Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Pioneer w notebook'u Toshiba i ciągły błąd zapisu

04 Wrz 2009 18:27 1504 4
  • Poziom 18  
    W laptopie mam nagrywarkę Pioneer.
    Nagrywa płyty DVD bez problemu.
    Odtwarza płyty DVD i CD bez problemu.

Kłopot jest z nagrywaniem płyt.
    Nie mogę nagrać płyty. Wywala mi błąd za każdym razem. Próbowałem na 3 różnych płytach CD (w tym porządną Sony) oraz w 2 wersjach Nero.

Nie bardzo wiem jak zdiagnozować ten problem.

Możliwe że trzeba będzie ją oddać do serwisu, ale jak sprawdzić czy na pewno nagrywarka jest zepsuta i nie wyjść na kretyna?

Spotkał się może ktoś z takim problemem?
  • Poziom 18  
    Wiesz co, największy kłopot w tym że moja nagrywarka DVD instaluje sterowniki z Windowsa. Toshiba nie udostępnia do niej sterowników bo powinny być domyślnie z Windowsa instalowane.

Mój model to jest A300-20N. Do DVD z tego modelu w ogóle nie ma sterowników.

Panowie, a powiedzcie mi jak wy to widzicie z punktu widzenia usterki technicznej, czy możliwe jest żeby nagrywarka nie nagrywała CD a nagrywała DVD?
  • Spec Overclocking
    Tak, często tak bywa ostatnimi czasy, że dvd nagrywa, a cd nie. Moja nawet nie chce odczytać cd, taka bestia. Z tym, że mam ją w nosie, bo cd nie używam od dawna.
    Możesz sprawdzić, czy na innym firmware będzie lepiej.
  • Poziom 18  
    Nie chce zmieniać firmware, bo laptopik jest nowy na gwarancji. Zadzwonię dziś do Toshiby i zobaczę co oni mi powiedzą.

P.S w TOSHIB'ie powiedzieli żeby odesłać laptop. Zainstalowałem sobie TOSHIBA Disc Creator (program do nagrywania) i odziwo nagrywa poprawnie.

Tylko dlaczego nie mogę nagrać płyty CD w Nero?