Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak polaczyc pc i laptopa routerem pentagram

tomasz_zadzim 03 Sep 2009 23:31 3605 13
    tomasz_zadzim
    Level 10  
    Witam mam taki problem kupilem router pentagram i mam internet radiowy do tej pory internet laczyl sie przez router zalozony przez wlasciciela i pc byl polaczony kablem teraz mam router pentagram wifi i chce to podlaczyc kablem do pc i przez wifi do laptopa tylko jest problem jak podlacze wszystko tak jak powinno byc to nie ma internetu na pc ani laptopie co moze byc zle oba komputer maja win xp sp3 prosze o porade
    Darrieus
    Level 38  
    Narysuj to (choćby w paint)

1. Jak było
    2. Jak ma być

Mieszasz panie mieszasz....
    tomasz_zadzim
    Level 10  
    jak mieszam
    Darrieus
    Level 38  
    Quote:
    do tej pory internet laczyl sie przez router zalozony przez wlasciciela

Chcesz ten router zostawić i podłączyć jeden do drugiego, czy tylko ten co dokupiłeś ?
    Jak odbywa się autoryzacja przy dostępie do sieci "właściciela" ? :!:
    Masz IP zewnętrzne czy wewnętrzne ?

Więcej pytań jak odpowiedzi.
    tomasz_zadzim
    Level 10  
    chce polaczyc stary router z nowym pentagramem wifi z pc i laptopem tylko jak wszystko podlacze to na pc nie ma internetu i nie dziala wifi juz nawet ip dsn robilem automatycznie i nic nie pomoglo wiec co robie zle

Dodano po 2 [minuty]:

teraz ci nie powiem bo ten orginalny jest w puszcze na zewnatrz przy antenie a ten pentagram ma u kolegi

Dodano po 2 [minuty]:

tak ten orginalny zostaje bo sa podlaczone dwa pc ja swojego chce podlaczyc przez ten pentagram i miec pc i laptopa przez wifi
    Darrieus
    Level 38  
    Puki co wklep
    start > uruchom > cmd
    ipconfig /all < enter

Wklej wynik.
    Będzie jakiś punkt oparcia, bo na razie leżymy.

Moderated By Gusioo:

Póki co nie używaj wyrazu "puki", bo z pisownią jesteś na bakier.
    http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8475

tomasz_zadzim
    Level 10  
    nie moge nic zrobic a po za tym teraz mam laptopa przez kabel Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Tomek>

Dodano po 4 [minuty]:

zrobione i co dalej

Dodano po 3 [minuty]:

a czy jest mozliwosc zebym mial tylko wifi bez podlaczania kabla od routera wifi do pc
    Darrieus
    Level 38  
    Coś nie tak
    To powinno wyglądać mniej więcej tak :

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Fast Ethernet 3Com 3C905B-COMBO

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-50-04-18-F9-12
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.2
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.0.0.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 10.0.0.1
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.1
    tomasz_zadzim
    Level 10  
    dobra chce wiedziec czy jak podlacze pod router tan co juz mam z niego internet ten router pentagram bedzie dzialalo samo wifi

Dodano po 9 [minuty]:

prosze o odpowiedz

Dodano po 6 [minuty]:

Kontroler PCI Simple Communications od czego to jest mam tam zolty znak zapytania i czarny wykrzyknik na zoltym tle co trzeba sciagnac i skad a laptopa mam fujitsu siemens amilo l7310gw
    andrzaj111
    Level 13  
    zobacz jaki masz TTL bo może dostawca ustawił TTL=1. wpisz ping (BRAMKA) i wklej na forum wynik
    mrowaa
    Level 15  
    1. do wejścia WAN rutera pentagramu podłącz skrętke wychodzącą z rutera dostawcy
    2. w opcjach WAN nowego rutera wpisz adres z tej samej puli co zaadresowany jest ruter dostawcy (oczywiście inny) lub: jeżeli ruter dostawcy przydziela adresy automatycznie (DHCP) to zaznacz odpowiedznia opcje w pentagramie.
    3. Czy ruter dostawcy przydziela adres automatycznie mozesz dowiedzieć się w opcjach TCP/IP połaczenia LAN (na PC)
    4. WIFI na ruterach przeważnie jest już skonfigurowane, ewentualnie dodaj jakieś szyfrowanie + filter MAC adresów.
    5. Na ruterze dostawcy nic nie zmieniaj.

Powinno działać. Napisz czy możesz z tej skrzynki koło anteny doprowadzić dodatkowy przewód (do rutera pentagramu), jak nie no będzie trzeba podłączyć PCta do tego nowego rutera.
    I jeszcze powiedz mi czy net na PCcie siadł po tym jak podłączyłes go do nowego rutera czy jak podłączyłeś TYLKO nowy ruter do starego a połaczenie PCta było bez zmian. Twój ISP mógł na swoim ruterze wprowadzić jakieś zabezpieczenia w celu uniemożliwienia dzielenia łącza... Chociażby wspomniany filter maców i wtedy będziesz musiał na nowy ruter sklonować adres swojej karty sieciowej.
    tomasz_zadzim
    Level 10  
    juz nie moge poprowadzic kaba mam tam dwa wyjscia na kable i jeden idzie do innego kompa a drogi jest moj ja mam ip i dsn stale a nie chce miec podlaczonego pc wogole tylko zalezy mi zeby dzialalo wifi z pentagrama d
    mar1aczi
    Level 26  
    Jeśli nie wiemy jak miałeś to połączone, a jak chcesz połączyć to niewiele możemy pomóc. Z językiem polskim kiepsko w Twoim pierwszym poście.
    Poza tym, skoro potrzebowałeś tylko odpowiedzi czy będzie działać, to brzmi ona "może działać a nie musi".
    Poza tym, nim napisałeś, mogłeś podłączyć pentagrama i choć spróbować skonfigurować pod siebie.
    User removed account
    User removed account