Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiesta 95 nie świeci kontrolka

04 Wrz 2009 22:42 2007 12
  • Poziom 13  
    witam.
    moja fiesta 95 1,3 KAT w gazie (tu nie gra to roli). samochód nie odpala samodzielnie. po włożeniu kluczyka i włączeniu zapłonu nie zaświeca się lampka akumulatora. Lampka obok zegara cały czas pulsuje. po przekręceniu kluczyka do pozycji start, nie ma żadnej reakcji. Samochód bez problemu odpala przy podłączeniu przewodami z akumulatorem drugiego auta. po odpaleniu da się jechać. przejechałem jakieś 300 km. jedyna różnica to to że w momencie obniżania obrotów zanikają funkcje elektryczne takie jak kierunkowskazy, klakson, radio przygasa.
    może ma ktoś pomysł od czego mógłbym zacząć sprawdzenie, co zmierzyć.
    z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi
  • Poziom 13  
    jak się okazało, to nie akumulator. po podłożeniu akumulatora z drugiego auta samochód odpalił, ale lampka akumulatora martwa. bezpieczniki sprawdzone, nawet do żarówki się dogrzebałem... może ma ktoś pomysł gdzie szukać dalej?...
  • spec od auto-elektro
    Albo urwany przewód od kontrolki koło rozrusznika albo uszkodzony prostownik w alternatorze.P
  • Poziom 36  
    Ładowania nima, to i akumulator padł.
  • Poziom 37  
    Witam
    Dogrzebałeś się do żarówki i co jest dobra? Ładowanie sprawdzałeś?
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    czy gdyby nie było ładowania, mógłbym przejechać ponad 300 km na włączonych światłach? nie wydaje mi się. żarówka - zanim pytam na elektrodzie - sprawdzam. jutro jeszcze wykręcę alternator. poglądowo kable siedzą tam gdzie trzeba. rozgrzebię alternator i sprawdzę go. tak sobie myślę, gdy ładuje to kontrolka się nie świeci, więc jeśli nie świeci, to może dostaje informację, ładuje, mimo że nie kręci się alternator...
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    Objaw taki występuje przy zwartej diodzie ,przejechałeś 300km bo alternator ładuje ale słabo jednocześnie nie pali się kontrolka bo dostaje zasilanie z stałego plusa na alternatorze./mostek do wymiany.P
  • Poziom 12  
    Zgadzam się z viper555
  • Poziom 13  
    mam pytanie o ten mostek. da się to samemu wymienić? czy to są te szczotki? może jest ktoś z Krakowa, kto mógłby mi to zrobić jutro (piątek) po południu. Sprawa jest dość pilna
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    to nei są szczotki daj lepiej cały alternator fachowcowi niech Ci to zrobi bo czasem mozesz coś zepsuć :P
  • Poziom 13  
    dzięki za odpowiedź. wolałem zapytać. szczotki już kiedyś wymieniałem a tu jednak zaufam fachowcowi. pozdrawiam
  • Poziom 13  
    dzięki za pomoc Panowie.
    padnięty alternator, ale nie naprawiałem, tylko za 60pln od sędziwej sierry dopasowałem i autko bryka,temat zamykam