Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio pioneera DEH 1600

10 Cze 2004 10:59 8765 17
  • Poziom 10  
    Mam zamiar kupic panel pioneera DEH 1600RB mogłby mi ktos powiedziec cos o tym panelu. Ja wogole sie nie znam na tym. Wybrałem to radio bo wydaje mi sie ze jest w miare dobre i cenowo nie drogie(chciałem cos wybrac do 500zł). Czekam na opinie
  • Poziom 21  
    Podstawowy model na CD.Nie wiem skąd jesteś,jeśli niedaleko krakowa to na giełdzie kupisz nowe w cenie 500-550zł, a w sklepie ok 660zł.
    Dane techniczne radyjka:
    Tuner D4Q Digital AM/FM RDS
    Możliwość podłączenia fabrycznie zainstalowanego systemu zdalnego sterowania (np. w kierownicy)
    Kompatybilność CD-R/RW
    Wzmacniacz 4 x 45W
    1 wyjście przedwzmacniacza typu RCA
    System korekcji dźwięku EEQ
    Tuner
    RDS (PI, PS, AF, TP/TA)
    ARC FM
    D4Q (ARC 5)
    Automatyczne wyszukiwanie najsilniejszych stacji (BSA)
    Szybki tuner z sentezatorem PLL
    Tłumik szumów pulsacyjnych (PNS)
    Pamięć 24 stacji
    Pamięć najsilniejszych stacji (BSM)
    Odtwarzacz CD
    Cyfrowy filtr o 8x nadpróbkowaniu
    1-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy
    Przewijanie w przód/tył
    Powtarzanie
    Przeszukiwanie ręczne/ścieżki
    Pamięć ostatniej pozycji
    Sekcja Audio
    Maksymalna moc wyjściowa 4 x 45W:
    Moc wyjściowa DIN (DIN45324, +B=14.4 V) 4 x 25 Watt
    System korekcji dźwięku EEQ:
    5 zaprogramowanych trybów korekcji
    Możliwość dokonania własnych ustawień korektora
    3-pasmowy korektor parametryczny
    Loudness (3 tryby)
    System FIE (Wzmocnienie przedniej sceny dźwiękowej; 3 tryby)
    SLA ( regulator poziomu źródła)
    Fader - 1 wyjście przedwzmacniacza typu RCA
    Ogólne
    Możliwość podłączenia systemu zdalnego sterowania
    Łącze ISO
    Zdejmowany panel frontowy
    Automatyczne wyciszanie podczas rozmowy przez tel. komórkowego
    Możliwość instalacji w zakresie 0-60°

