Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router do internetu radiowego? JAK SKONFIGUROWAĆ?

wsza12345 05 Sep 2009 14:59 7047 30
    wsza12345
    Level 11  
    Witam posiadam internet radiowy 1 mega i chciał bym rozdzielić sygnał na 2 pc oddalone od siebie o jakieś 10m. wiem że w internecie jest dużo o tym ale nie mogę znaleść nic konkretnego..nie wiem jaki router wybrać żeby połączenie było szybkie nie musi być przez WIFI. koszty nie były mocno wysokie...
    czy jak będe miał połączenie przez WIFi to internet będzie wolniejszy?
    kiedyś też próbowałem podłączyć ten drugi komputer pod ten internet to mi nie działał jaka była tego przyczyna? czy gdybym zakupił jakiś ruter to mam pewność że będe miał na drugim komputerze internet?? proszę o pomoc bo jestem w tym temacie zielony:(
    dodam jeszcze że internet idzie przez jakiś mini ruter kablem RJ 45
    polonez15
    Level 33  
    Jak już coś to router, druga sprawa 10m to zakres cenowy do 100 zł pociągnie śmiało, WIFI nie zwolni Ci kompa,chyba że masz PIII 501MHz...
    wsza12345
    Level 11  
    Do 100 zł to spokojnie dam radę. Procesor też da radę. A to wygląda z tymi routerami? Muszę kupić 2 routery do jednego i do drugiego kompa? Czy w drugim wystarczy jakiś odbiornik wifi??
    mar1aczi
    Level 26  
    Zakup router ze switchem. Najmniejszy to 4 portowy. Podłączysz oba komputery i jeszcze zostaną wolne :)
    Jeśli masz dostęp i możliwość konfiguracji tego, który jest aktualnie podłączony to możliwe, że wystarczy dokupić switch.
    wsza12345
    Level 11  
    Rozumiem a może ktoś poleci jakiś dobry router ze switchem??

A czy cięzko jest skonfigurować ten router żeby wszystko działało??

Nie wiem z tego co mam chyba nic nie da się zrobić bo nie ma innych wyjść a WIFI też chyba nie posiada.
    Zapytam jeszcze dlaczego jak chcialem zamienić komputery to na tamtym nie było internetu... Czy to miało coś wspólnego z adresem mac?? A jak będzie szedł internet przez ten router to nie będzie mu przeszkadzało ze tamtem ma inny mac??
    Alexi
    Level 12  
    D-Link Dl524 do 120 zł (zależnie od kursu $) konfiguracja banalnie prosta.

Być może twój dostawca udostępnia internet tylko dla określonego adresu MAC urządzenia.
    wsza12345
    Level 11  
    Wydaje mi się właśnie że jest właśnie tak jak mówisz i jest od tego zależny bo w drugim komputerze nie działal ten internet.
    Więc przed zakupem routera muszę się z kontaktować z dostawcą? Czy jak będe miał router to internet napewno będe miał na drugim komputerze nie zależnie od adresu MAC?
    kiko80
    Level 27  
    Ja gdy maiłem net radiowy to użyłem routera tplink wr543g z klonowaniem mac adressu nie było problemu poprostu się wklepało w routerze + ip maska dnsy nazwa sieci i na 2 kompach necik hulał. Taki routerek w granicach 80zł
    wsza12345
    Level 11  
    Dzięki kiko w takim razie kupię sobie taki router i mam nadzieję że uda mi się wszystko podłączyć żeby wszystko śmigało
    wsza12345
    Level 11  
    Zamówiłem dzisiaj na allegro router ten o którym mówił kiko i teraz pytanie jaki switch będzie mi pasował do tego routera?? A gdybym poprowadził kablem internet do tego drugiego komputera to nie potrzebował bym tego switcha?
    polonez15
    Level 33  
    Sorry za OT, ale powtarzam Ci drugi raz nie ruter a ROUTER !
    User removed account
    User removed account  
    wsza12345
    Level 11  
    Przepraszam za błędy ale wynikły one z pośpiechu.
    wsza12345
    Level 11  
    Zastanawiam się teraz nad wyborem karty sieciowej jakie polecacie?? Zastanawiam się nad dwoma:
    http://allegro.pl/item729553535_karta_sieciowa_pci_wifi_pentagram_p6121_l4_zamek.html
    oraz:
    http://allegro.pl/item731188250_tp_link_wn350gd_karta_sieciowa_wifi_pci_wireless.html
    Co o tym myślicie? Która będzie lepiej współpracowała z routerem tp linka o którym mówił Kiko? może macie jekies inne propozycje? prosze o szybką odpowiedź bo muszę załozyć ten net jak najszybciej :)
    michalb77
    Level 15  
    wsza12345 wrote:
    Zamówiłem dzisiaj na allegro router ten o którym mówił kiko i teraz pytanie jaki switch będzie mi pasował do tego routera?? A gdybym poprowadził kablem internet do tego drugiego komputera to nie potrzebował bym tego switcha?
    Tak on ma switch w sobie, ale widzę że chcesz WiFi to nie musisz sobie zawracać tym głowy.
    wsza12345
    Level 11  
    Wolał bym wifi bo skoro połączenie nie traci na szybkości to lepiej by mi to odpowiadało bo niestety przez dom nie mam możliwości puścić kabla musiał bym na strych i do drugiego pokoju a wtedy trzeba by mi było ze 20 m kabla którego i tak musiał bym kupić więc myślę że lepiej będzie przez WIFI a do tego co zrozumiałem potrzebna jest ta karta więc która jest lepsza??

