Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna - jak zdjąć tapicerke z przednich drzwi?

joasia90 03 Sep 2009 00:20 19552 7
 • #1
  joasia90
  Level 10  
  Witam.
  Czy mógby mi ktoś opisać jak zdjąc tapicerke z przednich drzwi (od strony pasażera) przy renault laguna 2.0 1994?

  Nie moge otworzyć przednich i tylnich drzwi po prawej stronie. Opis jak zająć się tylnimi mam, ale przednie to już inna bajka ;)

  Podobno w lepszej sytuacji będzie trzeba tylko przesmarowac, w gorszej - wymienić zamki. Czy przy wymianie wystarczy zmienić tylko dwa zamki na nowe?
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  joasia90
  Level 10  
  Przy zakupie wszystko było ok (samochód mam pół roku). Dopieor jakieś 2 miesiące temu przy tylnich prawych drzwiach przestał odbijać ten drucik i drzwi trzeba było zamykać i otwierać ręcznie poprzez ciagnięcie lub wpychanie tego drucika.

  2 tygodnie temu przestały otwierać się drzwi przednie od pasażera. Bez żadnego uprzedzenia. Nie można ich otworzyć kluczykiem ani od wewnątrz chwytająć za klamkę. Po kilku dniach stało się to samo z tylnimi.


  Co prawda przy przednich drzwiach podczas otwierania za pomocą pilota ten guziczek przy oknie minimalnie się unosi. Ale nie mozna go całego wyciągnąć.  Edit.
  Obejrzałam drzwi. Czy przy tych od pasażera jest jakaś śrubka na wysokości schowka, tak jak przy drzwiach od kierowcy?
  Do tych śrubek na dole jakoś się chyba dostaniemy, ale z boku po prawej stronie też jest śrubka i na moje oko przy zmakniętych drzwiach nie idize jej odkręcić. Chyba, że jakimś specjalnym sprzętem a nie zwykłym śrubokrętem ;)
 • Helpful post
  #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  joasia90
  Level 10  
  rbiesiada wrote:
  Nie chce nic radzić ale jeśli drzwi się nie otworzą to ja by się raczej nie brał za demontarz tapicerki, bo nie wiele niej zostanie.  A jestem w stanie otworzyć jakimś sposobem sama te drzwi? Czy musi to mechanik zrobić?  Przepraszam, że jestem taka upierdliwa, ale nie znam się zbytnio na autkach a moi 'domowi faceci' wroca do domku dopiero w grudniu więc musze sobie sama radzić :lol:
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  joasia90
  Level 10  
  rbiesiada wrote:
  Hmnn

  A co się dzieje kiedy wkładasz kluczyk do zamka i przekręcasz?? Chodzi o te drzwi pasażera z przodu. Rygielek się wysuwa do góry, czy cała wkładka obraca się do okoła X razy po 360' ??  rygielek delikatnie wysuwa się do góry (tak na 1/4 jego długości). kluczyka nie można okręcić do końca bo w pewnym momencie napotykam na opór i siłą swoich mięśni nie jestem w stanie przekręcić kluczyka dalej.

  Tak samo jest kiedy ciągnę klamkę od środa. Mogę ją pociągnąc tylko trochę i dalej się nie da (w tym momecnie rygielek delikatnie unosi sie do góry). Nie próbowałam siłowac się z nią na maksa bo to przeciez plastki i obawiam się, że pęknie.  Przy drzwiach tylnich rygielek moge wyciągać i podnieść drucik bez problemu, ale nawet po zrobieniu tego drzwi nie da się otworzyć. Oczywiście słychać, że coś tam przeskakuje, jak to przy otwieraniu, ale nic poza tym.
  Rygielka przy przednich drzwiach nie sciągałam jeszcze.