Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat SONY DSC-W50 CYBERSHOT "W trakcie pracy"

piotrek_serwis 05 Wrz 2009 15:56 4051 6
  • #1 05 Wrz 2009 15:56
    piotrek_serwis
    Poziom 19  

Witam
    W tym aparacie były połamane trybiki (po upadku). Po wymianie trybików i po sprawdzeniu całego obiektywu poskładaniu aparatu zachowuje sie tak, że jak go włączę obiektyw wysunie się i na ekraniku pisze "W trakcie pracy" i obiektyw dwa razy się schowa zacznie pikać (kilka razy) i napisze "Wyłącz i włącz zasilanie". Przeglądanie zdjęć działa ok. Co to może być??

0 6
  • #2 05 Wrz 2009 16:06
    bezum1
    Poziom 22  

A sprawdziłeś mechanizm AF ? , zacięty mechanizm nie pozwala przeprowadzić testu obiektywu ,prawdopodobnie dlatego pojawia się taki komunikat.

0
  • #3 05 Wrz 2009 16:31
    piotrek_serwis
    Poziom 19  

Mam dwa AF i po przełożeniu tak samo. Też obydwa mają otwarte przysłony.

0
  • #4 05 Wrz 2009 16:43
    bezum1
    Poziom 22  

Moduł przysłony i migawki tonie Af. autofokus to system ruchomej soczewki ogniskującej obraz na matrycy. System jest napędzany silniczkiem krokowym bezpośrednio lub za pomocą przekładni zębatej.Sprawdź czy mechanizm podnosi i opuszcza soczewkę bez zacinania.

0
  • #5 05 Wrz 2009 17:51
    piotrek_serwis
    Poziom 19  

Mechanizm jest w porządku jaki i silniczek ( podmieniałem).
    Sorki wcześniej mi się pomieszało coś ;p .

0
  • Pomocny post
    #6 06 Wrz 2009 14:23
    gajmix
    Poziom 32  

Transoptor szczelinowy zliczający impulsy z przekładni jest uszkodzony, albo liczba impulsów podawana przy wysuwaniu obiektywu jest błędna, a wynika to z tego że obiektyw został luźno złożony. Przy składaniu trzeba zębatki przekładni maksymalnie dociągnąć, do oporu.

0
  • #7 06 Wrz 2009 22:20
    piotrek_serwis
    Poziom 19  

Ciekawe! Sprawdzę to wieczorem.

Dodano po 4 [godziny] 17 [minuty]:

No!!! Bardzo ciekawe!!! To było to i jak na razie działa.
    Dziękuje gajmix.
    A mam pytanie. Gdzie mogę ( w miarę tanio) dostać ekraniki LCD do SONY, NIKON, CANON??

0