Dodano po 3 [minuty]:

"Tak on ma switch w sobie"
    czy przez ten switch co ma w sobie też już będe miał połączenie WIFI i nie potzrebuję karty??
    michalb77
    Level 15  
    wsza12345 wrote:
    Wolał bym wifi bo skoro połączenie nie traci na szybkości to lepiej by mi to odpowiadało bo niestety przez dom nie mam możliwości puścić kabla musiał bym na strych i do drugiego pokoju a wtedy trzeba by mi było ze 20 m kabla którego i tak musiał bym kupić więc myślę że lepiej będzie przez WIFI a do tego co zrozumiałem potrzebna jest ta karta więc która jest lepsza??

Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie WIFI, niż męczyć się z ciągnięciem kabli. Która lepsza? tego nie wiem, bo nigdy takich kart nie miałem (Korzystam z laptopa, który ma kartę w środku, a na stacjonarnym mam kartę USB, która też daje rady).
    wsza12345 wrote:

"Tak on ma switch w sobie"
    czy przez ten switch co ma w sobie też już będe miał połączenie WIFI i nie potrzebuję karty??
    Switch LAN i WIFI to tak jakby dwie odrębne rzeczy, pierwszy na kablach, a drugi bezprzewodowo. Kartę WIFI musisz dokupić, a kartę LAN pewnie już masz wbudowaną.
    Są routery z WIFI i bez (tylko LAN), oczywiście najlepiej brać już z WIFI bo są niewiele droższe, a bardziej funkcjonalne.
    wsza12345
    Level 11  
    Dzięki michalb 77 teraz już jest wszystko jasne kupię tą od tp linka tylko troszkę wyższy model, będzie jeden zestaw wszystko z tp linka:)

Dodano po 1 [minuty]:

Jak przyjdą mi przesyłki to pewnie tu powrócę z zapytaniem o dalsze kroki bo pewnie bez waszej pomocy się nie obejdzie:)
    michalb77
    Level 15  
    Też uważam że karta tej samej firmy będzie najkorzystniejsza, chociaż ta druga też powinna działać.

