Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porada odnośnie sprzętu do 6-7 tyś

03 Wrz 2009 19:42 20478 61
  • Poziom 12  
    Witam wszystki. Zamierzam zmodernizować swój warsztacik. Zajmuje sie BGA głównie w lapkach. Obeznie posiadam A968 co jak sami pewnie wiecie rewelacją nie jest. Mam luzem troche grosza max do 8tys. Wiem ze to kwota która niektórych rozsmieszy ale mam ile mam. Jesli możecie doradzic co najlepiej kupic, a konkretnie chodzi mi o jakąś podczerwień, np Jovy RE-7500. Na naszych polskich sklepach chca za to 8900 dokladnie. Ja znalazłem na sklepie zagranicznym za 1800$ + 200$ transport wiec wychodzi znacznie taniej. Swobodnie zamknal bym sie w kwocie 6000 a różnica prawie 3000zł to już dla mnie bardzo dużo. Troche sobie o niej poczytałem i ludzie ja chwalili - napiszcie czy warto czy może coś innego w podobnej cenie. Dzięki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Mode Wujek Dobra Rada ON:

Stanowczo nie polecam sprzętu jovy re-7500. Nie jest to warte nawet 1000$. Chińczycy pięknie z tym sprzętem zadziałali marketingowo - jak to się reklamują ? Części niemieckie złożone w Chinach.... heh... niemiecka jest tylko szybka przykrywająca dolny preheater. Jest to sprzęt kompletnie nieprzydatny w wymianie BGA . Sprzęt jest nieprzewidywalny. Nie trzyma temperatury, profile się rozjeżdżają, spróbuj wylutować i wlutować mostek PN np. w nx7400.... z płyty zrobi się frytka.

Mam to u siebie na stanie i przyznam się szczerze, że bardziej cenie sobie zakup 5 lat temu starej Aoyue 968 niż tego kosmicznego sprzętu. Stoi i się kurzy. U znajomego to samo. Z tym, że on miał jeszcze taki przypadek , że przestała działać mu termopara w tym wynalazku. Dostał odpowiedź od polskiego dystrybutora , że w tym wypadku całą stację należy wysłać do Chin (wysyła dystrybutor) po to , aby chińscy koledzy wymienili termoparę... czyli kawałek drutu na kablu... śmiech.

Support jovy też już obrasta w legendę: na odpowiedź czekasz min. tydzień. Zadają bzdurne pytania chyba tylko po to, aby odpowiedzieć na nie po kolejnym tygodniu. Prowadziłem taką rozmowę nt. problemów z ich sprzętem ponad miesiąc i nic konkretnego się nie dowiedziałem.

Pośledziłem temat nt. jovy w necie: powtórzę jeszcze raz - marketing tej maszynki jest doprowadzony do perfekcji: na zachodnich forach podstawieni ludzie zachwalający cudowny wynalazek za $3000. Ah, oh, samo się wszystko robi... Wystarczy jednak, że ktoś ze świata napisze o znanych problemach - post szybciutko znika z forum... czyszczonko totalne.. zostają same ohy i ahy ew. jakaś adnotacja, że ten co kupił się nie zna, albo źle ustawił etc...

Swego czasu reklamowali jako cudowny sprzęt do napraw klocka 360. Na filmie, który niby pokazuje wymianę BGA jest stary Xbox... profesjonalizm nie ma co w wykonaniu jovy.

