Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Samsung VP-U12 Hi 8

Diodak.fm 10 Cze 2004 00:39 1898 5
  • #1 10 Cze 2004 00:39
    Diodak.fm
    Poziom 17  

Objaw jest następujacy, po włozeniu kasety i zamknieciu klapki po chwili wyrzyca ją spowrotem. Nie kręci silnik nadający prędkość taśmie. Taśma jest naciągana na głowicę do połowy i wraca jednakże nie ściąga jej bo uszkodzony jest malutki silniczek o symbolu KS-49. Czy można zdobyć taki silnik lub go naprawić. Kręcąc jego osią można wyczuć nierównomierny opór. Miał ktoś taki przypadek ???

0 5
  • #2 10 Cze 2004 01:05
    videokam
    Poziom 15  

uszkodzony masz silnik kapstan,kupić go moża najlepiej w serwisie Samsunga
    pzdr

0
  • #3 10 Cze 2004 10:25
    Janusz2002
    Poziom 18  

Czasami mozna kapstan naprawic usuwajac luzne kawalki folii z magnesu wirnika.
    Janusz

0
  • #4 26 Cze 2004 09:33
    Diodak.fm
    Poziom 17  

Z servisu fabrycznego SAMSUNGA mieszczacego sie w mojej miejscowosci, silnika niestety nie dostane gdyz takiego nie posiadaja i raczej nie moga sprowadzic, albo nie maja ochoty.
    Pytanie wiec do osob trudniacych sie naprawa kamer.
    Moze posiada ktos taki model silniczka z kamery ktora nie nadaje sie do naprawy, oczywiescie z innych przyczyn. Byc moze dysponuje ktos informacja gdzie mozna nabyc czesci zamienne do camkoderderow Samsung???

0
  • #5 27 Cze 2004 00:40
    marekn1
    Poziom 14  

Czesci do kamer Samsunga najlatwiej nabyc w serwisie tej firmy.Jednak capstan motor do tego modelu nie jest juz niestety dostepny.Sa dwie metody naprawy silnika:jak sugeruje Janusz2002 mozna usunac luszcaca sie folie z magnesu silnika lub magnes wymienic na nowy (ten element jest dostepny).

0
  • #6 07 Lut 2005 18:00
    wilcze
    Poziom 12  

Panowie , mam podobny problem z tym modelem kamery. Jednak u mnie silnik capstan wyglada slicznie, zero uszkodzen, a i tak nie kreci :). Na poczatku lezal zasilacz, po wymianie bezpiecznika kamerka ruszyla, jednak nie kreci capstanem. Nie wiem czemu spalil sie ten bezpiecznik, nie widac sladow popalonych elementow. Czy ktos mam moze schemat zasilacza tej kamery, albo chocby spis napiecjakie powinien dawac, jak sprawdzic sterownik tego silnika ? Czy macie jakies doswiadczenia z tym modelem ? Pozdrawiam !

Pomierzylem sterownik LB1851 i wychodzi ze napiecie zasilania jest OK. Na nogach 4,5,6 jest OK 5.5 V. Na nogach 20 do 25 czyli UVW jest roznie od 1.5 do 2.8 V. Z wyjsc nic nie wychodzi. Co myslicie, padl scalak ??

0