Ja też mam internet radiowy, ale zakupiłem router przed montażem anteny i montażysta skonfigurował router pod tą sieć.
    wsza12345
    Level 11  
    Witam niestety mam problemy z konfiguracją tego sprzętu robię wszystko tak jak w instrukcji ale internetu nie ma:/ Mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak skonfigurować komputer i router żebym miał na nim internet? Bo o ile dobrze się orientuję to w router trzeba wpisać ip i maskę która była w komputerze a do komputera wpisać ip routera?a co z adresem MAC? sam sie sklonuje? proszę o pomoc co i gdzie wpisać zeby działało:(
    michalb77
    Level 15  
    Najlepiej poproś swojego dostawcy internetu. U mnie na 100% coś zmienił w adresach IP bo teraz żeby wejść do ustawień routera muszę wpisać inny adres niż jest fabrycznie.
    wsza12345
    Level 11  
    ale usługodawca zaraz zechce jakies pieniądze za to myślałem ze sam sobie jakoś z tym poradzę.. a do ustawień routera mogę wejśc przez przeglądarkę niestety tam wszystko po angielsku.. trzeba tam wybrać wybrać konpaktybilną opcję (i tu się pojawia problem bo nie wiem jaka jest moja) są trzy opcje do wyboru:
    -PPPoP
    -dynamic IP
    -Static IP
    pózniej trzeba wpisać parametry sieci ustalone przez usługodawcę to wpisuję ip to któro było w komputerze..i maskę maskę wpisuję tą samą co była w komputerze
    wydaje mi się że to robię dobrze ale internetu nie ma. A gdzie w komputerze trzea wpisać ip routera??
    michalb77
    Level 15  
    Spróbuj wybrać staticIP.
    wsza12345 wrote:
    A gdzie w komputerze trzea wpisać ip routera??
    Tego nie trzeba wpisywać.
    wsza12345
    Level 11  
    Wybierałem i jedno i drugie..też mi się wydaje że static
    myslałem że trzeba wpisać..bo w instrukcji pisze coś o konfiguracji TCP/Ip ale nie wiem co to znaczy:/
    czyli w router trzeba wpisać ip i maskę i ma działać już na tym komputerze do którego podłączony jest router?

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

Po mojej dalszej walce z tym internetem nie wiem czemu nie mogę wejść już na stronkę konfiguracji routera a w połączeniach sieciowych mam teraz połączenie lokalne a pod nim "połączono, z zapora" myślę że może ta zapora w tym przeszkadza ale niby nic takiego nie zrobiłem i nie namieszałem w ustawieniach to nie wiem czym jest to spowodowane...proszę o pomoc..
    michalb77
    Level 15  
    wsza12345 wrote:

Po mojej dalszej walce z tym internetem nie wiem czemu nie mogę wejść już na stronkę konfiguracji routera a w połączeniach sieciowych mam teraz połączenie lokalne a pod nim "połączono, z zapora" myślę że może ta zapora w tym przeszkadza ale niby nic takiego nie zrobiłem i nie namieszałem w ustawieniach to nie wiem czym jest to spowodowane...proszę o pomoc..
    Może niechcący zmieniłeś adres wejścia w konfigurację routera (ja tak mam, ale to specjalnie zmienił instalator). Spróbuj zrobić reset routera do ustawień fabrycznych, pewnie na obudowie jest jakaś dziurka z napisem reset.
    wsza12345
    Level 11  
    Wiem zresetowałem i już jest dobrze ale internetu nadal nie ma:/ nie wiem co wpisać tam w tych ustawieniach na stronie routera i myślę że tam popełniam jakis błąd bo tam kilka razy trzeba wpisywać IP a nie znam się na tym za bardzo. wpisuję W wan moje IP a w lan ip routera. skopiowałem też adres MAC i nadal nic co może być przyczyną??
    piterus99
    Level 43  
    Z działającego internetu na komputerze stacjonarnym daj screeny z ipconfig /all (start-uruchom-wpisujesz cmd naciskasz enter i w nowym oknie ipconfig /all i enter i kopiujesz to co sie wyswietli albo robisz screena jak sobie nie poradzisz)
    wsza12345
    Level 11  
    Jak wpisuję to cmd to nie wiele się wyświetla tylko:
    Microsoft Windows Xp wersja 5.1.2600
    <C>Copyring 1985-2001 Microsoft Corp

C Documents and setings/ właściciel
    michalb77
    Level 15  
    i migający kursor,
    tam gdzie miga kursor po prostu wklej ipconfig /all i naciśnij enter.
    wsza12345
    Level 11  
    Witam nadal mam problemy z tą konfiguracją internet działał około miesiąca i niedawno przestał działać nie wiem czemu prawdopodobnie przez wtyczkę ale już to naprawiłem internet mam na jednym komputerze ale gdy podłączam router internet nie działa:/ Zresetowałem router wpisałem w ustawieniach WAN mój adres ip i bramę taką samą jak w LAN 255.255.255.0 W ustawieniach LAN wpisałem ip routera skopiowałem MAC i w tym momencie wyskoczył mi komunikat na pasku o konflikcie adresów ip w sieci. Co jest tego przyczyną i jak to zmienić myślę, że to dlatego nie działa mi internet gdy podłączam do niego router