Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

navcomm tk 750 mkII instrukcja obsługi

04 Wrz 2009 15:23 7747 13
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jestem użytkownikiem radiotelefonu navcomm tk 750 mkII.
    Mój problem polega na tym że nie posiadam instrukcji obsługi przez co
    mam pewne problemy z obsługą tego radyjka, a mianowicie chodzi mi o takie kwestie jak:
    - ustawienie ctcss
    - kasowanie kanałów
    - resetowanie urządzenia
    - pomijanie wybranych kanałów
    Jeżeli znalazł by się jakiś kolega który ma to opanowane to prosił bym o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Dzięki, ale ja mam mkII i niestety to co wypisałem to w/g tej instrukcji nie pasuje, są inne oznaczenia na przyciskach
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie wiem czym się to różni, producent nic nie nadmienia o wersjach radiotelefonów.

Ustawienie ctcss:
    Naciskasz przycisk moni i kanał góra (jednocześnie) następnie załączasz radio.
    Pokazuje się napis self, naciskasz przycisk h/l tot.
    pokazuję się ch-001
    Naciskasz ptt a następnie h/l tot. Ustawiasz częstotliwość odbioru.
    Naciskasz ptt, jest napis off, naciskasz h/l tot i ustawiasz ton dla części odbiorczej.
    Naciskasz ptt a następnie h/l tot. Ustawiasz częstotliwość nadawania.
    Naciskasz ptt, jest napis off, naciskasz h/l tot i ustawiasz ton dla części nadawczej.
    Pojawia się napis add, naciskasz ptt i pojawia się hi, naciskasz ptt i pojawia się end.

Kasowanie kanałów:
    Wchodzisz w menu tak jak powyżej.
    Pojawia się ch-001
    Naciskasz ptt , pojawia się częstotliwość którą chcesz skasować. (odbioru)
    Naciskasz przycisk h/l tot.
    Ptt i pokazuje się napis end.

Resetowanie:
    Naciskasz przycisk F i załączasz radio.
    Wyskakuje napis al clr
    Potwierdzasz kasowanie naciskając przycisk F.

Pomijanie kanałów przy skanowaniu:
    Załączasz radio, ustawiasz na kanale który ma być pominięty.
    Naciskasz przycisk F a następnie 0/l.o
    Pojawi się kwadracik pod nr. kanału. (w prawym górnym rogu wyświetlacza)

Pozdrawiam, Krzysztof
  • Poziom 10  
    co do ctcss i kasowania kanałów to zadziałało, co prawda troszkę inaczej, ale doszedłem do tego, wielkie dzięki, natomiast resetowanie i pomijanie kanałów w/g twojego opisu u mnie nie działa, a różnice na klawiaturze ci już podaje:
    u mnie jest tak:
    -klawisz 5vox
    -klawisz 6ctd
    -klawisz 7scr
    -klawisz 8ani
    zamiast przycisku Ssc, u mnie jest SFTset
    -klawisz 9cd.s
    -klawisz 0T-R
    -klawisz *N/Istp
    -klawisz #Ssca
    no i wydaje mi się że u mnie nie trzeba wprowadzać osobno częstotliwości nadawania i odbioru
  • Poziom 10  
    Potwierdzam, że wersja MKII znacząco się różni od poprzedniej wersji. Przede wszystkim zmieniono nazewnictwo klawiszy, dodano inny wyświetlacz oraz zmieniono funkcje w samym radiotelefonie. Sama instrukcja, jaką dołączają do radiotelefonów nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością. Po prostu wersję MKII zupełnie inaczej się obsługuje niż poprzednika. Napisałem w tej sprawie e-mail'a do firmy Navcomm, poruszając temat instrukcji. Oczywiście firma nie odpisała, więc sprawę potraktowałem jako nazwijmy to "olaną" z ich strony. Nie wiem, czy zdają sobie sprawę, że różnica pomiędzy zdjęciem a rzeczywistym wyglądem radiotelefonu plus błędna instrukcja obsługi może być przyczyną reklamacji oraz w przypadku portalu All.... wystawieniem negatywa.

