Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TPU Mark Steven - Free Energy

overunity 04 Wrz 2009 13:50 18880 45
    overunity
    Poziom 10  
    Witam,

Czy ktos z forumowiczow probowal budowac TPU (Toroidal Power Unit)?
    Samo urzadzenie jest dosyc proste i bazuje na pobieraniu energii z próżni.
    Energii ktora juz ponad 100 lat temu wykorzystywal Nikola Tesla.
    Niestety ten swiat tak ma ze wszystko co jest za free szybko jest blokowane.

Sama budowa urzadzenia jest dosc prosta. Najwazniejsze jest dobor odpowiednich czestotliwosci i polaczen cewek. Co ciekawe z roznych eksperymentow od roznych nie powiazanych ze soba ludzi mozna dowiedziec sie, ze pomimo dostarczania free energii z tego urzadzenia mozna jednoczesnie ja..."gubic". W niektorych ustawieniach cewek czesc z nich rozgrzewa sie, a czesc poprostu oziebia...
    Z toroidu o srednicy 4-6" mozna zaswiecic zarowke 100W.

Zapraszam do dyskusji i ewentualnej budowy urzadzenia.
    Mysle, ze na ten temat trzeba spojrzec troszke z przymruzeniem na znana nam fizyke.
    Urzadzenie jest scisle zwiazane z tzw. Power Boxem N.Tesli czy DTO.

Dla nieznajacych tematu- zalacznik lub wpiszcie w google lub youtube "TPU"

Pozdrawiam

SFIESZAQ

Przepraszam za brak polskich liter

Moderowany przez jankolo:

Proszę nie wklejać na forum plików swobodnie dostępnych w Internecie. http://www.intalek.com/Index/Projects/Research/otto_ronette_TPU_ECD-V1_0.pdf . Załącznik usunąłem

Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    overunity napisał:

Niestety ten swiat tak ma ze wszystko co jest za free szybko jest blokowane.

Odważny jesteś. Nie boisz się, że cię amrykański rząd złapie i zakopie w strefie 51 za ten temat na forum?
    overunity
    Poziom 10  
    Raczej boje sie konserwatystow na tym forum... (to niemozliwe, w urzadzeniu ukryte sa baterie, to urzadzenie to odbiornik a w pokoju sa rozmieszczone nadajniki itd...) :D

Tesla prawie 100 lat wczesniej jezdzil samochodem elektrycznym napedzanym jego POWER BOXem... Dlaczego to jest niemozliwe?!
    Czas zredagowac nasza fizyke.
    Juz kilka razy slyszalem: "wiemy jak uzywac pradu elektrycznego, wiemy jak go wytwarzac, ale mamy BLADNE POJECIE CZYM ON JEST!!!"
    ...a co jezeli prad elektryczny jest tylko EFEKTEM UBOCZNYM magnetyzmu?!
    Jak sie zmieni nasze pojecie, gdy popatrzymy na to troszke z drugiej strony?!
    Co jezeli to nie przewodnik z pradem wytwarza wokol siebie pole magnetyczne, ale pole magnetyczne wokol przewodnika pcha elektrony? :D
    Magnetyzm istnieje bez pradu elektrycznego, prad elektryczny bez magnetyzmu...NIE!
    Co bylo pierwsze? Kura czy jajko?
    :D
    revolt
    Poziom 34  
    Czy mógłbyś przedstawić jakieś konkretne dowody, artykuły o tym samochodzie elektrycznym Tesli czy tylko słyszałeś od wujka kuzynki koleżanki chrzestnego siostry?
    overunity
    Poziom 10  
    wystarczy uzyc google...
    http://peswiki.com/index.php/Directory:Tesla's_Pierce-Arrow

