Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy Sony - nie chce dzwonić!

10 Cze 2004 19:02 1800 15
  • Poziom 17  
    Telefon bezprzewodowy Sony SPP-Q110. Nie dzwoni w nim dzwonek. Jak się do niego telefonuje to nie dzwoni w nim dzwonek. Poza tym działa normalnie, można z niego dzwonić i rozmawiać. Co może być uszkodzone, że nie działa dzwonek?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Sprawdz czy jest wlaczony dzwonek z boku po lewej stronie sluchawki.
  • Poziom 17  
    Ten aparat nie ma wyłącznika dzwonka ani na aparacie ani na słuchawce. Z tego co widzę to tylko słuchawka ma buzzer który powinien dzwonić a aparat nie ma raczej żadnego przetwornika który mógłby wytwarzać dźwięk. Czyli tylko słuchawka może dzwonić. I teraz nie wiem czy z tzw."matki" jest w ogóle wysyłany do słuchawki sygnał dzwonienia. Jak można to sprawdzić? W pobliżu gniazda wejściowego jest w "matce" element oznaczony P 521, żółty, kwadratowy z czterema nogami. To chyba transoptor. Jest też w "matce" układ smd o symbolu: SR 662106 A.
  • Poziom 17  
    Niestety nic nie rozumiem Picia z Twojego postu. Napisz jeszcze raz co chciałeś powiedzieć!
  • Poziom 17  
    Napisałem wcześniej, że ani baza ani słuchawka nie mają żadnego wyłącznika dzwonka! Pozdrawiam i czekam na jakieś porady!

• Specjalista od telefonów
    Witam.
    Posiadasz instrukcję do tego fona.
    Czytając posty wynika jedno:
    Aparat ma programowane funkcj. Taką funkcją będzie też ustawienie głośności dzwonienia lub nawet jego wyłączenie.
    W bazie powinien być detektor dzwonienia (duży kondensator 1uF i mostek prostowniczy opcjonalnie oraz transoptor ). Po zwarciu wtórnej strony transoptora powinien dzwonić telefon ( o ile jest reszta sprawna lub włączona)

Jartech

:D
  • Poziom 17  
    Niestety nie mam instrukcji do tego telefonu. To chyba trzeba by zacząć od znalezienia instrukcji obsługi, skoro może być tak, że dzwonek jest programowo wyłączony. Jest w bazie transoptor z oznaczeniem P 521 ale nie jestem pewien czy zwierając go czegoś nie uszkodzę, bo po drugiej stronie płytki jest trochę elementów smd i dwa scalaki smd.

• Specjalista od telefonów
    Witam.
    Transoptor właśnie tak działa. Przyłożone napięcie na pierwotnej stronie powoduje zwarcie wtórnej strony. To tak na boku.

Jartech

:D
  • Poziom 17  
    Zwarłem wtórną stronę transoptora ale nic to nie dało. Na słuchawce jest klawisz oznaczony "PGM", może to właśnie jakieś programowanie ale bez instrukcji niewiele zdziałam.
  • Poziom 17  
    Dzięki Picia, to bardzo podobny model. Teraz mam przynajmniej od czego zacząć. Przejrzałem instrukcję i nic w niej nie ma o włączaniu bądź wyłączaniu dzwonka lub jego regulacji. Wychodzi na to, że to jakaś usterka powoduje, że nie chce dzwonić. Nie działa też przywołanie słuchawki z bazy (funkcja page).
  • Poziom 17  
    Przetwornik w słuchawce na pewno jest dobry, bo dzwoni przez 500 ms jak uruchamian tryb testowy. Zresztą buzzer też wydaje dźwięki jak się naciśnie jakiś klawisz, czyli jest na 100 % sprawny buzzer.