EDIT
    Dodam jeszcze, że w wersji MKII nie działają klawisze funkcyjne oznaczone jako 6CTD 7SCR, 8ANI oraz 9CD.S Nie wiem, co miały pierwotnie uruchamiać te klawisze
  • Poziom 10  
    Ja również pisałem do navcomma, najpierw odpisali mi że ta stara instrukcja ma 90% pokrycia,a jak zacząłem drążyć temat to napisali że nowa instrukcja jest w opracowaniu i miała być gotowa tydzień temu, kiedy upomniałem się w środę i w piątek, to już w ogóle nie odpisali
  • Poziom 16  
    osa01555 napisał:

no i wydaje mi się że u mnie nie trzeba wprowadzać osobno częstotliwości nadawania i odbioru

Zastanawiam się tylko jak wprowadza się shft aby korzystać z przemienników?
    W poprzedniej wersji ustawiało się częstotliwość nadawania 600 kHz niższą niż częstotliwość odbioru.
    Szczerze mówiąc nie sądziłem że zmieni się układ klawiszy, myślałem że to sprawa programu (jakieś ulepszenia).
    A co do instrukcji to ta którą dodają także nie pokrywa się z faktyczną obsługą tego radia TK-750. Podstawy są OK, ale poruszanie się w menu nie jest opisane. Do wszystkiego dochodzić trzeba samemu.
    Pozdrawiam, Krzysztof
  • Poziom 10  
    krzychu.84 W nowszej wersji na wyświetlaczu masz już znak "+" i "-" W ustawieniach ustawiasz sobie shift przemiennika i z klawiatury tylko wybierasz sobie, czy ma pracować z dodatnim czy ujemnym shiftem. W starej wersji tego nie było. Szkoda tylko, że jak wzięli się za poprawienie tego modelu to nie pomyśleli o tonie 1750.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Posiadam starszą wersję TK-750 i pytanie do użytkowników nowszej wersji.
    Czy podczas odbioru lampka świeci się na zielono?

Dodatkowo w starszej wersji nie działa klawisz 2 SAV odpowiadający za oszczędzanie energii. I teraz nie wiem czy to błąd w oprogramowaniu czy przeoczyli to.

Cytat:
    Szkoda tylko, że jak wzięli się za poprawienie tego modelu to nie pomyśleli o tonie 1750.

Z jednej strony się nie dziwię, a z drugiej strony dobrze by było mieć ten klawisz. Odchodzi się już od przemienników uruchamianych tonem 1750. U mnie w okolicy na szczęście jest tylko jeden przemiennik uruchamiany tonem 1750. Jak potrzebuje go otworzyć to z komputera generuje ton. Gorzej jest w terenie, jakoś nie mam talentu do gwizdania, a za każdym razem wyciągać telefon komórkowy to...
  • Poziom 10  
    Nie pozostaje nic innego tylko skontaktować się z przedstawicielem navcomm i zażądać wyjaśnień (będę próbował telefonicznie) w końcu zakupiliśmy nowy sprzęt i do tego powinna być dołączona szczegółowa instrukcja. Mam nadzieję że wiedzą co sprzedają, zresztą ostatnia moja korespondencja wyglądała tak:

Witam,
    Instrukcja do wersji Mark II jest w przygotowaniu. Oczywiście po jej opublikowaniu zostanie Panu dostarczona
    Poprzednia wersja pokrywa się w 90%.
    Jeśli ma Pan jakieś kłopoty z programowaniem proszę o kontakt z naszym działem serwisowym.
    Pozdrawiam
    Andrzej Kijewski
    NAVCOMM®

Do kolegi faces: tak przy odbiorze zapala się lampka na zielono
  • Poziom 10  
    Faces tak, potwierdzam, że w nowszej wersji dioda przy odbiorze świeci się na zielono (w starej tylko przy nadawaniu) Nie ma też problemu z funkcją "SAVE", która znajduje się pod klawiszem nr 2. U mnie działa bez problemu. Załączenie tej funkcji sygnalizuje pojawienie się na wyświetlaczu ikony "S"
  • Poziom 16  
    Faces napisał:

Dodatkowo w starszej wersji nie działa klawisz 2 SAV odpowiadający za oszczędzanie energii. I teraz nie wiem czy to błąd w oprogramowaniu czy przeoczyli to.

Ja też posiadam starszą wersję i oszczędzanie baterii działa poprawnie.
    Czyli, naciskam F a następnie 2 SAV - pojawia się ikona S , tak jak napisał kolega SP13360QS.
    Możliwe że masz uszkodzony klawisz?
    W moim radiu od nowości źle działa przycisk dół/strzałka, trzeba mocno przyciskać żeby przerzucić kanał.
    Z kolei u kolegi źle działa przycisk MONI, trzeba mocno naciskać aby odblokować squelcza. (też od nowości)