zrodel w internecie na ten temat jest wiele. I wiele z nich niedopowiada wiele rzeczy.
    Ogolnie w 1931r Tesla i fabryka samochodow Pierce-Arrow dogadali sie na test samochodu z 50kW silnikiem elektrycznym. Po przyjezdzie poszedl do sklepu kupil troche drutu w emalii, 12 lamp 70-L-7 i kilka pasywnych elementow (rezystory).
    Zbudowal uklad, ktory miescil sie w pudelku 24x12x6 cali. Z pudelka wystawala antena ok 2m. Tesla wsiadl do samochodu, podlaczyl luzno zwisajace kable z silnika do pudelka, wsunal dwa stalowe prety, powiedzial "teraz mam moc" i ... odjechal.
    Jezdzil tym samochodem ok tygodnia. Potem zdemontowal uklad.
    Podobno pudelko mocno sie grzalo i byl w srodku wbudowany maly wiatraczek.
    Duzo zrodel nie wspomina o tej antenie i o tym, ze uklad byl dosc goracy.
    Jest wiele domyslow wraz ze schematami (spekulacje) w jaki sposob Tesla zbudowal swoj Power Box. Na razie nie spotkalem, zadnego sensownego schematu. Wszyscy chca w piekny sposob dopasowac ta teorie do praw fizyki ktore znamy...
    Osobiscie uwazam, ze jego uklad byl podzielony na dwie czesci.
    1) uklad z antena do dostarczenia energii do startu urzadzenia.
    2) uklad z dwoma pretami do wlasciwego pozyskania energii
    :D

Dodano po 59 [minuty]:

Z ciekawostek...
    Nastepna wersja TPU 9V bateria i 100W na wyjsciu...:D

Caly katalog:
    http://purco.qc.ca/ftp/Overunity.com%20-%20Forum%20members/turbo/

filmik: turbotpu.wmv
    schemat(czesc:cry:):turbo-wattsup1
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    W internecie to ja widziałem kota latającego na syntezatorze po kosmosie.

TPU Mark Steven - Free Energy

Ale widać ten wspaniały wynalazek też zagrażał koncernom paliwowym i został zablokowany.
    revolt
    Poziom 34  
    Dobra. Gdzieś chyba na tym forum spotkałem się z opinią że lampy 70-L-7 wprowadzono kilka lat po rzekomym eksperymencie Tesli. Jesteś w stanie udowodnić, że te lampy już były wtedy dostępne?
    overunity
    Poziom 10  
    2009 - 1931 = 78 lat
    Nie nie jestem w stanie udowodnic, ze 78lat temu lampy tego typu byly juz w sprzedazy. Nie jestem nawet w stanie znalesc paragonu na te lampy :D
    Przedstawilem tylko to co jest napisane. Mozna przeszukac internet i stwierdzic, ze ten artukul znajduje sie na wielu stronach i jest w wiekszosci obszerniejsza lub okrojona kopia. Po 78 latach nic juz nie jest pewne. Mogl ktos to wstawic z pamieci 20 lat temu, mogl ktos sie pomylic z rokiem rozpoczecia produkcji. pudelko moglo miec inne wymiary itp.
    Wszystko jest mozliwe. Jakkolwiek wydarzenie takie zapewne mialo miejsce.
    Uwazam nawet, ze schemat do turbo TPU do ktorego podalem link jest z bledami w polaczeniach.
    Otworzylem ten temat bo zamierzam zbudowac podobne urzadzenie, ale nie opierajac sie na jednym schemacie, ale skompilowac jeden z wielu podanych.
    Przy TPU zawsze jest mowa o 3 czestotliwosciach. W zasadzie sa to przebiegi prostokatne. Ale NIKT sie nie pokusil o zrobienie urzadzenia na procesorze, ktore potrafilo by "przemiesc cale 3 przedzialy czestotliwosci i przesuniec fazowych do nich ". Urzadzenie zbudowane przez SM ma juz kilka ladnych lat. Wczesniej byly inne rozwiazania podobnych urzadzen, ktore jednak zostaly zapomniane...
    ...moze dlatego, ze wynalazcy za bardzo liczyli na $$$ i nie chcieli za free podzielic sie z innymi?!

Dodano po 22 [minuty]:

Tu sa chyba najbardziej pelne zrodla:
    http://keelynet.com/energy/teslcar.htm
    AdMoS
    Poziom 13  
    overunity napisał:
    Czas zredagowac nasza fizyke.

Nieeeeeeeeeeeee! Znowu?! Czy nie prościej byłoby się pogodzić z faktami? Ileż można :not:

PS. Jak to się dzieje, że fizykę 'redagować' chcą osoby nie mające o niej pojęcia? :(
    Darrieus
    Poziom 38  
    Cytat:
    Jak to się dzieje, że fizykę 'redagować' chcą osoby nie mające o niej pojęcia?

Jak zrobić coś czego nie da się zrobić ? Każ to zrobić komuś kto o tym nie wie ;).
    Tylko w tym wypadku nie bardzo chce się to sprawdzić.
    cirrostrato
    Poziom 36  
    overunity napisał:

Otworzylem ten temat bo zamierzam zbudowac podobne urzadzenie
    Zbuduj, nikt ci nie broni, nie truj więcej jak nie pokażesz efektów, POWODZENIA.
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    overunity napisał:
    Czy moglby ktos skomentowac jak to dziala...

