Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch CSB 680-2RE wymiana łożysk, regeneracja

05 Sep 2009 14:09 7391 7
  • Level 10  
    Posiadam wiertarkę (model w temacie). Dobry jeszcze NRD'owski sprzęt.
    Chciałem troszkę ją zregenerować. Wymieniłem łożysko tylne za szczotkami. Szczotki też nowe, smar nowy.... i w pewnym momencie mam problem.
    Co najśmieszniejsze, dwa serwisy Bosch'a w Częstochowie mają inne pomysły na naprawę wiertarki, co jeden to mądrzejszy, aż strach oddać do serwisu.
    Rysunek przedstawia schemat wiertarki. Chcę wymienić SUWAK nr 66 i łożysko 27.
    Jeśli bym chciał tylko suwak wymienić (zęby się wyłamały) to czy muszę ściągać wrzeciono i wszystkie zębatki na głównej ośce?
    Wiem, że jest wkręt w uchwycie, w środku. Odkręca się go w prawo, ale tyle lat pracy na udarze, waleniu to śruba jest nie do wykręcenia. Zapieczona na amen. Wkładałem uchwyt w imadło, długimi śrubokrętami próbowałem odkręcić śrubę w chwycie, ale nie da rady. Może jakieś inne pomysły. Proszę o rady, tylko konkretne co muszę rzeczywiście zrobić, żeby te dwie części wymienić w wiertarce. Dzięki!
    Bosch CSB 680-2RE wymiana łożysk, regeneracja
  • User removed account  
  • Moderator of Electrical engineering
    Musisz zdemontować koła by wymienić suwak i łożysko być może będzie potrzebna bardziej drastyczna metoda zdemontowania uchwytu.
    Jeśli chodzi o sprzęt to był produkowany w byłym RFN-nie a nie NRD .
  • Level 10  
    Dokładnie RFN, mój błąd.
    Zdemontować, fajnie powiedzieć - próbowałem i to na dużo sposobu.
    Jest jakiś jeden sposób, na jakieś maszynie może? Jak to robią na serwisach Bosch'a?
  • Level 10  
    Jeden serwis Bosch'a mówi o demontażu całości, powiedział mi koleś, że trzeba uchwyt wiertarski ściągać, koła zębate (udar ściągać) ażeby taki suwak wymienić.
    Drugi serwis Bosch'a mówi, że nic nie trzeba ściągać, na pewno nie uchwyt wiertarski, tylko może koła zębate (udar). Co jeden to lepszy, boję się u nich to zostawić.
    Może jest jakiś pomysł, jeden sposób. Wtedy pojadę jak będzie trzeba na prasę, może na inną maszynę i zrobię w sposób profesjonalny, żeby nie łamać i nie niszczyć. Proszę o rady. Dzięki.
  • Level 13  
    żeby wymienić suwak 66 i łożysko 27 treba zdiąć tarcze udaru 836 i koła zębate , zdjęcie uchwytu nic nie da . naprawiam elektronarzędzia więc mi możesz wierzyć rozkładałem setki takich wiertarek
  • Level 10  
    Dzięki za info, ale jak zdjąć tarczę i zębatki, jakis sposób jest, trzeba coś wybić, odłączyć?