Mode Wujek Dobra Rada OFF

Jovy kupiłem jako drugą stację do BGA (pierwsza to X-Kar). Walczyłem z tym dziadostwem ponad 3 miesiące. Odpuściłem sobie. Kupiłem drugą już firmy X-KAR, którą polecam. Sprzęt funkcjonalnie podobny do Reeco z Renexu, który miałem już kupić, ale trafiła się okazja z tym X-karem. Mogę to z czystym sumieniem polecić. Myślę, że stacja Renexu też będzie spełniać swoją funkcję bez zarzutu.
  • Poziom 12  
    Dziekuje BARDZOOOOOO za ta wypowiedz. Strasznie mi pomogles kolego.Jovy faktycznie jest promowany na bardzo pozytywne urzadzenie. A jak sie moze okazac wcale tak nie jest. Widzialem faktycznie pare postów które ów sprzet krytykowały jednak przy ilości pozytywów nie zwracałem na nie uwagi. Co do renexu to zestawa za 11900 dostepny na allegro moze być dla mnie za drogi chociaż tego jeszcze nie moge stwierdzić, w ostateczności bede go kupował po trochu a nie całość odrazu, np wszystko oprócz statywu z tym że każdy element tam w tym zestawie jest potrzebny, bez statywu troche lipa bo ma on tez chwytak mocujacy plyty umieszczone nad preheaterem. Co do X-Kar to powiem szczerze ze nie slyszalem, wiesz moze czy idzie dostać ten sprzęt u nas w kraju i jaka jest jego cena, jeśli nie to jaki sklep zachodni być polecał bo boje się wydać tyle kase na konto jakiegoś sklepu z poza naszej granicy. Nie mam Bóg wie jakich pieniędzy żeby mnie nie martwił przelew takiej kwoty. Jeśli możesz powiedz jaki masz konkretnie zestaw X-KAR, jaki model, najlepiej link. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

A tak ogólnie mowiąć to szkoda ze tak się porobiło na tych forach że jest cała akcja promowania jakiegoś sprzętu. Równie dobrze mógłbym pomyśleć że jesteś z Renexu i dlatego tak pisze (nie zrozum mnie źle), ale człowiek czasem sam juz nie wie w co ma wierzyć jak sie tyle naczyta.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    mollinuks napisał:
    Co do X-Kar to powiem szczerze ze nie slyszalem, wiesz moze czy idzie dostać ten sprzęt u nas w kraju i jaka jest jego cena, jeśli nie to jaki sklep zachodni być polecał bo boje się wydać tyle kase na konto jakiegoś sklepu z poza naszej granicy. Nie mam Bóg wie jakich pieniędzy żeby mnie nie martwił przelew takiej kwoty. Jeśli możesz powiedz jaki masz konkretnie zestaw X-KAR, jaki model, najlepiej link. Pozdrawiam

Podgrzewacz + stacja hot air + statyw + program koszt ok. 20000zł
    Renex wypada przy tym konkurencyjnie.

X-kar sprzedaje jakaś firma z Bydgoszczy - poszukaj w google.

Cytat:

A tak ogólnie mowiąć to szkoda ze tak się porobiło na tych forach że jest cała akcja promowania jakiegoś sprzętu. Równie dobrze mógłbym pomyśleć że jesteś z Renexu i dlatego tak pisze (nie zrozum mnie źle), ale człowiek czasem sam juz nie wie w co ma wierzyć jak sie tyle naczyta.

ano się porobiło... to coraz częstsza praktyka. Nie, nie jestem z Renexu - jakoś nigdy nie było mi dane spotkać się z ich przedstawicielem chociaż przed zakupem drugiej stacji umawiałem się kilkukrotnie na "pokaz" sprzętu u mnie.

------------------------------------------------------------------------

Podam Ci przepis na czym zbudować SWOJĄ stację - jovy będzie pobite już na wstępie a to co zrobisz sobie sam będzie w sumie funkcjonalnie identyczne z Renexem i innymi podobnymi wynalazkami. Różnica będzie tylko taka, że kosztować będzie Cię to max 1500 zł.

Kupujesz za $60 takie coś : Link

Niezłe nie ?

Gratis do sterownika dostajesz coś takiego:

Do tego całego układu potrzebujesz jeszcze : grzałkę na preheater - można kupić gotowe razem z promiennikiem - koszt jakieś 400zł - bodajże w Środzie Wlkp. jest firma , która sprzedaje niemieckie elementy grzejne - nadaje się idealnie.

Jako "górne" grzanie możesz zaadaptować swojego hota. Kwestia odpowiedniego połączenia. Ew. możesz zrobić sobie górne grzanie również na promiennik podczerwieni.

Wszystko spięte przez przekaźniki SSR.