Przecież już w pierwszym poście napisałeś, że:
    overunity napisał:
    Sama budowa urzadzenia jest dosc prosta. Najwazniejsze jest dobor odpowiednich czestotliwosci i polaczen cewek.

Więc nie rozumiem, po co Ci nasz komentarz do działania urządzenia o prostej budowie?
    overunity napisał:
    filmiki:
    part_tree_one_wire_magic_.wmv i turbotpu.wmv

Też mi problem zaświecić żarówkę jednym tylko przewodem.... ja mogę nakręcić film, jak świeci się żarówka bez podłączenia żadnego przewodu. Rzecz jasna, mogę go oczywiście zamieścić w Internecie. Może być na YouTube?
    Takie tam zaświecanie żarówki to żadna sztuka. Był taki jeden, co na oczach tłumów ludzi znikał lokomotywy. To jest dopiero coś!!
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    overunity
    Poziom 10  
    ...ale Wy jestescie konstruktywni...rece opadaja... :cry:
    AdMoS
    Poziom 13  
    Po prostu jesteśmy realistami, a nie fantastami :)
    cirrostrato
    Poziom 36  
    overunity napisał:
    Przepraszam ale to ty masz być konstruktywnym konstruktorem ,zrób i się pochwal, my twierdzimy, że nie da rady bo jesteśmy niedouczone leniwe wolno myślące głąby według ciebie...
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    overunity napisał:

Konstruktywnie to można krytykować jak coś zbudujesz i w tym ktoś zauważy coś co można poprawić. A jak tylko wklejasz jakieś filmiki 4x4cm i pdfa co wygląda jak przez humanistę napisany to gdzie tu miejsce na konstruktywną krytykę?
    overunity
    Poziom 10  
    Dobra, zabieram sie do roboty..

Moze jednak ktos ma pomysl jak gosc to zrobil, ze zarowka zaswiecila z jednego przewodu lub z toroidu i baterii 9V? Pytanie bylo proste!
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Ten cały temat to raczej na wesoło więc może ja:zrób w piwnicy potężny generator tesli to na kawałku (a nie na całym JEDNYM) przewodzie lub nawet bez przewodu (jeszcze więcej zaoszczędzisz) będą ci żarówki świeciły...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Zwierzak81
    Poziom 24  
    Moim zdaniem do spraw z "darmową energią" itp. należy podejść nieco inaczej. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wyobraźcie sobie człowieka żyjącego w głębokiej dżungli, dla którego największym osiągnięciem jest strugany drzewiec służący do polowań. Gdybyście takiej osobie pokazali tak bardzo skomplikowane (jak dla niego) urządzenie jakim jest np. samochód to stwierdziłby że to cud. Podobnie możemy sobie myśleć o "Power Boxie" Tesli. Przecież takie urządzenie wcale nie musi być perpetum mobile, zależy to tylko od naszej wiedzy. Gdyby pojazd elektryczny zasilany takim urządzeniem nie potrzebował żadnego źródła zasilania, to jeszcze nie znaczy, że nie wykorzystuje energii, o której jeszcze nic nie wiemy. Może Tesla domyślał się czegoś i potrafił to wykorzystać, choć "my" do dnia dzisiejszego nie mamy pojęcia jak to dokładnie działało. Pozostaje kwestią czasu aż ktoś będzie znał rozwiązanie. Trzeba patrzeć na świat pod kątem wiedzy ludzkości o otaczającym świecie, a ta ciągle jest niewielka.
    MiL999
    Poziom 26  
    Zwierzak81 ma rację. Nikt tu nie twierdzi że zrobienie czegoś takiego jest możliwe ale wdeptaliście w błoto człowieka za to że próbuje zrobić coś nowego. Spalcie go najlepiej na stosie, kiedyś tak robiono z takimi heretykami i ogłoście że nic nowego już wymyślić się nie da.
    seba_x
    Poziom 31  
    Jak dla mnie to na stronie 29 tego pdf-a jest narysowany jakiś rodzaj przetwornicy z 12V stałego na 230V zmiennego . Nie znam angielskiego ale ja nie widzę tam źródła "free" tylko 12V DC które nie bierze się z powietrza tylko np. z akumulatora lub zasilacza .
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    MiL999 napisał:
    ale wdeptaliście w błoto człowieka za to że próbuje zrobić coś nowego.

