Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

linsksys czy pentagram dla sieci 2 komputerów?

05 Sep 2009 17:15 858 2
  • Level 9  
    witam,

Jestem w posiadaniu najwiekszego badziewia jakie wymyslono to jest D-Linka SI-524. Aktualnie router nie odpowiada. Zepsul (albo i nie, ale i tak mam go dosc) sie nagle, w zaden sposob (czy to po kablu z plytka do ustawien i po wcisnieciu przycisku restart) nie da sie z nim polaczyc, a tym samym nie ma internetu.

Poniewaz mam dosc prosze o pomoc przy wyborze nowego. Nie interesuja mnie jakies wielce rozbudowane urzadzenia. Mam dwa komputery (lapek karta wewnetrzna i na drugim karta pentagramu - jakis starszy (2 lata) prosty model), internet upc (20mb) i chcialbym aby te urzadzenia dzialaly rownoczesnie (d-link czesto gubi siec dla jednego z urzadzen jesli podpiete sa oba jednoczesnie).

Cos polecacie? mam antene D-Linka ANT24-0501 ktora chcialbym wykorzystac. fajnie jakby cena byla w granicach 100-200zl.

Dodano po 36 [minuty]:

ok juz wiem ze 'mam' kupic linksys WRT54GL (ale jaka konkretnie wersje aby wgrac tomato)

ew jakies alternatywy?
  • Level 38  
    Po co ci tomato jak nie chcesz nic skomplikowanego (i tylko na 2 komputery)
    Szczerze co byś nie kupił to będzie dobre. Awaryjność tego typu sprzętu to kwestia szczęścia a nie firmy.
    A jak tak się upierasz to na stronie tomato jest dokładnie opisane na które wersje routerów można wgrać tomato.
  • Level 9  
    Mój dlink się naprawił sam, a problem z wolnym wczytywaniem www i częstych ich wywalaniem... zniknął...

Tak czy inaczej zmieniam, mam już dość jego fochów

Dodano po 1 [minuty]:

O tomato pisałem żeby później ew nie żałować, jeśli będę chciał czegoś więcej od routera:) trzeba myśleć perspektywicznie:P

Proszę poprawić posty. Regulamin, punkt 15.
    Gusioo.

Proszę o wybaczenie:P