Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 55KM - Kontrolka oleju ciągle świeci

marcinn1989 26 Lip 2012 10:10 11019 35
  • #31 26 Lip 2012 10:10
    afrikaislam
    Poziom 12  

tzok napisał:
    Może i ze stacyjką ale raczej alternator ma przebicie na mostku, ew. jednak udało Ci się go źle podłączyć.

przebicie ma mostku tzn, ja coś zchrzaniłem w trakcie podłączenia czy raczej fabrycznie coś już jest nie tak ? a mogą być jakieś poważne konsekwencje z tego przebicia ? wcześniej na starym alternatorze nie było mowy o takich zjawiskach.

Dodano po 2 [minuty]:

przebicie ma mostku tzn, ja coś schrzaniłem w
    trakcie podłączenia czy raczej fabrycznie coś już
    jest nie tak ? a mogą być jakieś poważne
    konsekwencje z tego przebicia ? wcześniej na
    starym alternatorze nie było mowy o takich
    zjawiskach.

• #32 26 Lip 2012 14:26
    tzok
    Moderator Samochody

Trudno powiedzieć czy było, ciężko coś tam źle podłączyć. Odłącz alternator (napęd i kable, chyba że możesz to sprawdzić bez uruchamiania silnika to wtedy wystarczy tylko kable) i zobacz czy "się naprawiło". Jeśli tak to masz uszkodzony alternator, jeśli nie - to stacyjkę.

Konsekwencją może być: rozładowywanie akumulatora na postoju, słabe ładowanie lub jego brak, pożar instalacji elektrycznej.

• #33 26 Lip 2012 16:01
    afrikaislam
    Poziom 12  

hmm odłączyć alternator to dość skomplikowany zabieg.. ( od góry nie ma dojścia ) trzeba od dołu + lewarek + klocki bo kanału w pobliżu brak.. ale cóż dzisiaj zrobię coś i zobaczymy efekty. a coś mi sie mocno zdaje choć na 100 nie jestem pewien czy czasem ten cieńki przewod ( D - chyba) nie dotyka silnika czyli masy.. mogło by to być od tego ?

• #34 24 Wrz 2012 20:56
    Brayli
    Poziom 9  

U mnie kontrolka oleju pomruguje to jaśniej to ciemniej jak płomień świeczki, ale TYLKO jak jest mokro np. po wizycie w myjni albo jak auto stoi na deszczu. Na sucho nic nie świeci. Jak odłączę wtyczkę od filtra oleju to gaśnie. Czyli na mokro przebija się napięcie do zegarów i podświetla kontrolkę. Czyżby to też przebicie w alternatorze?

• #35 28 Wrz 2012 08:33
    afrikaislam
    Poziom 12  

znajomy w Renault Clio I po wizycie na myjni ma tak, że światła mu przygasają proporcjonalnie do obrotów silnika i świeci się kontrolka ładowania, dziwna sprawa i też nie ma pojęcia co to może być

• #36 01 Sie 2017 13:22
    sponsorzx12rr
    Poziom 1  

Może być alternator ale ja miałem problem w liczniku.