Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 571 - pobiera wodę, grzeje, NIE MYJE

Karolas 05 Wrz 2009 12:24 5392 2
  • #1 05 Wrz 2009 12:24
    Karolas
    Poziom 1  

Po pierwsze chciałbym wszystkich powitać na forum elektroda.pl :)

Po drugie chciałem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w kwestii używanej zmywarki, którą wczoraj zakupiłem.
    Jest to model Whirlpool ADG 571.

Opis problemu:
    Zmywarka po wybraniu programu i zamknięciu drzwiczek zdaje się startować normalnie, przez chwilę buczy, a potem pobiera wodę. Czuć to jako wibrację na wężu, a także od paru godzin (rozkręciłem, nie mogłem się powstrzymać :) ) widać w zbiorniczkach na lewym boku. W trakcie pobierania zaczyna się szumienie z prawej strony, zakładam, że to grzałka. Po zakończeniu pobierania wody, grzałka jeszcze jakiś czas szumi, lecz po chwili wszystko cichnie. Podczas szumienia grzałki wypada jeszcze kostka proszku.

Zawsze starałem się odczekać sensowną ilość czasu, zanim decydowałem się na otwarcie drzwiczek, było to zwykle 20 minut od zaprzestania pracy grzałki.

To co za każdym razem jest w środku to woda na dnie zmywarki i smętna kostka proszku. Po zresetowaniu programu cała woda zostaje wypompowana do kanalizacji i zmywarka sygnalizuje koniec programu.

Czy ktoś może mi pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy tego typu usterkę (o ile da się to stwierdzić) może naprawić laik (ja), czy warto zawołać jakiegoś specjalistę?

Dodam, że transportowałem ją na boku i wylało się z niej trochę wody. Może zamókł programator?

Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam
    Karol

0 2
  • #2 05 Wrz 2009 17:40
    Jasxx
    Poziom 21  

Wygląda na awarię pompy myjącej.

1
  • #3 27 Sty 2013 13:09
    czolgista
    Poziom 27  

Karolas napisał:
    czy warto zawołać jakiegoś specjalistę?
    Tak bo
    Karolas napisał:
    może naprawić laik
    raczej nie możliwe .
    Moderowany przez mrhari:

3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

0