Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAXTOR DMax 22 7200.11 500GB Odzysk danych Prosze o pomoc

02 Wrz 2009 22:07 3675 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Na początek sądzę, że pomożecie mi rozwiązać problem w sumie naprawić, za co będę dozgonnie wdzięczny.

Włączyłem komputer i moim oczom ukazała się komenda :

Disk Boot Failure, Insert System Disk and press enter

Myślę sobie, że coś w biosie źle poustawiane.
    Po kilkunastu minutach dalej nic, więc wziąłem dysk do kolegi potem do kuzyna i w obydwu przypadkach podłanczając dysk wyskakiwało to samo a jeśli odpaliłem dysk z innym dyskiem, ale system odpaliłem z działającego dysku nie mojego to go nie wykrywało.

Następne moje kroki to przeinstalowanie systemu wszystko ładnie i nagle kliknij dalej i nic pisze, że dysk niepodłączony i takie tam i naciśnij F3, aby zakończyć (kable są sprawne).

Następny krok to gwarancja w końcu 36miesięcy dysk zakupiłem 11 grudnia 2008 roku. Może i wszystko było by ok gdyby nie to, że firma zwinęła swój interes i pupa zbita ;/.

Czytając posty i sugerując się awarią doszłem do wniosku, że padł mi dysk a dokładnie Frimware lub coś z elektroniki.

Dysk, jaki posiadam to:

MAXTOR
    DiamondMax 22 (7200.11)
    STM3500320AS
    Frimware: MX15

Komputer, jaki posiadam:

Płyta Głowna - Gigabyte GA-976-S3
    4GB ram goodram w dualu
    Procek Intela dwa rdzenie taktowanie 3,0 GHz
    Wiadomo nagrywara DVD sata
    Zasilacz firmy LTurment 600W model: FCX-600 GP
    Karta graficzna GF 9600GSO
    Windows XP PRO sp3 był zainstalowany

Tu kilka fotek dysku:
    MAXTOR DMax 22 7200.11 500GB Odzysk danych Prosze o pomoc MAXTOR DMax 22 7200.11 500GB Odzysk danych Prosze o pomoc MAXTOR DMax 22 7200.11 500GB Odzysk danych Prosze o pomoc MAXTOR DMax 22 7200.11 500GB Odzysk danych Prosze o pomoc

Gdzieś wyczytałem, że ten Maxtor pochodzi z wadliwej produkcji (serii), że Frimware są badziewie no, ale na początku nie myślałem żeby sprawdzić czy dysk jest wadliwy czy nie grunt, że działał.

Wyczytałem również, że można jakoś odpalić je poprzez TERMINAL DYSKOWY no i tu moje małe, ale przeszukałem forum, ale nie potrafię znaleźć prostego tutoriala jak to zrobić od samego początku krok po kroku znalazłem coś tam, ale same skrawki rozsypane po forum i nie wiem jak się do tego zabrać, z czym to się je, smaruje itp. .

Jeżeli przeoczyłem to przepraszam.

Dodam następnie, że potrzebuję odzyskać dane jest to kilka giga najbardziej potrzebnych plików a jeśli idzie to wszystko.

Nie jestem jakimś tam laikiem, ale w tego typu sprawy się jeszcze nie zabawiałem, bo nie było takiej konieczności dla tego też proszę o pomoc.
  • Specjalista HDD Recovery
    Tu o tych dyskach i firmware

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1368989.html

tu rozwiązanie

http://yura.projektas.lt/files/seagate/720011_ES2.html

http://www.hddrecovery.pl/forum/viewtopic.php?t=24

Gwarancja na twój dysk jest u producenta nie potrzebujesz do tego sprzedawcy

Seagate DIAMONDMAX drive
    7200-RPM S ATA
    500 GB
    STM3500320AS/
    9GT154-325
    Oct 1, 2011

1 grudnia 2011 czyli masz na niego jeszcze co najmniej dwa lata.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie.

Jeszcze małe pytania

Do tego trzeba kupić kabel pod port com taki może być

Kabel do komunikacji, programowania

RS232-TTL z przewodem ZŁĄCZE 4-PIN +3,3V GND RX TX czy ZŁĄCZE 4-PIN +5V GND RX TX który wybrać?

Co do zasilania tego dysku koniecznie jest potrzebny inny zasilacz czy można użyć jednego? Bo nie posiadam ale jeśli zajdzie taka potrzeba to się załatwi.

Jeszcze raz dzięki.
  • Poziom 17  
    Jak ci poszło ja też kupiłem(dostałem) taki dysk w grudniu 2008 ale w obudowie maxtora(dysk zewnętrzny na USB) dysk segate mam podobne problemy mój dysk jest niewidoczny w biosie dysk nie jest ważny ważne są dane????
  • Poziom 17  
    Dysk rozebrałem nie zależy mi na gwarancji zależy mi na danych,a zresztą mam możliwość zgłoszenia nawet po rozebraniu.
  • Poziom 17  
    Daje zdjęcie weźmiesz co zechcesz z nazwyMAXTOR DMax 22 7200.11 500GB Odzysk danych Prosze o pomoc
  • Poziom 2  
    No jest listopad (trochę zleciało czasu) ale za kilka dni będę robił ten swój dysk. Zasilacz musiałem kupić i idzie pocztą. Dam znać co i jak wyszło. Jak się uda wstawię szczegółowy opis jak co zrobiłem ;).