Jako statyw możesz użyć ... powiększalnika fotograficznego. Dawno dawno temu miałem powiększalnik Opemus i z tego co sobie przypominam to nadawałby się idealnie do trzymania hota lub promiennika na podczerwień. Regulacja zgrubna oraz dokładna. Wykonanie perfekcyjne. Do poszukania na Alledrogo.

Stolik do trzymania płyty to już chyba banał do zrobienia. Termopara K - polecam firmy Omega.

Tym oto sposobem robisz sobie stację za ułamek ceny rozwiązań komercyjnych.

Powinno działać :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam serdwcznie. Czy kolega nie chce zatem pozbyć się stacji jovy?
    Jeśli tak, proszę o kontakt na jmserwis(malpa)poczta.fm

Pozdrawiam, Kuba
  • Poziom 12  
    Dzięki Hysiu za rade, ciekawa sprawa. Chce jednak zostać przy czymś zakupionym przeze mnie na lata chociaż nie twierdze że to co podałeś było by na krócej, poprostu moge sobie coś kupić za troche kasy i trzeba to wykorzystać :).

Moje pytanie brzmi

to
    http://www.renex.com.pl/pokaz_produkt.php?id=115
    czy to
    http://www.nokaut.pl/oferta/stacja-lutownicza-infrared-720-bga.html

Różnica w cenie dość znaczna, renex to HA a chiny to infra. Nie wiem czy ta infra nie zda lepszego egzaminu niż ten HA. Z tym że to chiny chociaż slyszałem o tej stacji dość dobre opinie. Mowie tu oczywiście o robienie płyt głównych a nie komórek.
  • Poziom 12  
    Tak kupilem renexa za 11900 a w sumie to 12900 bo doszly jeszcze dysze do HA. Wybor moj zostal bardzo dobrze przemyslany, obdzwonilem pol polski po roznych serwisach z laptopami itp przy okazji zawarlem pare ciekawych znajomosci. Ludzie w 90% z tych serwisow mowili tylko jedno zadnego INFRA zadnej chinszczyzny nie kupuj. INFRA jest przereklamowana i zupelnie nie potrzebna do tego. Wiele osob posiadalo renexy i sobie bardzo chwalili, podali nawet pare patentow co do lutowania albo sluza pomoca :). Szczerze powiem za zakupilem go pare dni temu dopiero a dopelniam jeszcze formalnosci platniczych z bankiem. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam

Posiadam zestaw z renexu juz jakiś czas i nie ma sie czym zachwycać , do lutowania mniejszych (max 30mm x 30mm ) układów jest ok.
    Lutując coś większego nie zawsze wychodzi .
    W cenie 5-6tyś złotych byłby to zestaw idealny.

Jak masz przeznaczone 6-7tyś to proponuje zakup dobrej stacji około 5000 i wykonanie samemu podgrzewacza , coś ala renexowy zrobisz za 500zł , a 3x większy wyjdzie około 900zł , statyw tez pozostaje zrobić samemu bo za 1-2tys sie nie kupisz nic dobrego. Do tego wszystkiego dysze od Metcala w cenie około 150zł za szt .
    Przydatny jet też pirometr ~300zł , no i oczywiście chemia (flux , kulki , środki myjące itp)
  • Poziom 12  
    Co masz na myśli mówiąc "dobrej stacji" co to znaczy i jaki model masz na myśli. Z twojej wypowiedzi wnioskuje bardziej ze nie tyle jestes niezadowolony ze stacji co bardziej z podgrzewacza, faktycznie pare osób mówiło mi że mógłby być większy, chyba ze chodzi ci o coś innego. Co do lutowania takich układów jak X-box to owszem mogą być problemy. Zreszta na wszystko są sposoby i patenty. Nie mówie że renex jest tani bo nie jest ta cena mogłaby być znacznie niższa, pewnie kupe kasy idzie za nazwe firmy niż za sprzęt ale w porównaniu do całego gówna jakie można kupić do tej kasy i bedzie jeszcze gorzej to nie jest źle. W renexie dodatkowo za wszystkie gadzety jak dysze, kulki itp trzeba słono płacic, ale jeden zakup wystarcza na długooo, wiem ze mają materiały pierwsza klasa, kulki sporo lepsze, sita równiez, co nie znaczy ze nie mogłyby być tańsze no ale na to juz sie nic nie poradzi. A i mam pytanie co do podgrzewacza. Jak można zrobić samemu taki spory podgrzewacz do 1000zł. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie będę podawał konkretnych modeli bo ktoś zaraz będzie pisał że jestem z konkurencji renexu .
    Co do lutowania dużych układów to do niedawna lutowaliśmy sprzętem za 2000zł (podgrzewacz(własna konstrukcja) , stacja chińska , statyw) i nie było dużych problemów .
    Marka Reeco to moim zdaniem żadna marka.
    Skoro piszesz ze mają super materiały to znaczy ze ze nie pracowałeś na innych , nie żeby były złe , ale bez rewelacji. Sita może i dobre ale cena jest mocno zaporowa , normalne chińskie to koszt max 10 USD(proszę tylko nie pisać że sie wyginają )
    Jeszcze o jakości , oceńcie sami płytę grzewczą prosto z chin nie chcę niczego sugerować ale jest duże podobieństwo do płyty HP-580

Cena zestawu była by do przełknięcia gdyby renex zapewniał pomoc w lutowaniu ,mam tu na myśli nie obsługę urządzenia ale np profile pod konkretne układy itp, a nie tyko czystą teorię .

Podgrzewacz robisz z promienników podczerwieni , 2szt o wymiarach 25x6cm to koszt 300zł , trzeci z wbudowanym czujnikiem 200zł , regulator 250zł i obudowa 300zł .

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie chcę niczego sugerować ale popatrzcie sami jaki to polski produkt.

CT-945

• Poziom 12  
    Do uzytkownika Bolo - zgadzam sie z toba w 100%, nie chodzi o to że ktoś zacznie mówić że jesteś z konkurencji Renexu bo takim tokiem myślenia nie można pomóc innym forumowiczą, ja z chęcia zobacze co można kupić tej samej powiedzmy wydajności i za ile, i czy w polsce czy trzeba ściągać to z chin bo to też ma duże znaczenie, wrazie czego weź to potem odsyłaj na pola ryżowe (to trwa wieki o ile dojdzie do skutku wogóle). Co do marki reeco zgodze sie ze to żadna marka i wiem że są lepsze firmy ale koszt ich sprzetu też nie jest mały i raczej przewyższa renexa. Co do sit to każde sie wygną :) jak sie zacznie dmuchać 400stopni w sam środek bez podgrzania brzegów.

Zgadzam sie z tobą co do profili lutowania - z tym mnie bardzo zawiedli, jak dzwoniłem do nich to powiedzieli że każdy sam musi do tego dojść co jak dla mnie za taka kase powinniu się trochę wysilić i zaprogramować pare gotowców. Duży minus dla nich za to.

Co to złożenia takiego sprzetu to może mógłbyś sie do mnie odezwać na priv i powiedzieć gdzie to można wszystko za jednym razem kupić lub jeśli macie juz wprawe w tym to mógłbym zapłacić za zrobienie czegoś takiego.

Cena tej ct-946 tez nie jest mala ale faktycznie jest tansza - zupelnie inaczej sprawa ma sie z ct-945 tutaj cena jest juz znacznie tansza zastanawiam sie tylko czy produkty z krainy ryżu nie padną po chwili albo czy to co się wyświetla u nich na wyświetlaczu jak się przekłada na to co jest w rzeczywistości bo z tym bywa różnie w ich produktach. Ale jeśli jest ok to naprawde warte uwagi jak na swoją cenę.

Co do mojej wiedzy odnośnie tego typu sprzętu i pracy na nim w tym i doświadczenie to napewno nie mogę się z wami równać. Ja poprostu chciałem kupić sobie sprzęt do pracy, mam troche funduszy nie dużo ale około 13 tys. Po to napisałem post na tym forum żeby nie dać zarobić nie potrzebnie firmom które proponują to samo za dużo większą cenę. Jedyne co do tej pory usłyszałem to żadnych infra. Wiec po tylu pozytywnych opiniach na temat tego sprzetu z renexu myślałem ze jest ok ale nie twierdze że nie jestem w błędzie. Ja z miłą chęcia chciałbym mieć coś równie dobrego a za mniejsza kasę ale nie tak że trzeba by było wszystko zamawiać po części z różnych stron Chin. Uważam ze renex ma bardzo dobry statyw który bardzo pomaga, ciężko mi było znaleźc coś podobnego.

A i jeszcze jedno podaliście w podgrzewacze ct-945 i ct-946 odpowiedniki renexu lub na odwrót, moje pytanie tyczy się tego który lepiej sprawuje się przy płytach głównych ten mniejszy jest na promienniki podczerwieni drugi ma plyte grzejna czy one działaja tak samo ? Ten z płytą grzejną ma znacznie większą powierzchnię ale nie wiem czy to się sprawuje tak samo jak promienniki.

Pozdrawiam

Dodano po 34 [minuty]:

Czy może np kupić stacje HA w renex-ie, jeśli się nie znajdzie to u nich też staty, a płyte grzejną np tą ct-946 bo znalazłem ją za 900zł w Polkompsa. Z tego co widze wymiary mają nawet te samy więc swobodnie pasuje do tego statywu, a nie jednak nie pasuje, ten z renexu tez nie jest przystosowany do tego statywu, wiec zostaje ct-945.

Dodano po 4 [minuty]:

Chociaż z tego co widze to w renex-ie nie za bardzo się opłaca kupować te elementy oddzielnie, przynajmniej jeśli chodzi o ten zestaw.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak coś kupujesz to niech zademonstrują na tym układzie co chcesz ze działa.
    Teoria że ma działać ,,mam złotą kaczkę na łańcuchu,, wierzysz ?
    Kol. Hysiu podaje na tacy ,,fajne sprawy,,po przystępnej cenie.
    A sita nawet te chińskie mi się nie wyginają.
    Na 11 prób z wlutem na Sn63/Pb37 mam 4 udane z GPU xbox360 ,są spore koszty takiej operacji dlatego się nie rwę do świadczenia takiej usługi.(gdzie jedna 90/90nm mam sygnał ze po ok 2 mc uszkodzona 3 falkony 80/65nm nadal sprawne )
    CPU 6 nieudanych 6(duże zniszczenia w otoczeniu)
    XBS 4 nieudane 4 i mniejszy układ.(błędy biosu co do innego układu lub inne ,nie jestem narazie w stanie stwierdzić)
    Roztapianie oryginalnych kul jest %-owo lepiej.
  • Poziom 22  
    Natrafiłem jeszcze na Jovy BGA RE-7500 http://www.multi-com.pl/index.php/pl_PL,details,id_pr,5625,menu_mode,categories.html
    Szukam czegoś dobrego głównie do GSM ale dobrze by było jakby z większymi układami też sobie radził. Z tego co widze to Jovy do tanich nie należy ale opis bajkowy :) Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem?
  • Poziom 12  
    Opis tego Jovy jest wszedzie bajeczny, na poczatku tego postu jeden z kolegow opisal swoje doswiadczenia z jovy, moze do gsm wystarczy.
  • Poziom 14  
    Witam, cos napiszę od siebie: w serwisie, którym pracuje posiadaliśmy stacje na gorące powietrze, kosztowała 4 lata temu ok 30tys, obecnie okazało sie że jest zapotrzebowanie na drugą stację, po przeanalizowaniu ofert zdecydowaliśmy się wziąć od pewnej firmy na początek na testy stację Jovy re7500. Różne opinie się słyszało na temat IR, że to za słabe do płyt głównych, że płyta się wygina, że się nie nadaje, itp. Jednak podczas testów stacja pozytywnie nas zaskoczyła, elementy bga bez problemu się podnosi jak i stawia, różnej wielkości, 945 i 955 Intela bez problemów. Stacja u nas została, pracujemy na niej juz pół roku i nie było problemów, termoparę drutową trzeba odpowiednio uformować aby dawała wiarygodny odczyt dla stacji. Jak za te pieniądze sprzęt jest naprawdę dobry. Dziwi mnie to że w Polsce tak przeciwnie ludzie sa nastawieni na stacje INFRA, za granicą w UK bardzo chwalą w serwisach stacje na podczerwień. Od razu zaznaczam, nie jestem marketingowcem, pracuje w serwisie płyt głównych.
  • Poziom 12  
    Z czystej ciekawosci kupowaliscie Jovy u nas czy z poza granic, jesli tak to jaki koszt z tego co wiem w polsce jest sporo drozej niz u nas. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam

Co polecania sprzętu to mogę z czystym sumieniem polecić zestaw Quick , ten najprostszy : Link
    Bije na głowę zestaw z Renexu , wszystko jest masywne, sztywne bardzo fajnie sie montuje płyty w uchwycie , do tego cena jest bardzo podobna .
    Zaletą jest duży podgrzewacz i ogromny nadmuch powietrza 200l/min.

Dla kupujących moja rada jest taka : Przed zakupem bezwzględnie należy na sprzęcie popracować kilka dni żeby sie przekonać czy się sprawdzi. Sprzedawca nie powinien roić problemów z wypożyczeniem , a jak nie chce wypożyczyć bądź pozwolić potestować to lepiej sobie odpuścić .

Każdy uczy się na swoich błędach , my nauczyliśmy się na złym zakupie w postaci zestawu Reeco , ale przynajmniej mamy zestaw do naprawy starszych maszyn . Gdybym miał teraz kupować na pewno bym nic nie kupił w Renexie, ceny maja z kosmosu i kiepką obsługę po zakupie.
  • Poziom 12  
    Czy jest cos w tych samych kosztach lub najlepiej nizszych na podczerwien co spisuje sie rownie dobrze co Jovy 7500 lub nie gorzej.
  • Poziom 13  
    a ja korzystam z chińczyka i nie narzekam:
    kupiłem coś takiego
    Link

ma kilka minusów: słabej jakości mocowanie do płyt głównych, wskazania temp podgrzewacza zupełnie się mijają z rzeczywistą temp.

ale kilka godzin lutowania na trupach i teraz już wszystko pięknie wychodzi.
    (na ta chwile jedna płyta w dv6000 trup, ale to przez moja nieuwagę i za dużą temperaturę irdy)

Czy ktoś używał może stacji ACHI-IR-3000 ?
    Jak to się ma do JOVY ?
    Cena jest konkurencyjna.
  • Poziom 13  
    ta stacja jest w sprzedaży od niedawna, 2-3 miesiące, bo jak ja wybierałem to jeszcze nie było.
    zerknij tez na to,
    Link
    niewiele większa cena, a ma sporo większy podgrzewacz.
    nie zwracaj uwagi na dodatki co dają do tych lutownic ( topnik strasznie śmierdzi przy lutowaniu,sita się do niczego nie nadają)
  • Poziom 25  
    Jesli chodzi o ACHI mozna poczytac tutaj : Link
    Po hiszpansku, tlumaczone na angielski przez google.

Generalnie ACHI to stacja 'manualna'. Nie mozna jej podlaczyc do kompa i to jest jej minus. Reszte mozna poczytac w linku wyzej.
    Jesli chodzi o Jovy jest to chyba najtanszy kompletny sprzet do BGA i wielu ludzi maxymalnie moze sobie pozwolic na cos takiego. Profile jak sie juz dojdzie do tego jak ich uzywac robia praktycznie wszystko za nas.
    Generalnie jesli samemu nie jest sie w stanie zbudowac sobie sprzetu jest to wybor wedlug mnie bardzo dobry. Uzywam tej stacji okolo 2 miesiecy, naprawilem okolo 120 plyt przez ten czas, wszystkie BGA, radeony w IBMach i NVIDIA w HP.
    Jesli ktos mowi ze plyty sie wyginaja jak frytki najzwyczajniej w swiecie uzyl jej raz i zostawil lub kompletnie nie umie jej obslugiwac. Plyty mozna spokojnie nagrzewac do 250C(wiecej nie probowalem) i jesli sie to dobrze robi plyta wyglada tak jak przed nagrzewaniem. Plyty w IBMach z serii T4X sa bardzo cienkie i jesli grzac bedzie sie je niewlasciwie wykreca sie rzeczywiscie jak frytki ale jesli zrobi sie to porzadnie, uklad mozna bez problemu sciagnac zalaczana pompka. Stawianie ukladow to tak samo prosta sprawa.
    Na samym poczatku uzytkowania zuzylem chyba z 7-8 plyt na testy zanim doszedlem do tego jak jej uzywac.
    Grafa w IBMach T4X schodzi ladnie w temperaturze okolo 160C na czujniku, grafa czy mostek w HP do 200C. Caly reballing zajmuje mi 45 minut, a doswiadczenia naprawde nie mam duzo wiec moge smialo powiedziec ze jest to prosta stacja i mozna sie na niej duzo nauczyc.

