Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault clio III brak prądu po przekręceniu kluczyka

zbyszekm1968 03 Wrz 2009 08:27 6619 3
  • #1 03 Wrz 2009 08:27
    zbyszekm1968
    Poziom 9  

Witam

Mama problem z clio III 1,2 16V.
    Wczoraj wszystko grało a dzisiaj nie mogę go uruchomić , po przekręceniu kluczyka brak reakcji .Żadne lampki się nie palą nawet od immobilaizera . Jedyne miejsce gdzie mam prąd to centralny zamek.I tak jest i przed włożeniem kluczyka i po . Bezpieczniki sprawdziłem - wszystkie dobre.
    Myślałem że to będzie wyłącznik wstrząsowy ale go nie znalazłem.Ponoć w tym aucie go nie ma a jego funkcje przejął moduł poduszek powietrznych .
    Bardzo proszę o pomoc i podpowiedz.
    Dodam jeszcze że w tym aucie wymieniany był kolektor ssący.

Pozdrawiam
    zbyszek

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Wrz 2009 08:45
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po pierwsze akumulator żyje? Po drugie przewody od aku dobrze połączone? Masa na karoserie na silnik? Po trzecie
    jakie bezpieczniki sprawdziłeś? Tylko te w aucie czy pod maską też? Jeśli był wymieniany kolektor ssący podejrzewam że albo ktoś nie dokręcił śruby na przewodzie + na rozruszniku (dojście do jednej śruby mocującej kolektor wymaga odkręcenia przewodu od rozrusznika) lub ktoś przy odkręcaniu kolektora zrobił zwarcie przewodu rozrusznika do masy (sam kioedyś tak zrobiłem :D )

0
  • #3 03 Wrz 2009 09:12
    zbyszekm1968
    Poziom 9  

Witam
    Akumulator OK , nawet bardzo ok.
    To o czym piszesz (klemy , zaciski ) sprawdziłem a bezpieczniki sprawdziłem wszystkie te pod maską też.
    Wymiana kolektora nie wymagała demontażu rozrusznika - mam super klucze.
    Co do zwarcia podczas odkręcania śrub , możliwe.

Bardzo dziękuję za podpowiedz , jeżeli masz jeszcze jakieś pomysły z góry dziękuję !!!!
    pozdrawiam
    zbyszek

0
  • #4 05 Wrz 2009 07:49
    zbyszekm1968
    Poziom 9  

Witam

Usterkę znalazłem , faktycznie bezpiecznik tyle że na zacisku akumulatora.

Pozdrawiam
    zbyszek

2