I to byłoby wszystko.Pozdro!
  • Poziom 21  
    Sorki :) Miałem kiedyś model wyższy tj DEH2020R i byłem bardzo zadowolony!Mój kumpel ma tej klasy radyjko co zamierzasz kupić tylko ze starszy model i jest super!Teraz mam DEH 6400 i to samo czyli rewela!Radia Pioneer'a są naprawdę bardzo dobre,jeśli ktoś miał kiedyś pioneer'a to zawsze po czasie wróci do tej marki.Pozdro!
  • Poziom 21  
    Jeśli masz możliwość finansową to zakup model wyższy,ma bardziej rozbudowany korektor tj. możesz wybierać szerokość oraz częstotliwośc podbicia.
  • Spec od car audio
    Jak masz kupić nowego Pioneera to kup stosunkowo niski model. Wyższe modele obecnie to siano - szczególnie te z wyświetlaczem OEL. Kultowy 8400MP to tragedia w środku - już sony 800 jest lepiej zrobiona w środku. W pioneerze nawet zaoszczędzili na ekranach na przetwornicy.
    1600 za 600 zł nówka ze sklepu jak najbardziej ale 500 zł za giełdowca to już głupota.
  • Poziom 20  
    Kupuj śmiało za 500zł pod warunkiem że jest nówka.Lepszego radia klasowo w tej cenie nie znajdziesz.Pracuje tutaj www.skalik.com.pl i wiem co mówie,bardzo dużo sprzedaje sie ogólnie PIONEER-a a w szczególności DEH-1600.Jak narazie praktycznie bezawaryjne radyjko.Na ponad 100szt. sprzedanych żaden jeszcze nie wrócił z reklamacją,czego nie można było powiedzieć o modelu wcześniejszym DEH-1500 w którym były drobny problem z wysuwaniem się CD.Drobna niedoróbka rolki w mechanice,którą naprawiało sie w 15 min.W sumie PIONEER jest godny polecenia.
  • Poziom 21  
    i tak też zrób!prawdopodobnie pozostaniesz przy tej marce bardzo długo,bo jak narazie nie ma sobie równych!(radia samochodowe)Użytkuję pioneer'y od ok 8lat i żadnej usterki.
    DO djlj24:500zł za nowego "giełdowca"(w pudełku zapakowany ze wszystkimi dodatkami) :!: ,jak ktoś nie ma kasy to 100-150 różnicy jest dużo!Za 100-150 możesz kupić głośniczki.A co do przetwornicy to mnie nie interesuje czy jest lepiej czy gorzej zaprojektowana,działa bez problemu(mam 6400)ładnie wygląda a do radia nie zaglądam bo po co!
  • Spec od car audio
    100 zł taniej bez gwarancji i możliwości korzystania z autoryzowanego serwisu to raczej średnia oszczędność.
    A co do niezawodności to co rusz właśnie wysokie modele Pioneera z ostatnich 2-3 lat zwiedzają serwis bardzo często. Jakość montażu niestety to poziom Daewoo. Co ciekawe niskie modele są robione dość solidnie.
    8400 będzie bolączką jeżeli chodzi o tasiemkę i windę panela jak w jvc 909.
  • Poziom 12  
    !!!PIONEER RULEZ!!! kupuj nie zastanawiaj się
  • Poziom 21  
    Tak jest!żadne inne dudnicha tylko PIONEER! :spoko: Mam pionierusia 2 letniego i absolutne zero problemów :!: Jak ktoś nie umie obsługiwać sprzętu i pcha w szczelinę co mu do ręki trafi to wszystko zajedzie i nie ważne czy taka marka czy owaka.
  • Spec od car audio
    Fakt, głównie pioneery wysokie trafiają ubite a w środku płyta z jakimś hip-hopem. W 99%. A w niższych modelach zwykle ludzie słuchają lepszej muzyki.
  • Poziom 30  
    Ja sądze że ostatnim dobrym pioneerem to jest DEX-P88R, później radia już im nie wychodziły, tak jak mówi Leszek. No chyba że te najniższe modele to faktycznie, polecam, ale OEL'a bym nigdy nie kupił. A co do tej przetwornicy to jak nie dają ekrany na nią to masz też gorszą jakość dźwięku, ale jeśli Cię to nie interesuje, a lubisz tylko kolorowe bajerki latające po LCD to bierz. Ja sam używam Alpine CDA-7939R i jestem bardzo zadowolony. To jest radio któremu żaden pioneer się nie równa ...
  • Poziom 20  
    djlj24 napisał:
    100 zł taniej bez gwarancji i możliwości korzystania z autoryzowanego serwisu to raczej średnia oszczędność.
    A co do niezawodności to co rusz właśnie wysokie modele Pioneera z ostatnich 2-3 lat zwiedzają serwis bardzo często. Jakość montażu niestety to poziom Daewoo. Co ciekawe niskie modele są robione dość solidnie.
    8400 będzie bolączką jeżeli chodzi o tasiemkę i windę panela jak w jvc 909.

Tu masz racje z tym 8400,taśma leci i to bardzo często a sprzęt ma góra dwa lata.Co do windy to jeszcze mi sie nie trafił z uwaloną.

Co do wyższych modeli to polecam proste z wyglądu ale stylowe DEH-P77 ewentualnie podobny ale już z wiekszym wyswietlaczem i mozliwosciami DEH-9400.Jest już nowszy model 9600 ale z wygladu bardzo podobny do 8400(podwójny panel)Dlatego odradzam.
  • Spec od car audio
    P77 jest naprawdę fajnym radiem. I tylko to z wysokich.
  • Poziom 21  
    A co myślicie o modelu DEH-P80MP(na rok 2004).Przeglądam ofertę i zaj.... mi się podoba.CD/WMA/MP3,RDS,moc 4 * 60W,nowy wyś. OEL,własne animacje,system korekcji BMX(hehe miałem kiedys taki rower)i wiele innych.Ciekawe jaka cena,pewnie ze 3 tysiaki!