Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4-potrzebna pomoc w sprawie instalacji.

04 Wrz 2009 21:23 11060 4
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Motronic napisał:
    Rocznik 2008, 1,4 benzyna. Samochód po kolizji, poszarpaniu uległa lewa wiązka komory silnika.Potrzebuję informacji na temat zastosowania tych przewodów:
    numery przewodów to:
    BB10T
    1240T
    0003T
    6891T który przechodzi w 6891

Te przewody sa od przekaznika silnika podnoszenia/opuszczania zaworow (valvetronic) w silniku EP6 (1,6). W silniku 1,4 (ET3J4) nie maja zastosowania. Schemat polaczen dla silnika EP6 w zalaczniku.

Motronic napisał:
    Mam instalację z diesla, z której odcinam co potrzeba, w tym miejscu wiązki jest taka skrzynka z przekaźnikami:
    Sądzę, że w benzyniaku jest coś podobnego. Dlatego prosze o schemat tej części instalacji (okolicie przedniej lewej podłużnicy).

Z kolei ten element to przekazniki grzejnikow w zespole klimatyzacji, tzw. BCP, specyficzne tylko dla diesla, w benzynie ich nie bedzie.

Motronic napisał:
    Dalej-proszę o opis tych bezpieczników:
    dlatego że wstawiałem tą skrzynkę nieobsadzoną, i bezpieczniki wstawiłem tak na rozsądek, kierując się przekrojem przewodów. Jak sądzę, jest źle.

Opis bezpiedcznikow maxi w zalaczniku.

Motronic napisał:
    I w końcu-jest zmiażdżony sterownik silnika; na który czekam. W międzyczasie przełożyłem część wiązki jaka idzie do ABS, chciałem sobie sprawdzić ten ABS ale Lexia nie ma łączenia z nim. Pytanie-czy jeżeli nie jest zapięty sterownik silnika będzie diagnoza ABS'u?
    Z BSI się łączy, ale ono nie ma błędu odnośnie ABS, natomiast zgłasza błąd komunikacji z kalkulatorem silnika.

Z ABS powinno sie laczyc. Byc moze masz cos nie tak z podlaczeniami. Jednak Lexia robi dziwne rzeczy i o ile masz taka mozliwosc to sprobuj uzyc Proxii.

Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Schematy poszly na PW.

Motronic napisał:
    lexia w wersji 34 pogada z tym ABS i sterownikiem silnika?

Niestety nie potrafie odpowiedziec na to pytanie. Prawdopodobnie beda problemy.

Motronic napisał:
    Powiedz mi-jeżeli jest zmieniona skrzynka bezpieczników w komorze silnika to starter będzie kręcił? Ktoś mówił że nie, że musi być zgoda skrzynki na to.

Sama skrzynka jest jest dosc glupia i w zasadzie robi to co jej kaze BSI. Podmienialem takie skrzynki i nigdy nie bylo zadnych problemow.

Pozdrawiam