Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-300 brudzi przy kolorze

04 Wrz 2009 23:33 3100 7
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie, mam jakiś problem inny od wszystkich, o których tu czytałem. Mianowicie: przy kolorze bardzo brudzi mi kartki po lewej stronie wydruku, jakieś 3 cm marginesu. Widać że brudzi tylko kolorem (a raczej, wszystkimi) bo wychodzi z tego ciemnozielona szrama, która jak mniemam powstaje z połączenia wszystkich kolorów, albo są to wgrzane, przetrawione tonerośmieci. Na początku zaczynało niewinnie brudzić, potem coraz mocniej, teraz nie da się już nic z sensem wydrukować... najgorsze jest to, że na czarnym też zaczyna się tak robić. Przeczyściłem mu bęben ale to nic nie dało.

Tonery mam nieoryginalne, pojemnik na zużyty tusz czyszczony był już ze 2 razy. Poniżej wrzucam fotkę tego syfu... Proszę o pomoc...

Samsung CLP-300 brudzi przy kolorze
  • Poziom 20  
    Sprawdź moduł Transferu.

Prawdopodobnie system przenoszenia tonera resztkowego zawiódł.

Proszek w module transferu nie jest przekazywany do śmietnika.

W efekcie przepełniła się komora transferu na zużyty proszek.

Listwa czyszcząca nie wyrabia i proszek wysypuje się na papier.

Czasami wystarczy zacząć sprawdzanie od listwy, pod którą wejdzie papier i rozszczelnia tą komorę.
  • Poziom 13  
    No to teraz już mam total klapę.

Drukarka się zblokowała. Uruchamia się, jest wszystko ok, w momencie kiedy ma pobrać kartkę coś dwa razy cyka i nie rusza. Co może być nie tak?
  • Poziom 10  
    wyjmij caly zespol drukujacy .
    Zobacz w jakim stanie jest OPC- czy brudny w sensie
    Sprawdz tez resztkowy - ten pojemnik po prawej.

Daj znac co widzisz
  • Poziom 20  
    Kolejną usterką w tych drukarkach jest ścinanie zębatki kardridży.

Najczęściej dzieje się to w tonerze czarnym.

Wystarczy wyjąć te tonery i sprawdzić czy czarne zębatki mają wszystkie ząbki.
  • Poziom 13  
    No więc naprawiłem.
    Po 1,5 h rozmontowywania jednostki "wyjezdnej", czyszczenia, paprania się w tonerze zrobiłem próbny wydruk który oczywiście dalej był brudny. W końcu zauważyłem, że masa brudu jest w okolicach lasera - zbierało się to dziadostwo gdzieś pod napinaczami pasa przenoszenia obrazu. Odkurzyłem, wysypałem - jest ok :)

Noob ze mnie, ale ja szukałem problemu gdzie indziej, przy bębnie, a tu proszę :)

BTW: tak już żartobliwie zapytam - serwisanci, jak wy sobie z tym pyłem radzicie? Macie jakieś hiperodkurzacze?! Strefę ochronną, zraszacze, czy co?
  • Poziom 20  
    Najlepsze dla małego warsztatu są odkurzacze wodne.
    W bardzo dużych warsztatach można stosować odkurzacze centralne.
    Zaś do regeneracji tonerów dobre są wyciągi na silniki nawet trzy fazowe.