Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat prądotwórczy pod migomat?

Adam0905 05 Wrz 2009 14:35 13952 35
  • Poziom 9  
    Mam takie pytanko chciałbym kupić agregat prądotwórczy i nie wiem jaki.Potrzebuje żeby wystarczył na zasilanie migomatu model bester 1800 turbo z tego co wyczytałem w instrukcji potrzebuje 7,5 kva .Przeznaczyłem na to tak ze 3 tys zł kupi za to coć takiego moze być używany
  • Poziom 15  
    Witam
    Twój sprzęt potrzebuje dużo mocy.Pytanie jeszcze czy spawarka będzie pracować na maxa bo wtedy właśnie będzie potrzebowała tą najwyższą moc, na mniejszych parametrach będzie chciała trochę mniej. Najlepiej to mieć dostęp do różnych agregatów przed zakupem i obserwować jak się zachowują po podłączeniu maszyny.
    Druga sprawa najlepiej jak agregat ma stabilizowane napięcie dzisiejszy sprzęt do spawania to elektronika i lepiej jak pracuje na takim agregacie choć podłączałem spawarkę inventorową Bestera do zwykłych agregatów i też ładnie chodziło wszystko.
    Po trzecie to odradzam kupowanie agregatów niefirmowych a jest tego dużo zwłaszcza w marketach budowlanych. Parametry na nich są mocno zawyżone i okazuję się często że z 6 kw jest niecałe 4. Jedyną zaletą tych agregatów jest tylko cena bo jest naprawdę atrakcyjna ale i tak nie warta sprzętu. Osobiście polecałbym agregaty z silnikiem Hondy albo Briggs Stratton są raczej niezawodne a i z serwisowaniem nie ma problemu.Pracowałem osobiście na czterech różnych agregatach (wszystkie Honda) i mogę powiedzieć że sprzęt jest ciężko zajeździć.
    Proponuje popatrzeć na http://www.fogo.pl/ firma robi dobry sprzęt osobiście na takim spawałem 5,5 kw. W razie czego służę pomocą.
  • Poziom 9  
    Powiem szczerze że sam już chciałem kupić agregat jest w allegro honda ec 9500 za 2tys ale podobno to chińska podróbka pisało ze ma 9.5 kw na 3 fazach a na jednej 2.8 kw ale za dobrych opinni to o nim nie ma .Dzieki
  • Poziom 15  
    Adam0905 napisał:
    Powiem szczerze że sam już chciałem kupić agregat jest w allegro honda ec 9500 za 2tys ale podobno to chińska podróbka pisało ze ma 9.5 kw na 3 fazach a na jednej 2.8 kw ale za dobrych opinni to o nim nie ma .Dzieki

Dodam jeszcze dla wszystkich zainteresowanych że chińskie podróbki Hondy nazywają się Holida i są kopiami Hondy do złudzenia przypominającymi oryginał. Różnią się tylko jakością wykonania i oczywiście parametrami. Są kłopoty z naprawą.
  • Poziom 9  
    Ciekawy jestem czy te prądnice co są na wałek do ciągnika dały by rade bo są takie 8kw ja mam ruska tylko nie wiem czy ten ciągnik to uciągnie
  • Poziom 22  
    Nie kupuj chińskich podróbek ! , zakupiłem taki nowy niby 4,5 KW ,totalna porażka , nie chce ciągnąć sprzętu o poborze około 1.5 KW.
  • Poziom 9  
    Ten co ja oglądałem w allegro miał naprawde naklejke honda ec9500 ale po numerze hc 40-250/bot wychodzi ze honda takiego nie ma
  • Poziom 22  
    Adam0905 napisał:
    Ciekawy jestem czy te prądnice co są na wałek do ciągnika dały by rade bo są takie 8kw ja mam ruska tylko nie wiem czy ten ciągnik to uciągnie

Uciągnie spokojnie. Sąsiad ma taką. jak robili remont domku na działce( holenderski) to przed podciągnięciem prądu wszystkie narzędzia były zasilane z takiej prądnicy właśnie. traktor chodził na małych obrotach. Jak była spawara włączana to obrotów więcej i szło jak burza.Tylko, że tamta miała 25 KW ale to był jeden wielki przekręt. Z wojska po znajomości wyniesiona :D
  • Poziom 38  
    Honda ma na bloku silnika napis HONDA z odlewu, a nie jakieś naklejki.
    Nie dajcie się robić w konia.

Do spawarki to agregat z dieslem, benzyna za chiny ludowe nie utrzyma obrotów przy spawarce.
  • Poziom 38  
    mothernorth napisał:
    Na stronie http://www.mojahonda.pl/ można porównać oryginał od podróby, są pokazane też modele których niema w Hondzie

Ale po co :) ,jak jest odlew to oryginał, naklejkę to i ja sobie mogę wydrukować.
  • Poziom 9  
    Są takie wojskowe prądnice do sprzedania nawet dość tanio ale troche rok produkcji mnie przeraża 1980 to juz troche ma i czy to sie jeszcze do czegos nadaje
  • Poziom 22  
    A ze są wojskowe to mało? To są tak dokładnie wykonane urządzenia, że śmiało można kupować.
  • Poziom 38  
    PAB-2 są dość popularne i działają do dzisiaj (ile to lat ?), poza tym naprawa jest prosta i każdy sobie z tym poradzi. Jak trafisz na taki z wojska to będzie on miał przepracowane tyle motogodzin co kot napłakał, większość czasu stał w cieplutkim magazynie.

