Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring produkcji z ochroną min. IP66 lub IP67 lub IP68

04 Wrz 2009 08:15 1589 2
  • Poziom 12  
    Witam.

Potrzebuję pomocy.
    Umieściłem ten temat tutaj, ponieważ stary system na koncetrykach już nie nadaje się, a interesuje mnie temat z kamerami IP. Ponieważ podłączać będę jeszcze kamery z oddziałów firmy z całej Polski. Kamery na produkcji ok. 15 kamer + możliwość rozbudowy do max. ok. 30 kamer w niedalekiej przyszłości (roku - 2ch lat).

Interesują mnie takie elementy sieci, aby:
    - Kamery były w ochronach min. IP66. Wewnątrz budynku na produkcji, gdzie występować będzie zalanie wodą pod ciśnieniem kamer. Także zasilanie do tych kamer w obudowach min. IP66.
    - Kamery zewnętrzne pracujące w dzień i w nocy w temperaturach zimy i lata.
    - ok. 2 szt. kamer obrotowych wewnątrz budynku także z ochroną min. IP66. (Są takie kopułowe pod sufit?).
    - Komputer mam stary, ale jary i myślałem o podłączeniu kamer poprzez karty sieciowe RJ-45 do niego. Lub dedykowany komputer.
    - Program do obsługi takiej sieci (na stary komputer).
    - System Linux mnie interesuje, ale może być inny

Niektórzy zalecają mi rejestrator (switcha zasada) i taki podłączyć pod komputer z internetem.

- UPSa do zasilania całego systemu monitoringu na osobnej lini zasilania ("esa").

Proszę o propozycje elementów takiego systemu (nawet modeli), ze zwróceniem mi uwagi na poszczególne właściwości/elementy.

Jestem otwarty na wszelkie inne propozycje sieci monitoringu opartego na kamerach z wyjściem RJ-45.
  • Poziom 12  
    Proszę usunąć temat