Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe, JVC, KD-S723R, nie czyta płyt i wysuwa

mirasextra 04 Wrz 2009 22:32 7063 4
  • #1 04 Wrz 2009 22:32
    mirasextra
    Poziom 9  

Witam!
    Mam problem z radiem samochodowym. Po włożeniu płyty radio przełącza się w tryb Cd i po chwili wyrzuca płytę. Czyściłem laser ale nic nie pomogło. Wkładałem różne płty, różnie nagrane i to samoi. Od dłuższego czasu był problem z CD, żeby odpalić płytę to musiałem kilkakrotnie włożyć i wyjąc. Może to był objaw ,ze pada laser albo coś innego.Jesli laser to jaki symbol tego laser potrzebuje. Z góry dzięki za pomoc

-1 4
  • #2 08 Wrz 2009 13:57
    mk852
    Poziom 15  

A włożona płyta zaczyna się obracać? Najlepiej byłoby chyba zdjąć pokrywę i sprawdzić czy płyta zaczyna się obracać. No i od razu, czy laser próbuje ustawić ostrość.

1
  • #3 08 Wrz 2009 15:52
    mirasextra
    Poziom 9  

Płyta raczej sie nie obraca. Zaraz po włożeniu wychodzi.Sprawdzałem napęd podłaczajc zasilanie z baterii to kreci. Zamówiłem laser wymienie i zobacze co bedzie.

1
  • #4 08 Wrz 2009 17:47
    mk852
    Poziom 15  

Nie musi to być wcale uszkodzony laser. Nie wiem jaki tam jest mechanizm. Może są tam jakieś źle działające wyłączniki krańcowe, które powodują wadliwą pracę napędu.

2
  • #5 09 Wrz 2009 15:10
    mirasextra
    Poziom 9  

Zamykam temat. Radio zrobione. Wystarczyło wymienić laser. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

1
  Szukaj w 5mln produktów