Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Samsung HT-DS420 - zacina się

ogryz 05 Wrz 2009 15:00 1658 1
  • #1 05 Wrz 2009 15:00
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    Kino jak w temacie. Czasami nie potrafi odczytać płyty - rozpędza ją, ogniskuje laser, męczy się tak przez chwilę, lecz po chwili wyskakuje DiscError. Jak się go parę razy uderzy w mechanizm, zaskoczy i zaczyna odtwarzać poprawnie film, lecz po kilku-kilkunastu sekundach zaczyna się zacinać. Tutaj znów pomaga uderzenie. Zaobserwowałem, że w czasie wystąpienia usterki, jakby zacinał się silnik posuwający laser - po prostu stoi w miejscu, dopiero po puknięciu rusza. Tak samo zachowuje się po wybraniu następnej/poprzedniej sceny - płyta zmienia obroty, lecz laser stoi w miejscu, rusza dopiero po puknięciu.
    Pytanie do osób, które już z z tym walczyły - czy to silnik (bardzo mały - nie mam na podstawienie), czy laser, czy może elektronika? Kręcenie potencjometrami na laserze nie przyniosło żadnych efektów (obecnie ustawiłem tak, jak były).
    Zastanawiam się, gdyż jest jeszcze jeden dziwny objaw, którego nie rozumiem. Mianowicie po wciśnięciu Open/Close nie wysuwa/zamyka szuflady od razu, tylko po paru sekundach. Tak samo zachowuje się, gdy otwartą szufladę popchnę ręką - czeka kilka sekund zanim ją zamknie (krańcówka sprawna, sygnał natychmiast dochodzi do procesora). Nie wiem, czy ten typ ma się tak zachowywać i czy jest to w jakikolwiek sposób powiązane z główną usterką?

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 14 Wrz 2009 01:03
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zdobyłem i podstawiłem pewny silnik od lasera - nic to nie dało. W sumie pozostał już tylko laser, który w North kosztuje ok... 260zł. Oczywiście klient tylko się uśmiechnął i zabrał sprzęt bez naprawiania.

Zamykam.

0