Jak na razie to nie zrobił nic nowego. Całe mnóstwo osób wkleja linki do takich urządzeń i snuje teorie konspyracyjne. Niektórzy też opowiadają, że planują takie zbudować ale jeszcze na tym forum nie widziałem wyników. Jak się tylko wkleja filmiki na których coś się kręci, coś sie świeci i brzydko napisane pdfy to nie bardzo jest o czym dyskutować sensownie. Tyle już było takich urządzeń, a ich opisy to często straszny bełkot. Ja nie mam zamiaru czytać kolejnego tego typu dokumentu bez naprawdę dobrego powodu. Jakby się temat zaczął od ładnego streszczenia i wyjaśnienia o co chodzi, może przedstawienia swoich planów i analiz to pewnie by było inaczej.

zwierzak81 napisał:
    Podobnie możemy sobie myśleć o "Power Boxie" Tesli.

Podobnie możemy sobie myśleć o Kosmokratorze Lema i Gwieździe Śmierci z Gwiezdnych Wojen. Na istnienie ich wszystkich są podobne dowody.
    ronwald
    Poziom 27  
    Prawie każdy długotrwały zapał w technice prowadzi do odkrycia czegoś nowego. Jeśli koledze nie powiedzie się w rozpoczętym temacie, nagrodą może być zdobyta wiedza, która za procentuje w przyszłości. Trzymam kciuki.
    Gwoli ciekawości, profesor Sorbony, znany guru od budownictwa w owych czasach, obśmiał projekt wieży inżyniera Eiffla oraz udowodnił matematycznie, że kolos zapadnie się pod własnym ciężarem, pod ziemię. Czas pokazał kto miał rację :)!
    AdMoS
    Poziom 13  
    Czy powstanie wiezy Eiffla było sprzeczne z prawami fizyki?
    overunity
    Poziom 10  
    Dobra a wiec czesc I:

z rok temu bawilem sie neodymami. Nawinalem zwykla cewke (nazwijmy L1) cos kolo 30-40 zwojow drutu 0.7mm na olowek. Po wyjeciu olowka uzylem ta cewke jako toroid i nawinalem dodatkowa cewke na nia cienszym drutem (nazwijmy L2). Na wierzch toroidu polozylem jeden neodym i pod spod drugi neodym.
    Doswiadczenie to mialo na celu co uzyskam w cewce L1 "zaginajac/ekranujac" pole magnetyczne miedzy neodymami. Bawilem sie roznymi przebiegami od kilku Hz do kilku MHz. Niestety nie zauwazylem zadnego rezonansu ani nie uzyskalem wiekszej mocy z cewki L1.
    NAtomiast to co mi sie rzucilo w oczy to, ze z i bez zewnetrznych magnesow cewki zachowuja sie dziwnie... przemiatajac czestotliwoscia (ksztalt sin) na cewce L2, mozna uzyskac na cewce L1 przesuniecie tej sinusoidy. W zaleznosci od czestotliwosci to przesuniecie jest rozne!!! Mozna uzyskac nawet o 270stopni !!!
    nNa cewce mozna uzyskac 90 stopni, na transformatorze 180stopni a w tym ukladzie PLYNNIE az tak duze.
    I w sumie podobnie bym moze podszedl do zagadnienia TPU, gdyby nie to, ze glowna czesc tego urzadzenia wlasnie ma podobna budowe!!!

Doswiadczenie jest proste i mozna je wykonac w 1h!

Budowe zaczynam od soboty. Nastepna teoria i mam nadzieje pierwsze wyniki w poniedzialek :D
    Dzieki tez za kilka slow wsparcia:D

SfieszaQ

P.S. Nigdy nie twierdzilem i nie twierdze, ze mozna cos uzyskac z niczego. Zachowanie energii jest podstawowym prawem!
    ...a dokladnie zachowanie energii i materii!!!
    overunity
    Poziom 10  
    Witam po tygodniu. Niestety, zamierzalem zrobic troche wiecej. Wyszlo troszke mniej. Mam nadzieje, ze w nastepny weekend podgonie :)
    Bardzo prosze o opinie. Zalezy mi na kazdych opiniach...przemyslanych!
    Ponizej to co zrobilem w 2ch plikach. Nie wynika z tego za duzo, ale jeszcze wiecej przed nami... :D