Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co i jak w Skodzie Oktavia

Pjanamałpa 05 Wrz 2009 14:42 1455 3
  • #1 05 Wrz 2009 14:42
    Pjanamałpa
    Poziom 9  

Mam kilka pytań..Koledzy kupiłem sobie skodę oktawię 2004 kombi z oryginalną jednostką SKODA MFD DX ver.D. Na przodzie głośniki oryginalne Blaupunkta 16,5 cm. Z tyłu nic nie ma żadnych głośników ale do tematu...Przednie głośniki są wyrypane charczą itp...Udałem się do MediaMarkt :) i sprzedawca polecił mi głośniki JBL GTO6528S, zakupiłem bo uważałem to za słuszny zakup więc zabrałem się do podłączenia i tu mam pytania ...Ściągnełęm tapicerkę drzwiową a tu moim oczom ukazała się na całej powierzchni drzwi pianka taka 3 mm. Stare blaupunkty wykręciłem od dystansów i przykręciłem JBL..Założyłem tapicerkę i podłączyłem radio i ZONK...grają charcząco jak podgłoszę a bas charczy..Moje pytanie jest takie czy między dystansami i głośnikami a drzwiami jest ta pianka czy jak usunę piankę w miejscu dystansów tworząc dodatkową przestrzeń rezonansową to coś się może poprawić bo na chwilę obecną głośnik ma komorę tylko taką jaki jest dystans.

Zamierzam jeszcze dokupić jakąś skrzynię i wzmacniacz do auta ale nie bardzo wiem jaki wzmacniacz kupić do tego radia MFD i jaką skrzynię..

Jak to podłączyć czy sygnał na wzmacniacz brać z kostki z tylnych głośników?
    czy radio posiada osobne wyjście na wzmacniacz...

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?? Co wstawić aby grało całkiem zadowalająco. Wymiana radia nie wchodzi w grę choć zdaję sobie sprawę że radio nie jest jakimś rarytasem ale myślę że potrafi całkiem nie źle zagrać. Chyba że się mylę.Pozdrawiam

• #2 05 Wrz 2009 14:55
    VVisnia
    Poziom 23  

Ciężko powiedzieć ile dokładnie tam jest bez zdjęcia, ale raczej będzie potrzebne zrobienie większej przestrzeni dla głośnika do pracy. Przyczyną harczenia może być też radio. Głośniki po wyjęciu z drzwi też harczą?

Jak brać sygnał z radia? No cóż, mógłbyś się wysilić i je wyjąć, dzięki czemu zobaczysz. Przy okazji zobaczysz stan kabli, kostki i przy dowiesz się czy coś było majstrowane. Ale raczej nie ma tam wyjść na wzmacniacz, więc albo konwerter (gorsze wyjście), albo wlutowanie wyjść, ewentualnie nabycie wzmacniacza, do którego można wprowadzić sygnał już wzmocniony (wejście High Input, ale to droższy zakup przeważnie).

Jaki wzmacniacz i subwoofer? Określ budżet, rodzaj muzyki i preferencje brzmieniowe.

• #3 05 Wrz 2009 15:06
    shadow0013
    Poziom 34  

Co do zamocowania głośników w drzwiach poszukaj przez google kiedyś trafiłem na opis nagłośnienia Octavi, pewnie jeszcze jest dostępny. Z tego co pamiętam Octavia nie jest łatwa (tania) do nagłośnienia (w swojej zrezygnowałem).

• #4 05 Wrz 2009 15:08
    Pjanamałpa
    Poziom 9  

Co do budżetu to jakieś 700 zł. Słucham rock'a i pop'a i lubię dużo basu..Radio już wyciągałem a słyszałem że muszę zakupić jaką przejściówkę na miniiso do wzmacniacza. A czy na przodzie te JBL mogą być czy trefny zakup??

Nie jestem audiofilem czy jakoś tam ale lubię posłuchać dość dobrej muzy tym bardziej że dużo jeżdżę...Bardzo dużo :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME