Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 - czy jest w nim montowany wzmacniacz antenowy ?

skaktus 03 Wrz 2009 16:11 1798 6
  • #1 03 Wrz 2009 16:11
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Dziś znajomy, również jak ja posiada golfa 3. Montując radio zerwał przewód antenowy - zamiast anteny wysuwanej, która była ułamana miał przewód pod uszczelką i radio grało jak trzeba.

Teraz ponownie do przerwanego przewodu podłączył drut, wprowadził pod uszczelkę i jakość odbioru gwałtownie spadła.

Ktoś pisał że golf 3 ma wbudowany wzmacniacz antenowy, ale nie wiem czy to prawda. Jeśli tak to gdzie on jest ?

0 6
  • #2 03 Wrz 2009 16:16
    zwirek1
    Poziom 29  

Witam
    W aucie po 95r. gdzie antena jest na dachu to wzmacniacz jest w podstawie anteny .
    Zasilanie idzie tym samym przewodem co sygnał do radia przy pomocy separatora .
    Pzdr

0
  • #3 03 Wrz 2009 16:42
    skaktus
    Poziom 37  

Auto jest z roku 94, antena montowana na lewym błotniku. Z ciekawości rozmontowaliśmy błotnik, antena ma tylko 1 przewód antenowy a drugi do uziemienia.

Czy takowa antena posiada wzmacniacz czy jest on gdzieś montowany w puszce na drodze kabla czy po prostu go nie ma ?

Z tego co udało mi się wciągnąć kabel w kabinie (ten urwany) ledwo co złapałem go kleszczami, to wyciągnąłem i o dziwo ma on wtyczkę...tak jak by coś było na kablu montowane. Kabel ma ok 20 cm, wtyczka przypomina bardzo odchudzony "czincz" damski.

0
  • Pomocny post
    #4 03 Wrz 2009 16:48
    zwirek1
    Poziom 29  

skaktus napisał:
    Auto jest z roku 94, antena montowana na lewym błotniku. Z ciekawości rozmontowaliśmy błotnik, antena ma tylko 1 przewód antenowy a drugi do uziemienia.

Czy takowa antena posiada wzmacniacz czy jest on gdzieś montowany w puszce na drodze kabla czy po prostu go nie ma ?

Jak ma wzmacniacz to nie będzie przejścia (zwarcia) między anteną a wtyczką na gorącej żyle

0
  • #5 03 Wrz 2009 16:56
    skaktus
    Poziom 37  

Problem w tym że jak pisałem już wyjąłem przewód i ma on wtyczkę, więc coś musi siedzieć w kokpicie. A że przewód wyjęty nie mam jak sprawdzić czy jest przejście...niestety.

Uogólniając - czy ktoś się spotkał z montowaniem wzmacniacza antenowego wewnątrz deski rozdzielczej ?

0
  • Pomocny post
    #6 03 Wrz 2009 18:28
    emeryt2
    Poziom 42  

Nie.Montuje sie blisko batoga anteny, inaczej nie ma to sensu , szumy by wzmacniało.
    Może masz jakiś trójnik , wzmacniak do podłączania telefonu w samochodzie , Helmut takie montował.

0
  • #7 04 Wrz 2009 16:51
    skaktus
    Poziom 37  

Dziękuję za informację, macie jak najbardziej rację (i rymy nawet mamy).

Zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów