Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pinnacle PCTV 7010iX/monoblock/antena100cm/ustawienia sygnal

gomes 03 Sep 2009 22:39 7593 21
    gomes
    Level 15  
    Witam. Mam problem z ustawieniem diseqc. Karta to Pinnacle 7010iX, antena 100cm i monoblock Golden Interstar z diseqc zintegrowanym. Wiem, że powinna być antena 80 cm ale mam ta i chciałbym ustawić sygnał na hotbirdzie i astrze po 50 % (teraz mam 88% na hotbirdzie ale astry nie mogę złapac ). Czy są jakieś programy na pc do ustawienia poziomu sygnału ale wykorzystujące diseqc czyli najpierw ustawiam dla hotbirda pózniej przełączam na astre i diseqc automatycznie mi przełączy konwerter na astre. W dołączonym sofcie niestety nie mam zadnego sygnalu z astry. Czy są jakieś alternatywne sterowniki do tej karty ? (wykrywa mi tylko DVB Viever (tam też diseqc nie działa) ale w ustawieniach DVB Dream nie rozpoznaje sprzętu). Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedz.
  • Helpful post
    @GUTEK@
    Level 30  
    Na tej karcie będzie ciężko ustawić konwerter. Problem jest ze wskaźnikiem sygnału w niej, pokazuje albo 0% albo gdy jest sygnał niezależnie od mocy odrazu skacze na 88-90%. Diseqc powinien na niej działać, na każdych sterownikach, próbowałem kilku wersji i z diseqciem nie było problemów. Karte używam z SkyView, SkyNET i DVBDream, do analogu DScaler.
    Jeśli chcesz nowszych sterowników zainstaluj z BG3540 - http://shop.blackgold.tv/epages/BT3159.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/BT3159/Categories/Support

Jeśli będziesz chciał mogę podesłać jeszcze inne wersje sterowników do niej.
    gomes
    Level 15  
    Dziękuję za odpowiedź. A czy mam szanse na tej antenie złapać odbiór na astrze i hotberdzie ? Posilbym o podesłanie jeszcze innych sterowników bo mi porócz oryginalnego softu udało sie odpalić tylko DVB Viever(wyczytałem, że na nim diseqc nikomu prawidłowo nie chodzi). Pozdrawiam
    @GUTEK@
    Level 30  
    Będzie ciężko, skoro monoblock jest dla anteny 80cm a masz 100cm to jest to jednak sporo większa odległość. Nawet jeśli złapałbyś sygnał z obu satelit to będzie on znacznie słabszy niż przy zamontowaniu monoblocku na 80cm. Najlepiej jak byś kupił komplet 2xkonwerterów, diseqc i zez.
    Jak chcesz sterowniki napisz pod jaki system i podaj maila. U mnie karta najlepiej działa na sterownikach wbudowanych w win7, kompletne zero problemów, niestety nie działają one w starszych windowsach.
    gomes
    Level 15  
    Obecnie posiadam xp 32 bit ale mam DUAL CORE E5200 wiec na dniach bede instalowal win7. Wiem, ze przydalo by się wywalic ten monoblock i zamontować tak jak ty to opisałeś ale koszta... dodatkowo w tej karcie sa 2 głowice wiec równocześnie wtedy mogłbym ogladać hb i astre.
    1. Może lepiej jednak diseqc zamontowac niż korzystać z 2 głowic w karcie?(+ to jednoczesne ogladanie ale - to przelaczanie list programow?)
    2. Czy próbowałes z dvb-s2 (kanały fta hd np z astry ?) odpalic na pinaklu ?
    3. Te sterowniki co opisujesz sa oryginalne z win7 ?
    4. Myśle też nad zakupem programatora i TNK bo z tego co wyczygtałem edukacyjnie działa tylko pare prog francuskich (a może jednak cos jeszcze da sie odkodowac?)
    Maila wyslalem na pw. Pozdrawiam
    @GUTEK@
    Level 30  
    Wydaje mi się że jeślibyś sprzedał monoblocka powinno wystarczyć na dwa zwykłe konwertery.
    1. Jak wolisz, ja w tej chwili używam jednego tuneru do SkyNETu a drugi do oglądania. Możesz podłączyć jeden tuner pod Astre drugi pod HB, przykładowo SkyView można uruchomić kilka kopii i jedną ustawić pod Astre drugą pod HB i oglądać równocześnie.
    2. Karta nie obsługuje DVB-S2, kanały HD jakie odbierzesz na niej (mówie o FTA) to na HB- m2HD, na Astrze- EinsFestivalHD, jest kilka na Eurobird 9E, a tak to większość w DVB-S2.
    3. Win7 ma wbudowane już sterowniki do większości kart pinnacle i bardzo dobrze karty na nich działają. Przykładowo pod vistą x64 na każdych sterownikach mogłem zapomnieć o analogu na 7010ix a pod win7 działa rewelacyjnie.
    4. Edukacyjnie mało co zobaczysz na HB i Astrze. TNK to dobry wybór, sam mam, do oglądania podstawowych kanałów w zupełności wystarcza, jedynie co tam brakuje to polsatu. W dodatku najważniejsze, nic nie trzeba podpisywać.

Na pw nic dostałem, sterowniki wszystkie jakie mam wrzuciłem na rapida, nie pamiętam które jak działały więc musisz sam próbować: http://rapidshare.com/files/275495751/Pinnacle_PCTV_7010iX.rar.html
    gomes
    Level 15  
    Wielkie dzięki kolego.
    1.Szukam info co to ten SkyNET ? (czyzby internet z satelity?)
    2. Czy masz jakies specjalne sterowniki zainstalowane aby wspolgraly z hd (wiem ze do oryginalnego softu pinacle trzeba dokupic h.264), jakiś oryginalny cyberlink może ?
    3.Jaki sprzet polecasz do TNK (na alledrogo sa różne wersje programatorów, najlepiej aby były na usb?)
    5.Co do polsatu to ja czekam na uruchomienie dvb-t w moim rejonie(testowałeś może na tej karcie?)

Pozdrawiam i bardzo dziekuje za odpowiedzi.
    @GUTEK@
    Level 30  
    1. SkyNET to program do odbierania transmisji danych z sat. Przykładowo na Eutelsacie 7E jest transponder na którym leci dużo nowości, filmy, gry, programy.

2. Potrzeba filtrów (kodeków) do h264, tak samo jak do mpeg2. Możesz zainstalować filtry cyberlinka - zainstaluj HDPack (znajdziesz wpisując w google).

3. Ja mam najprostszego phoenixa pod com. Jeśli masz na płycie com kup takiego, najlepiej działa, te z przejściówkami na usb nie działają ze wszystkimi programami i są dużo droższe.

4. Niestety nie mam zasięgu dvb-t, ale wiem osoba która ma też tą karte testowała i dvb-t działało bez problemów nawet na dwóch tunerach na raz.

Jak chcesz naleźć więcej informacji to polecam forum.dvhk.pl a jeśli chcesz spróbować SkyView to forum.esat.pl i skyview.pl
    gomes
    Level 15  
    Dziękuję za pomoc. Zdecydowałem się na sprzedanie monoblocka i zakup 3 konwerterów z zezem(a może nawet 4). Poczytałem o skynecie i spodobało mi się. Tak jak napisałeś najwięcej leci z Eutelsacie 7E .
    1. Jaki zez kupić do mojej anteny (wymiary 120 wysokość 110 szerokość dzisiaj zmierzona - jednak nie 100 :)) aby odbierać hb z astra na diseqc oraz na 2giej głowicy na przemian z Eutelsacie 7E i Sirius 5E(pewnie musiałbym przepinać kable)Wysięgnik na rurce okrągłej. Na alledrogo jest pare typów czy wybrać najtańszy czy jednak bedzie różnica w dostrojeniu tego .
    2. Czy wogóle z mojej 120 anteny odbiore Siriusa przy współrzędnych 50° 35' 00 '' N 22° 03' 00 '' E na zezie ?
    3. Jakie konwertery polecasz cena/jakość ?(a może ktoś inny wypowie się w tej kwestii)czy wszystkie powinny być takie same czy może są jakies badziej kontatybilne do skynetu ?
    4. Dodatkowo, jak chciałbym dodać do mojej instalacji nastepny dekoder na samego hb to czy zastosowanie twina na hb bedzie wspogralo z diseqc (hb z astra na diseq) ?
    5.Środkowy konwerter miałby być ustawiony na hb czy moze Eutelsat jak na rysunku aby był optymalnie ustawiony ?
    Pinnacle PCTV 7010iX/monoblock/antena100cm/ustawienia sygnal
    6.Do dostrojenia tego zastanawiam sie nad zakupem miernika satfinder (alledrogo 17 zl). Czy bedzie on precyzyjniejszy od samego programu satfinder czy szkoda 17 na to.
    7. Czy 7010ix ma diseqc 1.2 (obrotnica) ?
    Fajnym rozwiazaniem bylaby obrotnica ale ona nie ma sensu bytu bo mam 2 glowice w karcie i chcialbym ogladac na jednej tv a na drugiej sciagac z nieba... Na forach przez ciebie polecanych jestem zarejestrowany i je odwiedzam. Pozdrawiam
  • Helpful post
    @GUTEK@
    Level 30  
    1. Zez musisz dobrać aby pasował do anteny, nie wiem jakiej masz firmy, ale zezów w zasadzie są tylko dwa rodzaje montażu i pasują do większości anten.

2. Siriusa odbierzesz bez problemów, ma bardzo mocny sygnał. Problemem może być odległość konwerterów Eutelsat i Sirius to tylko 2° różnicy. Przy mniejszych antenach nie da się ustawić osobnych konwerterów na te satelity. Można jednak próbować odebrać je na jednym konwerterze.

3. W zasadzie wszystkie nowe powinny być dobre. Ja mam obecnie konwertery MTI i Golden Interstar. Oba działają bez problemów, jednak mam wrażenie że G. I. są mniej czulsze na warunki atmosferyczne.

4. Zastosuj konwerter twin, jedno wejście podłączysz pod diseqc a drugie pod tuner, nie powinno być żadnych problemów w działaniu.

5. Raczej lepiej ustawić centralny na Hotbird i zezy na pozostałe satelity.

6. Zależy jak trafisz, ale te tanie satfindery zbyt dobre nie są, już przy minimalnym sygnale potrafią pokazać max i to nie koniecznie musi być sygnał z sat.

Ta karta właśnie jest bardzo dobra do skynetu, jedyna wada że większość leci w nocy, więc trzeba by mieć komputer włączony przez cały czas. Z obrotnicą przy tak dużej antenie może być problem, raczej trzeba by zastosować siłownik. W dodatku na tej karcie nie udało mi się uruchomić obrotnicy, pewnie by działała ale brak oprogramowania (oryginalne u mnie nie działa, może w nim jest obsługa obrotnicy).
    gomes
    Level 15  
    witam. Mam jeszcze pare pytan:
    1. Przeczytalem caly regulamin TNK ale nigdzie nie doczytałem : gdy nie doładuje konta kanały TVP1 TVP2 TVN oraz RELIGIA TV zostana odłączone z reszta(jak nie to jaka może być przerwa pomiedzy doładowywaniami aby te programy nie zostały wyłączone/karta straciła ważność)?
    2. Planuje zrobić wykorzystać obecnego monoblocka jak tu Do odbioru Siriusa i Thora zastosowano monoblok tylko odbierać z eutelsata i thora ? Nie moge doliczyć sie przez ten kalkulator czyto możliwe i jak bym mogł przełączać w karcie pomiedzy nimi ?
    3. Czy diseqc UNIVERSAL SINGLE LNB GI-201 PLATINUM X nada się do tej karty(nie wiem czy jest w niej dieseqc 2.0 ?)
    4. Mam problem z konfiguracja DVBDream. Instalując różne sterowniki w ustawieniach nie rozpoznaje karty? Używasz może jakiś specjalnych filtrów w tym programie ?

Pozdrawiam
    @GUTEK@
    Level 30  
    1. Te 5 kanałów masz cały czas po aktywacji karty. Jedyne co to karta musi co miesiąc dostać uprawnienia (jeśli nie jest ustawione automatyczne wysyłanie).

2. Nie wiem czy dasz rade złapać, pisałeś że HB i Astry nie udało się a odległości te praktycznie te same.

3. DiSEqC 2.0 poprostu ma dodatkowe polecenia, najprościej mówiąc wygląda to tak że jeśli tuner wyśle komende przęłączenia konwertera to po przełączeniu DiSEqC wysyła potwierdzenie do tunera. Nawet jeśli tuner nie obsługuje 2.0 tylko np. 1.0 spokojnie będzie DiSEqC działał. Nie znam tego DiSEqCa, karta u mnie działa z Diseqc 2/1 Blue Line, najtańszy i działa ok, sprawdzałem ją też z Coax Switch 4/1 i Axing 2/1 wszystkie działały ok.