Jeszcze jeden chińczyk ZM R380B
    Cena tego wynosi 900 USD + koszty sprowadzenia tego do kraju.

Pełne sterowanie poprzez komputer jak i manualne.
    To jest jedna z prostszych stacji do BGA tej firmy. Pełna oferta jest imponująca.

Filmik demonstracyjny niestety po chińsku.

Albo droższa stacja ZM-R5820
    Cena 1700 USD + koszty wysyłki.

• Poziom 2  
    Na tej za $900 to można by robić szajsy w postaci Acerów. Duży podgrzewacz ma. Oferta godna rozpatrzenia - transport wyniesie jakieś $180.
  • Poziom 13  
    kupował już ktoś sprzęt od tej firmy?? (ZM-R5820)
    achi wystawiają na ebay, więc transakcja w miarę bezpieczna, a tutaj jakoś nie uśmiecha mi się posłać kaski nie wiadomo gdzie nie mając żadnego zabezpieczenia ,że dostanę przesyłkę. Może jest jakiś reseler tego sprzętu?

Wyślij do nich maila z zapytaniem.
    Trzeba się tylko zarejestrować na platformie i wysłać formularz.
    Zobaczysz co ci odpiszą.
    Są otwarci na kontakty z całym światem. Alibaba to platforma międzynarodowa kontaktów firmowych.
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy ktoś posługiwał się stacją Chipmaster SMD 1000 Z - (115V - 1200W)
    Może do przeczytania jakieś opinie na temat tej stacji
    lub linki w temacie jej obsługi - był bym wdzięczny
    podaję linki gdzie coś na ten temat jest,
    http://www.ape.com/chipmaster.html
    http://apecart.com/Dynamic/product_info.php?products_id=1369
    http://video.google.pl/videosearch?hl=pl&sour...ter%20smd-1000&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#
    Wolałbym opinie i spostrzeżenia tych, co pracowali na takiej stacji
    Mam różniste hoty, mam infre 2001 podczerwieni, lecz uzyskanie 200C na chipie GPU x360 z prehaterem ustawionym na 180C jest niewystarczające do jego podniesienia, gdy 190 to zaczynają spadać kondensatorki z drugiej strony a hoty są chimeryczne z temperaturami i polem grzania, powodując termiczne uszkodzenia procesora oraz niestabilne rozprowadzenie temperatury powodujące przegrzania, co widać po zdjęciu procka
    O jovy re-7500 nie mam dobrych opinii a tu na forum się to potwierdza
    Sporo przereklamowany - sprzęt jest estetyczny, lecz to zbyt mało
  • Poziom 16  
    Witam
    Ludzie o czym wy tu piszecie ,przecież Sstacja Jovy RE-7500 wyprzedza swoje czasy.
    Po pierwsze to stacja na tak zwaną czarną podczerwień:) po drugie precheater (czarna podczerwień :).
    A co ma do tego że to made in china?
    Dziekuję za Hoty i inne podgrzewacze kwarcowe.
    Aktualnie pracuje na PHUI T870A z IRDA.
    To całkowicie manualna stacja,ale opanowałem ją dosyć szybko .
    No może jeszcze bym się skusił na ACHI IR3000 :) z chińskich wynalazków.

Aha niech krytycy JOVY RE7500 nie wypowiadają się wogóle jeżeli ani razu jej nie używali.
    Po obejrzeniu kilku filmików w necie i po przeczytaniu kilku krytycznych wypowiedzi zachowują się jakby wszystko o tym sprzęcie wiedzieli.