Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup rejestratora czy Kamerę IP ? proszę o pomoc w doborze

jjjanek 04 Sep 2009 21:52 3877 22
Bosch
 • #1
  jjjanek
  Level 18  
  Witam zwracam się z prośba o pomoc w doborze rejestratora. Posiadam w domu centralę alarmową Integra 64.W związku z włamaniami w mej okolicy postanowiłem zakupić rejestrator z funkcją lan i do tego jedną kamerę zewnętrzną (docelowo będzie 4szt).Dom jest parterowy do ogrodzenia 30m oraz szerokość 30m. Zastanawiałem się nad zakupem kamery zewnętrznej ip lecz chyba będzie lepiej wziąć rejestrator lan z jedną kamerą a później dokupić. Czy możecie mi doradzić taki rejestrator z kamerą do 1300zł (zakupu raczej dokonam na allegro)
 • Bosch
 • Helpful post
  #2
  zendenman
  Level 15  
  Rejestraotor aper pdr M 1004 ,simteck204,vtvision . Nie polecam avc i tym podobnych . Mają bardzo złą jakość zapisu. Podaje się że 380 TVL tak więc po co dobre kamery skoro ma się słaby rejestrator . Kamera w zależności co i jak ma widzieć .Z ośfietlaczem? wąsko ? szeroko?
 • Bosch
 • #3
  jjjanek
  Level 18  
  Witam kamera dobrze by widziała szeroko. Z oświetleniem by nie było problemu , mam lampy halogenowe z czujnikiem cena rejestratora z kamerą pasowała by mi do1300zł nie więcej
 • Helpful post
  #4
  zendenman
  Level 15  
  To rejestrator kupisz na allegro za 900 zł i kamere najlepiej ze zmienną ogniskową żebyś mógł cokolwiek ustawić w razie potrzeby . Co do szerokiego obiektywu to z tym uważaj im szerszy tym mniej widac szczegółów . Będziesz widział że ktoś chodzi ale kto już nie :/
 • Helpful post
  #5
  crunky
  Level 32  
  Za 1300 brutto nie kupisz Apera PDR-S-a z dobrą kamerą. Przypuszczam że myślałeś o czymś w stylu AVC-760 plus jakaś kamera zewnętrzna. Zastanów się czy kupujesz sprzęt tylko po to żeby go mieć czy chcesz poprawić bezpieczeństwo. Jeśli to drugie to dołóż parę złotych na coś co spełni swoje zadanie.
 • Helpful post
  #6
  manczyn
  Level 10  
  Można to jeszcze znacznie taniej osiągnąć:
  prosta kamera IP - ok 300 zł brutto
  komputer PC PIII - ok 200 zł
  oprogramowanie motion (darmowe open source) i Linux Debian
  Za 500 zł jest bardzo dobry monitoring


  Moderated By norbert.s.:

  Ostrzeżenie i blokada pisania na 30 dni.
  Powód - regulamin pkt 2 -link reklamowy w każdym poście.
  Od tego mamy podpis wykupywany za punkty. Link został usunięty.

 • Helpful post
  #7
  crunky
  Level 32  
  manczyn wrote:

  ...prosta kamera IP - ok 300 zł brutto...

  manczyn wrote:

  ... bardzo dobry monitoring...

  Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz
 • Helpful post
  #8
  48h-sklep.pl
  Level 14  
  trudno uwierzyć zeby za 300 zł kamerę ip zadobyć i żeby był to dobry monitoring, crunky zgadam się z tobą
 • #9
  jjjanek
  Level 18  
  Dziękuje za zainteresowanie się mym problemem. Faktycznie kamery ip są bardzo drogie zastanawiałem się nad kamerą ip która ma wbudowany własny ftp oraz złącze na kartę sd. Miałem cichą nadzieję że w tej granicy 1300zł kupie coś przyzwoitego lecz widzę że zdania są podzielone. Myślałem że rejestrator będzie dobrym rozwiązaniem teraz potrzebuję zabezpieczyć front budynku chciałem kupić czujki zewnętrzne i podłączyć pod system alarmowy lecz doszedłem do wniosku że kamera będzie odpowiedniejsza ponieważ w razie w zarejestruje osoby. Więc panowie ile muszę dać za rejestrator który będzie miał dobrą detekcję wykrywania i dobrze współpracował po lan . Jednak zależało by mi by za sprzęt nie wydawać fortuny. Z racji wykonywania mego zawodu muszę jednak zastosować środki bezpieczeństwa niestety większość nocy jestem w pracy i gdy dotarł by do mnie sygnał to zawsze mógł bym podejrzeć zdalnie po necie co dzieje się na posesji. Doskonale rozumie że bezpieczeństwo kosztuje lecz niestety takie mam zarobki że muszę jeszcze z tego wyżyć . Więc nie dziwcie mi się ze szukam jakiegoś kompromisu cenowego jeżeli możecie to podajcie modele godne uwagi . Kamerę na pewno do tego rejestratora dokupię porządniejszą lecz w późniejszym terminie.Jeśli chodzi o długość nagrania wystarczy mi 48 godzin tak więc dysk twardy nie musi być bardzo duży.
 • Helpful post
  #10
  zendenman
  Level 15  
  Aper pdr m 1004 , VTV-N-2104, może coś na tych robiłem i polecam natomiast nie polecam seri avc ,cdp itp. Można spotkać na allegro do 1000 zł . Co do kamer to skoro masz już wydac pieniądze a masz ograniczony fundusz to kup na allegro jakąś kamere w licytacji z demontazu do obudowy . I zmieścisz się w 1300 zł . Pamiętaj jeszcze o dysku.
 • Helpful post
  #11
  Lukasz3232
  Level 19  
  Witam, z własnego doświadczenia wiem, że warto kupić od razu cztery obudowy zewnętrzne do planowanych w przyszłości kamer. Wiem, że na początek planowana jest jedna kamera + rejestrator ze względów finansowych. Warto jednak od razu zainwestować i powiesić cztery obudowy do kamer wraz z okablowaniem. Potem w zależności od posiadanych funduszy dokupujemy i podłączamy kolejne kamery do systemu. Cztery zawieszone obudowy skutecznie pełnią funkcję odstraszającą. Znam obiekty gdzie samo zamontowanie obudów kamer zewnętrznych tak skutecznie wpłynęło na ograniczenie dewastacji, że nie zdecydowano się na zwiększenie ilości kamer - obudowy, które były puste - dalej są puste. W sumie to chodzi o efekt końcowy a nie o ilość wydanych pieniędzy.
 • #12
  jjjanek
  Level 18  
  Witam każda rada dla mnie to jest coś wartościowego zwłaszcza od osób które mają z tym styczność . Ogólnie u mnie dobrze by było by te kamery , rzucały się jak najmniej w oczy. Chciałbym by wszystko z drogi wyglądało normalnie. Dodatkowo zastanawia mnie sposób montażu i podglądu ponieważ chciałbym rejestrator podłączyć na poddaszu lecz mieć możliwość podglądu na parterze w monitorze. Na poddaszu będzie wpięty bezpośrednio w lan . Teraz mam pytanie czy obraz z kamer do rejestratora mogę puścić po skrętce czy musi być kabel koncentryk odległość kamer od rejestratora to po ułożeniu w listwach to 12m. Następne pytanie to jaka odległość największa może być od rejestratora do monitora w mym wypadku było by to 9m czy to możliwe?.
 • Helpful post
  #13
  crunky
  Level 32  
  Obraz z kamer możesz puścić po skrętce przy zastosowaniu symetryzatorów. Jednak przy 12 m nie ma sensu bo te symetryzatory więcej będą kosztować niż koncentryk. Monitor przewodem koncentrycznym możesz wynieść nawet na 100m i więcej. Przy założeniu że zakupisz rejestrator z pilotem możesz zastosować radiowy przedłużacz pilota, w jednym pomieszczeniu masz odbiornik (tam gdzie monitor), w pomieszczeniu z rejestratorem nadajnik. Gorzej jeśli monitor chcesz podłączyć do VGA.
 • #14
  jjjanek
  Level 18  
  Panowie a co sądzicie o nim w promocji i dodatkowo posiada kompresję H.264
 • Helpful post
  #15
  crunky
  Level 32  
  Ta kompresja H264 zaimplementowana w BCS-ach to nie jest żadna rewelacja. Zajmuje mało na dysku ale jakość w porównaniu z MPEG4 zdecydowanie słabsza. Szczególnie wychodzi to przy powiększaniu fragmentów nagrań. W tej cenie a nawet taniej kupisz apera PDR-S. A ten dodatkowo ma znacznie lepszej jakości obraz (wyjście VGA). W BCS jak się przyjżysz to na monitorze lata pęłno śmieci na krawędziach kontrastowych fragmentów obrazu.
 • Helpful post
  #16
  qwor
  Level 12  
  Witam.

  Używamy rejestratorów firmy BCS od dawna i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.
  AVC to tania i kiepska alternatywa i przy jego wyborze należy sobie postawić pytanie czy warto instalować sprzęt na którym będzie coś widać czy lepiej zainwestować w sprzęt gdzie będzie kogoś widać !

