Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę kupić głośnik Dibeis i jaki głośnik dobrać wysokotonowy

marcino2211 05 Wrz 2009 15:02 2855 13
  • #1 05 Wrz 2009 15:02
    marcino2211
    Poziom 11  

Dzień dobry
    Mam pytanie odnośnie głośników których chcę kupić :
    Chcę kupić głośnik Dibeisi nisko tonowy 350W, i chcę się zapytać jaki głośnik wysoko tonowy dobrać do tego nisko tonowego , czy można kupić głośnik wysoko tonowy 160W i połączyć razem z nisko tonowym w kolumnie, i czy wzmacniacz nie spali tego wysoko tonowego 160W jeżeli podłącze go z nisko tonowym głośnikiem Dibeisi 350W RMS 175W 8Ω
    Proszę pomoc
    Z góry dzienkuje

• #2 05 Wrz 2009 15:05
    Pablo1964
    Moderator

Jaki to będzie wzmacniacz?

• Pomocny post
    #3 05 Wrz 2009 15:29
    -Maciej_
    Poziom 21  

Nie kupuj tego dibeisi bo to ścierwo straszne. Zainteresuj się ofertą Tonsila,Stx,TVM... wszystko jest lepsze od tego głośnika.

Wysokotonówki mają niską moc rzeczywistą, np. GDWT 12-19/150 ma tylko 7 wat, za to wysoką skuteczność. To, że pisze że ma 160 wat informuje że może pracować w zestawie o mocy 160 wat. Wysokotonowiec żeby nie został upalony przez wzmacniacz musi pracować pod zwrotnicą. Gdy jej nie zastosujesz to napewno się spali. Wystarczy zwykły kondensator MKT 2,2 uf lub 3,3 uf.

Pozdrawiam

• #4 05 Wrz 2009 16:06
    md
    Poziom 39  

-Maciej_ napisał:
    Nie kupuj tego dibeisi bo to ścierwo straszne.

Kolega widzę z tych, którzy znają całą ofertę tej firmy i mieli okazję testować wszystkie głośniki, bo jak inaczej mógłby kolega tak autorytatywnie się wypowiadać?
    Proponuję porównać ofertę Dibeisi: http://dibeisi.en.alibaba.com/productgrouplist-200417197/Tweeter.html z ofertą wymienionych Tonsila i STX i podzielić się z nami który głośnik z oferty Dibeisi porównuje kolega do głośników wymienionych firm i jak wypadły porównania.
    Proponuję też rzucić okiem na filmiki:
    http://www.youtube.com/watch?v=jKY2xNuc7IQ
    http://www.youtube.com/watch?v=-tPbLmBj8QE

Nie twierdzę, że to sprzęt najwyższych lotów, twierdzę jednak, że nie można powtarzać w kółko baśni i bajań ludowych dyskredytując sprzęt, którego się nie zna, a nawet na oczy nie widziało.

• #5 06 Wrz 2009 01:12
    intervoice
    Poziom 12  

No nie źle! Wieś tańczy wieś śpiewa a dibeisi gra jak tralala.
    Nie mam spektroskopu w oczach ale jestem na 99% przkonany, że wsiowate dibeisi dostają nie więcej jak 5 W average rms.

• #6 06 Wrz 2009 01:17
    Usunięty
  • #7 06 Wrz 2009 10:45
    SzokalML
    Poziom 36  

A MD dalej swoje..... czyżbyś handlował tymi głośnikami że tak ich bronisz?

nie kompromituj się - te testy na youtubie to niby o czym mają świadczyć? Gość który podłącza głośnik - nie wiem czy to obudowa walcowa czy może w ogóle brak obudowy? bo nie widać, i robi bas test na wzmacniaczu forte 101 :D padam ze śmiechu.

ale nieważne ile to dibelsi ma mocy, ale co to w ogóle za pomysł, jedna kolumna???
    swoją drogą głośnik wygląda okropnie. Trzeba naprawdę nie mieć gustu żeby kupować takie paskudztwo.

