 zł :D ) na aleniegro chcieli 25 + przesyłka :D, pozdrawiam ciplutko