  Co do kompresji to odsyłam kolegę do artykuły bodajże na łamach portalu dipol
  zresztą nie tylko tam jest jasno napisane o kompresji... do ruchomych obrazów nie ma nic lepszego od H.264

  Pozdrawiam
 • #17
  jjjanek
  Level 18  
  Witam właśnie jestem dziś w pracy czy któryś z kolegów mógł by mi podać namiar na rejestrator w demo bym mógł go zobaczyć poprzez LAN jeśli jest wymagane hasło można przesłać na skrzynkę mailową dziękuje i pozdrawiam
 • Helpful post
  #18
  crunky
  Level 32  
  qwor wrote:

  ...
  Co do kompresji to odsyłam kolegę do artykuły bodajże na łamach portalu dipol
  zresztą nie tylko tam jest jasno napisane o kompresji... do ruchomych obrazów nie ma nic lepszego od H.264

  Pozdrawiam

  Sama kompresja może i teoretycznie jest najlepsza (choć najlepsza to trochę nie na miejscu określenie) z pośród obecnych na rynku jednak jej implementacja w BCSach nie jest rewelacyjna. Miałem te rejestratory razem podpięte przelotowo (aper i bcs) i nie ma o czym dyskutować, obraz z apera na monitorze jest znacznie lepszy. Teoretyzować sobie możemy jednak praktyka pokazuje swoje. Owszem, w cenie do 3000 netto za rejestrator 16 kanałowy z rejestracją 100kl/sek D1 BCS z serii LNHS nie ma za bardzo konkurencji, jednak przy 4 kanałowych nie ma sensu kupować BCSa, chyba że komuś zależy na bardzo długich nagraniach rzędu miesięcy.
  jjjanek wrote:
  Witam właśnie jestem dziś w pracy czy któryś z kolegów mógł by mi podać namiar na rejestrator w demo bym mógł go zobaczyć poprzez LAN jeśli jest wymagane hasło można przesłać na skrzynkę mailową dziękuje i pozdrawiam

  Porównywanie rejestratorów na podstawie nagrań też nie jest do końca miarodajne. Różne kamery, obiektywy, czy nawet różna pora nagrań czy inny kadr. Jedyne dość miarodajne porównanie wydaje się być podłączając dwa rejestratory przelotowo do jednej kamery i analiza tego samego zdarzenia .
 • #19
  qwor
  Level 12  
  Witam.

  Więc mam do kolegi pytanie, obrazowe ale chyba odda sens.

  Czy kompresja gzip w dystrybucji Fedory jest lepsza niż w dystrybucji Debiana ?
  Czy zip'owanie pod Vistą będzie wydajniejsze niż w XP ?

  Algorytm to algorytm, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

  Pozdrawiam
 • #20
  vacq
  Level 10  
  qwor wrote:
  Witam.

  Algorytm to algorytm, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

  Pozdrawiam


  Racja, ale na jakość skompresowanego materiału wpływa bardzo dużo parametrów. H.264 jest dobrym kodekiem, ale z własnego (myślę, że dość sporego) doświadczenia wiem, że skompresowanie materiału video kodekiem H.264 nie jest gwarantem dobrej jakości. Nieprawidłowo dobrane parametry kompresji i materiał wygląda bardzo źle, mimo że zajmuje dużo; więcej nawet niż skompresowany mpg. Także samo użycie H.264 o niczym nie świadczy.

  Ostatnio montowałem zarówno wspomniane wyżej BCSy jak i PDR-s - ten drugi bije na głowę BCSa jeśli chodzi o jakość video.
  Jeśli chodzi o dysk to przy czterech kamerach powinien wystarczyć 320GB, zresztą 500GB dużo droższy nie jest.
 • #21
  crunky
  Level 32  
  qwor wrote:
  Witam.

  Więc mam do kolegi pytanie, obrazowe ale chyba odda sens.

  Czy kompresja gzip w dystrybucji Fedory jest lepsza niż w dystrybucji Debiana ?
  Czy zip'owanie pod Vistą będzie wydajniejsze niż w XP ?

  Algorytm to algorytm, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

  Pozdrawiam

  Tak nawiasem mówiąc to kompresja na Fedorze, Debianie, Slacku czy innych praktycznie korzysta z tego samego modułu gzip. Różnica między zip/gzip a H264 jest taka że ta pierwsza jest bezstratna, może różnić się co najwyżej "upakowaniem" i czasem kompresji / dekompresji z tym związanym, natomiast w drugim przypadku mamy do czynienia z kompresją stratną i o te straty w obrazie właśnie się rozchodzi! Może niech wypowiedzą się instalatorzy co mieli do czynienia z BCSami i rejestratorami Divar XF Boscha. Czy to te same rejestratory skoro mają kompresję h264?
 • #22
  qwor
  Level 12  
  Witam

  Zdecydowanie to nie to samo bo jeden kosztuje normalne pieniądze a drugi już nie.

  Pozdrawiam.
 • #23
  crunky
  Level 32  
  qwor wrote:
  Witam

  Zdecydowanie to nie to samo bo jeden kosztuje normalne pieniądze a drugi już nie.

  Pozdrawiam.

  Dyskutujemy na temat kompresji a piszesz o cenie. Mogę wywnioskować więc że według ciebie te rejestratory różnią się tylko ceną. A skoro tak to mam nadzieję że kiedyś przejrzysz na oczy, poznasz co to jest Jakość a do tego czasu nie zalejesz niepotrzebnie klientów chińszczyzną.