Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Transporter T4 tachograf-licznik

Andiv 04 Sep 2009 20:48 13902 5
    Andiv
    Level 32  
    Witam,
    Dostał mi się VW T4 z tachografem zamiast zwykłego licznika. Właściciel przywiózł ze sobą licznik ale już elektroniczny, nie na linkę. Ja mam przeczucie że tam powinna być linka. Mam kilka pytań w związku z tym.
    1. Od którego roku w T4 pojawiły się liczniki elektroniczne ? Auto bez centralnego zamka i elektrycznych szyb, więc chyba jeszcze zwykły licznik tam powinien być?
    2. Po podłączeniu licznika, wszystko oprócz prędkościomierza działa. I czy jeżeli w skrzyni siedzi impulsator dedykowany do tachografu to jest jakaś możliwość zaadoptowania go do licznika ?
    3. Czy ma ktoś pełny pinout tego licznika ? Ja mam tylko zasilania..
    4. Czy ktoś ma schemat podłączenia tego tachografu ( Kinzle 1318)

Dołączam kilka fotek poglądowych.
    VW Transporter T4 tachograf-licznikVW Transporter T4 tachograf-licznikVW Transporter T4 tachograf-licznikVW Transporter T4 tachograf-licznik
    1robert
    Level 18  
    chłopaki.. podobny problem T4 z tachografem .. tacho potrzebny tylko jako zwykły licznik a nie działa. znalazłem pare uszkodzeń naprawiłem .. ale dalej nie jest sprawny.:( po podłaczeniu do prądu wskazówka idzie na full i koniec. z tego co wiem - powinna się trochę podnieść i opaść. w tacho m. in była uszkodzona krańcówka od silniczka wskazówki - naprawiłem i teraz zatrzymuje się jak wskazówka dojdzie do krańcówki.
    silniczek napędowy wygląda ok - ten czujnik w nim też podaje odczyt.
    Był podejrzany komparatorek za tym czujnikiem ale wymieniłem na wszelki wypadek - nie pomogło
    podlaczałem inny tachograf do auta i działał wiec tacho uszkodzone :(
    Zna się kto na tym?? czy raczej trudnonaprawialne??
    japun
    Level 11  
    Rozumiem, że tacza była włożona do tachografu, bo bez tarczy potrfi wskazówka lecieć na maxa w górę. Ewentualnie uszkodzenie wykrywania tarczy umieszczone przez dźwignię z tyłu jednego z rysików.
    Andiv
    Level 32  
    Jak ci tacho nie potrzebne to kupić linke/czujnik i licznik z passka b4. Jedyne z czym może być problem to obroty - jeśli licznik elektroniczny z obrotomierzem. Od tego czasu już trzy przełożyłem.
    Dj_Zonk
    Level 10  
    Witam, panowie mam identyczne tacho u siebie. Zabrałem się za zmianę tarczki prędkościomierza, rozebrałem przednia cześć, wskazówki ok prędkości nie ściągałem. Po zmontowaniu wszystkiego działa, świeci, licznik km kręci ale nie działa wskazówka od prędkościomierza. Jak otwieram tacho to ta biała zębatka się wychyla ale jak zamknę tacho to nie napędza tej szpilki od wskazówki prędkości. Co się mogło popsuć? Tacho było wyjęte i odłączone od zasilania.