Chińskie zabawki psują sie zanim doniesiesz do domu :D.
  • Poziom 22  
    Dokładnie. Nawet jak chodziły to co z tego? Co tam jest do wymiany? Łożyska? Najwyżej przeczyścisz i już. Wiem co mówię to porządny sprzęt jest.
  • Poziom 9  
    Znalazłem wczoraj agregat ktoś tam pisze że ma silnik hondy 13 km i prądnica 8.5 kw tylko jest jedno zdjęcie ale nie wyrazne ma przepracowane 1270 motogodz chce za niego 3200 zl taki jasno niebieściutki i odczytałem tylko taki kod g 7000 spe ale po tym symbolu to nic sie nie da dowiedziec
  • Poziom 15  
    Jak byś wrzucił to zdjęcie było by prościej po za tym Honda jest zawsze czerwona ten niebieski jest jakiś podejrzany.
  • Poziom 22  
    A może zbiornik ma niebieski? Ja np mam na stanie ubijarkę hondy (oryginalną) silnik jest czerwony jest odlew Honda a zbiornik ma biały :D
  • Poziom 15  
    Adam0905 napisał:
    Są takie wojskowe prądnice do sprzedania nawet dość tanio ale troche rok produkcji mnie przeraża 1980 to juz troche ma i czy to sie jeszcze do czegos nadaje

Jeżeli nie zajeżdżone to więcej pożyje niż obecne podróby i masz pewniaka, że moc o której mowa na tabliczce jest a nawet trochę więcej, czego niestety o dzisiejszych urządzeniach powiedzieć nie można
  • Poziom 22  
    Właśnie o to mi chodzi to są wojskowe urządzenia. tak jest wszystko zrobione na wysoki połysk a jak ktoś już tu napisał większość czasu te urządzenia stały w ciepłych i suchych magazynach.
  • Poziom 15  
    baaks napisał:
    Właśnie o to mi chodzi to są wojskowe urządzenia. tak jest wszystko zrobione na wysoki połysk a jak ktoś już tu napisał większość czasu te urządzenia stały w ciepłych i suchych magazynach.

Witam.

Nawet jak nie stały to ich wersja wykonania jako specjalna sama mówi za siebie.
    Jeżeli za rozsądne pieniądze nie ma co się zastanawiać.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    No i kolego nie zastanawia się tylko kup taki jak do ciągnika. Mogę dodać, że na tych agregatach będzie wszystko chodzić. Zasilały one w wojsku tzw. "mobilne ślusarnie" czyli warsztaty wojskowe umieszczone na samochodach ciężarowych.
  • Poziom 9  
    a jak tutaj dodać zdjęcie bo nie bardzo wiem

Dodano po 5 [minuty]:

zdjęcie mam w komputerze i probowałem je dodac

Moderowany przez Dzimi:

W dolnej części regulaminu jest dokładnie umieszczony sposób zamieszczania zdjęć. Gdyby Kolega miał problem z odszukaniem regulaminu podaję link:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    A jednak się udało :D

• Poziom 9  
    Choć ta prądnica też wygląda na porządna to link http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B109829

Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    Proszę to poprawić.
    Poprawiono link.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
  • Poziom 15  
    Jęli prądnica jest sprawna a kolega ma gdzie podłączyć to ok. Co do zdjęcia agregatów to trochę mało szczegółów widać ten pierwszy na pierwszy rzut chińszczyzna, drugi nie za bardzo widać więc ciężko coś powiedzieć
  • Poziom 22  
    No i widzi kolega przebieg tej prądnicy ? 5Mth Tylko brać :D Potem ciągnik i wio ;) Ewentualnie można jakiś silnik Andoria z tym spiąć dać na przyczepkę i mamy przewoźny agregat 8 Kw
  • Poziom 9  
    Trochę mam daleko po tą prądnice ponad 250 km ale chyba warto zaryzykować pojechać ją zobaczyć bo naprawdę wygląda dobrze ja w tej chwili za granicą jestem ale muszę pogadać z bratem to pojedzie

Moderowany przez _PREDATOR_:

Dlaczego nie wykonano mojego polecenia w poście:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6992092#6992092 ?
    Pracujemy na upomnienie?
    PW

• Poziom 9  
    Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, bo tam przy tej prądnicy pisze, że potrzebuje z ciągnika 900 obr/min i w niej jest przełożenie 1-3,25, na prądnice idzie 3000 obr/min, a wyczytałem w danych ruskiego ciągnika piszą, że na wałku ma 600 obr/min tylko nie pisze, czy to jest na wolnych obrotach, czy to jest na maksymalnych obrotach ciągnika, bo jeżeli to przy maksymalnych obrotach, to prądnice nie będzie miała takich obrotów i nie wyda 8 kw. A ruski jak tak na pełnych obrotach bedzie chodził, to jego spalanie też było by nie ciekawe.
  • Poziom 9  
    Kupiłem w końcu tą prądnice nie widziałem jej ale podobno sprzęt jest konkret sprawdzona wszystko działa bez zarzutów tylko mam takie pytanko bo żeby wsadzić ją do samochodu osobowego musieli obciąć nogi bo to było naprawdę duże sama prądnica ma średnice prawie 50 cm tylko teraz nie wiem czy nic nie stanie się prądnicy jak podłącze ją pod ciągnik i będę je spawał z prądu z prądnicy .Bo kiedyś spotkałem się z przypadkiem że w samochodzie nie odłączony był akumulator i poszła dioda w alternatorze wiem że to trochę inna sytuacja ale wole się upewnić.
  • Poziom 15  
    Podłącz spawarkę do innego źródła prądu bo możesz sobie narobić biedy. Spalić można wszystko jak nic nawet nie próbuj.