• #8 06 Wrz 2009 13:48
    -Maciej_
    Poziom 21  

hmmm... nie wiem co ma pokazać ten film... ocenisz po nim jakość dźwięku czy może wytrzymałość mechaniczną, termiczną?! miałem w rękach nie jeden głośnik DIBEISI (średnice 16cm, 20cm, 25cm) a kilka miałem nawet na własność - błędy młodości przed którymi chciałem ostrzec kolegę. Muszę przyznać, że JEDEN z produktów DIBEISI grał nawet przyzwoicie. Kolega kupił go na allegro jako "pasywny masakrator" :) :) pograł ładnie nisko i co dziwne w miarę efektywnie (!!) ale niestety szybko się spalił pod mocą sporo niższą od deklarowanego RMS - z góry zaznaczam że nie grał na przesterze.
    Pozdrawiam! :)

P.S
    Czy kolega MD mógł by podać modele głośników dibeisi które wg niego grają dobrze?

• Pomocny post
    #10 06 Wrz 2009 14:37
    -Maciej_
    Poziom 21  

raz go słyszałem i nie było źle ale nie zaufał bym tej firmie... jeśli koniecznie chcesz 30 cm to zobacz te aukcje:
    729369769 - super głośniki- miałem w basach 2 sztuki
    727391711 - całkiem niezłe chodź robione na koszu i magnesie od GDS;)

Licz się z tym, że jeśli zastosujesz głośniki Tonsil GDN w basach będzie ok, ale jeśli chcesz do 2 way będzie potężna dziura w paśmie. Najlepiej 3 way.

• Pomocny post
    #11 06 Wrz 2009 14:41
    SzokalML
    Poziom 36  

o ile zakład że chodzi o głośnik tego typu:
    http://www.allegro.pl/item.html

niektórzy niestety wolą siać zamęt i dezorientację. krótko mówiąc, ten głośnik to jakość z najniższej półki, a ocenianie czegokolwiek na podstawie filmików z youtuba nakręconych aparatem lub telefonem....i dawanie tego jako dowód jakości.

zastanawiam się po co w ogóle ludzie to robią? rozumiem że im bardziej przesteruje się mikrofon tym lepiej... :>

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

• #12 06 Wrz 2009 14:56
    -Maciej_
    Poziom 21  

ale szkarada :O i oczywiście podane do niego wszystkie parametry TS;)

Do autora tematu
    Jeśli chcesz zrobić kolumienki do domu może nie pakuj się od razu w 3 way na gdn 30 bo to i duże koszta (a widać po proponowanych przez Ciebie przetwornikach że chcesz coś budżetowego) i zwrotnica skomplikowana. Może na początek warto zrobić coś takiego:

730890927 - kupić4 sztuki (są regenerowane na membranach STX ale robiłem taką regeneracje -raz na komponentach Tonsila i raz na komponentach STX i powiem szczerze że nie było zbyt dużej różnicy)
    wsadzić dwa takie w jedną około 20-25l obudowę(zamkniętą), do tego 732737885 - dobre kopułeczki na początek. Na zwrotnicę na razie kondensator 3,3 uf, wyszpachlować , ładnie okleić i mamy ładne zgrabne domowe kolumienki z niezłym basem. Zmieślił byś się w 160zł / parę kolumn!! słyszałem taką konstrukcję i mi się podobało:)

• #13 06 Wrz 2009 14:57
    marcino2211
    Poziom 11  

A można założyć jakąś zwrotnice albo kondensator to tego głośnika nisko tonowego żeby go nie spalić
    http://allegro.pl/item.html

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

• Pomocny post
    #14 06 Wrz 2009 15:04
    -Maciej_
    Poziom 21  

może być filtracja aktywna (obcięcie częstotliwości przed wzmacniaczem) albo pasywna (zwrotnica w obudowie głośnikowej) którą ktoś by musiał wyliczyć:)

Na Twoim miejscu przemyślał bym poważnie moją poprzednią propozycję z kolumnami 2 way:)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson