Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie grają lewe kanały w Panasonic DP41

10 Cze 2004 13:50 1077 4
  • Poziom 19  
    Witam, dostałem radio Panasonic DP41. Właściciel twierdzi że w radiu gasła lewa para głośników gry włączał ogrzewanie. Radio trafiło do mnie gu całkiem się już wysypało. Dźwięk oparty jest na 2 końcówkach TA8210. Każda końcówka zasila odpowiednio przód i tył. Radio pobiera prąd (przy 0 volume) około 1A. Jest ono w środku dość skomplikowane. Końcówki wyglądają na dobre. Nie mają usterek zewnętrznych, a gdy wejścia dotykam uziemionym kablem to słychać zgrzyt w głośnikach zarówno na tych dobrych kanałach jak i na złych. Czy miał ktoś z was już taki objaw. Co to może być.

Drugie pytanie dotyczy CD z tego radia. Po wciśnięciu MODE, aby przeszło na CD nagle wyskakuje na wyświetlaczu CD E3 (chyba ERROR 3). Za co odpowieda E3.

Będę wdzięczny jeśli kotś mnie poratuje schematem do tego radia.

Z góry dzięki
    TomLib(malpa)wp.pl
  • Poziom 19  
    z głosem sobie już poradziłem, usterka twkiła w tym że nie docierał sygnał z procesora. Z braku czasu (czytaj "lenistwa") nie szukałem przerwy, tylko sygnał wziąłem z cinchy (wyjścia na wzmacniacz zewnętrzny).

Pozostaje ciągle pytanie E3 i chciałbym się jeszcze dowiedzieć do czego służą dwa switche wewnątrz radia przy złączu.
  • Poziom 19  
    Może nie wiele ci to da , ale mialem podobny problem w radiu sony , tam był problem z laserem, po wsadzeniu plyty , po chwili pojawiał sie napis ERROR , dopiero po przeczyszczeniu soczewki laserka , cd zatrybił i czyta plyty , a po komunikacie error zostało wspomnienie.. Pozdrawiam,.,,
  • Poziom 19  
    nie jest to laser, ponieważ nie przyjmuje wogóle płyty.
  • Poziom 19  
    Jesli nie przyjmuje plyt to sprawdź mechanike odpowiedzialną za podawanie plyty. Poza tym (tak było w sony), to powinienes mieć gdzies w mechanizmie diody podczerwini i odbiornik podczerwieni który zasłonięty włożoną plytką CD , powinien uruchomić mechanizm wciągania plyty.Sprawdz sobie te diody. Troszke łopatologicznie wytłumaczone , ale moze pomoże. Pozdrawiam...