Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzaski po kablu optyczny przez splitter.

fracek 03 Wrz 2009 10:38 1967 0
    fracek
    Poziom 1  
    Witam serdecznie mam duży problem a mianowicie:

Po podłaczeniu Nki z kinem Panasonic SC-PT860 kablem optycznym dźwiek przesyłany jest bez problemu. Choc w TV pojawia mi sie info Odebrano niekompatybilny sugnał audio. Sprawdź ustawienia urządzenia wyjściowego". . TV to Sharp Aquos LC-46DH65E. Powiem tak jak bylo podączenie na chinche pokazywał się komunikat, natomiast po podlaczeniu kabla optycznego komunikat zniknął a teraz pojawił sie znowu i nie wiem dlaczego.

To był pierwszy wątek tematu drugim jest to, jak podłacze splitter toslink bandrige(rozdzielacz optyczny) by podłaczyć drugie urzadzenie do kina ( w tej chwili nie jest podłaczone żadne urządzenie na drugie gniadzo. Wystepuje problem z dzwiękiem. Za kazdym razem gdy włączam rano dekoder i ampli nie ma dzwięku przez okolo 2-3 min po czy zaczynaja wydobywac sie stuki i trzaski przez tez 2-3 min i dzwiek powoli zaczyna sie wydobywać z głośników. Jak juz załapie to do wieczora nie ma zadnych problemów.

Proszę o pomoc może ktoś ma jakis pomysł lub spotkał sie z takim ustrojstwem.