Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dalco DVD-7613 nie czyta płyt

aqrat 04 Wrz 2009 03:52 1938 3
  • #1 04 Wrz 2009 03:52
    aqrat
    Poziom 14  

Witam!
    Jak w temacie - odtwarzacz złapał focha i nie chce nic czytać. Jakiś czas (może z miesiąc) nie były płyty używane, słuchałem tylko radia, ale to przecież nie powinno mieć wpływu na działanie czytnika. Wcześniej wszystko było ok, a teraz nie czyta absolutnie nic - ani audio CD, ani DVD, ani orginalnych, ani nagrywanych. Po włożeniu płyty komunikat, że próbuje czytać (LOAD) i po kilkunastu, czasem kilkudziesięciu sekundach się wykłada i mówi, że NO DISC. Nawet nie wiem, czy ten napęd głowicy pracuje, bo tego nie widać. Wiem, że płyta kręci - wolno chyba jakoś, ale nie wiem - może tak ma być. Czyściłem laser alkoholem izopropylowym - nic to nie dało. Są tam na tej głowicy dwa takie małe potencjometry - chyba od regulacji tego lasera. I tu wspomnieć należy, że zanim się doczytałem o potrzebie zaznaczenia położenia przed próbą samodzielnej regulacji, zacząłem kręcić obydwoma. Nic - zero zmian. Ma ktoś może jakiś pomysł, czy od razu rozglądać się za nowym odtwarzaczem i tym razem jakimś normalnym, a nie następnym złomem typu Dalco, Boschmann czy Magnavox?
    Z góry dzięki za odpowiedź.

0 3
  • #2 04 Wrz 2009 04:27
    celugork
    Poziom 12  

Najlepiej rozgladnij sie za Delco,a nie dalco.Jak bys mial orginal Delco napewno bylbys zadowolony,dobra firma i wyroby.Dalco to podrobiony sprzet wartosci $12.00-$15.00 nie zawracaj sobie glowy naprawa bo i tak bedzie prawie niemozliwa.

0
  • #3 04 Wrz 2009 05:49
    VCR ELEKTRONIK
    Poziom 14  

Ustaw te potencjometry w polowie sciezki, czyli na godz 12 i nastepnie po milimetrze delikatnie przekrecaj. Pamietaj ze jeden jest od lasera CD a drugi od DVD. Ktory jest ktory to musisz ustalic sam, pomocny bedzie schemat.

Dodano po 0 [sekundy]:

Ustaw te potencjometry w polowie sciezki, czyli na godz 12 i nastepnie po milimetrze delikatnie przekrecaj. Pamietaj ze jeden jest od lasera CD a drugi od DVD. Ktory jest ktory to musisz ustalic sam, pomocny bedzie schemat.

0
  • #4 04 Wrz 2009 22:34
    aqrat
    Poziom 14  

Elektronik - dzięki za radę, będę próbował. Tylko tak tu wyczytałem, że najczęściej czytnik po prostu słabnie i czyta coraz mniej, a chyba nikt nie miał problemu typu, ze czyta ok i nagle foch i nie czyta absolutnie nic. No ale spróbuję. Celugork - Delco tez nie znam, pierwsze słyszę. A na temat swojego już pisałem wcześniej jednego posta, na początku byłem przeokrutnie zadowolony. Ale to był chyba tylko początek.

0
  Szukaj w 5mln produktów