Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RDST R-140M brak poziomu na panelu wyjściowym

zdzislaw2 05 Wrz 2009 09:03 1203 5
  • #1 05 Wrz 2009 09:03
    zdzislaw2
    Poziom 18  

Witam, może będzie ktoś w stanie mi pomóc. Nie mogę wystroić WM ponieważ nie mam poziomu na panelu wyjściowym wzbudnika. Co ciekawe jeżeli wyjmę bezpiecznik "oświetlenie 220V" na TRZ, pojawia się poziom i sprzęt wydaje się sprawny, mogę go wystroic i jest ok. Sytuacja ta trwa ok. 10-15 min. tj. po wygrzaniu sprzęt ponownie traci wychylenie obecności poziomu bez względu na obecność w/w bezpiecznika na TRZ. Może ktoś podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Dziękuję.

0 5
  • #2 05 Wrz 2009 20:07
    darczar
    Poziom 24  

Witam.
    Bezpiecznik "Oświetlenie 220V" nie powinien mieć najmniejszego wpływu na pracę wzbudnika. Chyba że jakiś "majsterklepka" dokonał przeróbek w instalacji zasilania radiostacji. Warto to sprawdzić i ewentualnie przywrócić oryginalne połączenia. Co do braku sygnału na wyjściu wzbudnika, to czy oprócz niego brak jeszcze jakichś wskazań na przyrządzie kontrolnym tego panelu?

0
  • #3 06 Wrz 2009 07:26
    zdzislaw2
    Poziom 18  

Przeróbek tam nie może być i nie ma. Zgodnie ze schematem ten bezpiecznik załancza uzw. pierwotne tr. z którego robione jest 27V które po wyprostowaniu dalej leci do sapp. Tam z kolei stwierdzam ok 37V (coś nie tak). Po za tym wskazania są ok. Dosłownie wszystkie bloki podmieniłem łącznie z sapp, czyżby przewody lub pr9?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Wrz 2009 17:26
    darczar
    Poziom 24  

Jeśli jedynym objawem jest brak wysterowania ze wzbudnika, to może przyczyny należałoby poszukać w połączeniu pomiędzy blokami W-2 i WM. Jeśli tam nie występuje zwarcie, to być może któraś z lamp pierwszego stopnia WM powoduje zwieranie sygnału ze wzbudnika. Po wygrzaniu sprzętu, w lampie może np. występować zwarcie siatka-katoda, a wtedy sygnał ze wzbudnika jest zwierany do masy poprzez rezystor 10Ω oraz kondensator 4,7nF.

0
  • #5 09 Wrz 2009 20:33
    zdzislaw2
    Poziom 18  

Dziekuję, w piątek wszystko posprawdzam i od razu odpiszę, faktycznie coraz bardziej skupiam się na kablach bo bloki wszystkie podmieniałem ale w piątek sprawdze wszystko jeszcze raz od początku. Dziękuję bardzo.

0
  • #6 22 Wrz 2009 09:03
    zdzislaw2
    Poziom 18  

Przepraszam za brak kontynuacji, urlop dodatkowy. Już startuję i sprawdzam wspomniane bloki.
    Ze sprawnego sprzętu podmieniłem WM, USD, SAP z PWCZ i d.pa! W PWCZ miałem uszk. R1 i R2, już myślałem że trafiłem ponieważ oba lecą na wzbudnik panel W2, a tu lipa. Dziwne, wykręcę bezp. od ośw. 220v a poziom od razu jest i mogę wystroić WM, kiedy wkręcę, poziomu nie ma. Mało tego to po wygrzaniu ok 1 do 2 godz poziom ucieka bez względu na obecność w/w bezpiecznika. Pomożecie???:|

0