4. Nie używam DVBDream, u mnie co chwile jakieś błędy w nim wyskakiwały. Ale jak sprawdzałem jakiś czas temu karta napewno w nim działała, musisz wybrać urządzenia, potem kliknąc na bda i na dole strzałkami wybierasz numer urządzenia, pinnacle dvb-s to powinny być urządzenia 3 i 4, potem dajesz Start i powinno ruszyć.
    gomes
    Level 15  
    Witam. Dostałem dzisiaj phonix na com jak polecałes z alledrogo. Jutro idę kupić kartę TNK. Czy mógłbyś w skrócie opisać jak odpalic i aktywować karte TNK (czy pierwsze uprawnienia dojda odrazu czy najpierw musi byc aktywacja w innym tunerze). Mam wtyczke CnXCam. Jaki program uzywasz na codzien do tnk i co polecasz?. Zrobiłem formata i dvbdreem dziala ok. Pozdrawiam i czekam na wskazówki czy konf tej karty bedzie różnil sie od configa SkyStar2. Pozdrawiam
    @GUTEK@
    Level 30  
    Potrzebujesz wtyczki CnxCAM ver. 0.1.0.3, wersja 0.1.0.4 nie działa z kartą TNK. Wtyczkę wgrywasz do katalogu dvbdream\plugins\pip00. Wkładasz karte do Phoenixa i podłączasz pod COM. Po uruchomieniu dvbdream wchodzisz we właściwości wtyczki i zaznaczasz żeby odbierał EMM (tam są dwie albo trzy opcje, zaznacz wszystkie). Potem telefonicznie albo przez stronę www.telewizjanakarte.pl aktywujesz kartę i czekasz aż dostanie EMM z aktywacją, powinno zając kilka sekund/minut (ja czekałem ze 2 sekundy ale to były początki TNK).

Ja używam do TNK zamiast wtyczki CnxCam serwera NewCS i wtyczki WinCSC, dlaczego?, wtyczka CnxCam jest mocno niedopracowana, zawieszała się u mnie dość często, a ze SkyView wcale nie chciała działać. W dodatku używając NewCS i WinCSC mogę oglądać kilka kanałów na raz z TNK, przydatne jak się ma kilka kart, lub właśnie w przypadku tego Pinnacla gdzie są dwa tunery. Przykładowo używając opcji PIP można włączyć wszystkie TVNy.
    Dulan
    Level 26  
    Coś mi tu nie pasuje. Piszecie, że obsługuje ta karta diseqc. Zgadzam się, ale tylko pod oryginalnym oprogramowaniem Pinnacle. Pod DVBdream nie udało mi się sprawić, żeby diseqc przełączył mi na Astra.
    Ktoś rozwiązał ten problem?.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Owszem karta bez problemów obsługuje diseqc. Ja używam SkyView i działają wszystkie diseqci jakie mam w domu. DVBDream nie tylko ma problemów poprawną obsługą tego pinnacla, inne karty też nie chcą działać poprawnie, winę za to ponosi niedopracowany bda.dev, nie używam DVBDream więc się tym nie interesowałem, ale możliwe że na stronie/forum programu jest poprawka dla tego pliku.
    Strona domowa programu to www.dvbdream.org jest tam link do forum, na którym są różne poprawki.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Z tego co widze jest temat o porawkach - BDA Interface. W prawdzie nie ma o pinnaclu nic ale piszą tam że dodali obsługe diseqc dla kart Creatix, a one są na tym samym chipsecie co nasze pinnacle i chyba sterowniki też te same są. Co Ci szkodzi spróbować.
    SkyView jest własnie skomplikowany, to jego wada, ale ma dużo większe możliwości niż DVBDream i w razie czego można pomęczyć autora że coś nie działa.
    Dulan
    Level 26  
    Potestowałem i coś nie halo. DVBDream znajduje 20 kanałów Video i 16 radiowych z Astry. To samo jest w ProgDVB.
    W SkyView (może źle go poustawiałem) jest podobnie i dlatego myślałem, że diseqc pracuje, a to pewnie mocne sygnały wyłapane przez pierwszy LNB.
    Zainstaluje chyba oryginalny soft i sprawdzę czy faktycznie działa mi diseqc...

Na oryginalnym sofcie śmiga jak należy. Nawet podstawiłem inny diseqc i alternatywne nie chcą gadać.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Sprawdzałem dzisiaj dvbdream, nawet najnowszą wersje 1.5b7 i niestety diseqc na 7010ix nie chce ruszyć w tym programie.
    Natomiast w SkyView którego używam na codzieć działa z tą kartą bez żadnych problemów, przełacza wszystkie 3 modele diseqców które mam.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Z gotowcem będzie kiepsko bo mój SkyView za bardzo już rozbudowany jest - obsługa kilu kart, kilkanaście list satelitów, obrotnica. Poszukaj może na jakimś forum tv-sat będzie gotowiec tylko z astrą i hotbirdem, albo sam próbuj, jak z czymś sobie nie poradzisz możesz spytać autora na www.esat.pl