Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zacina się po kliknięciu na jakąkolwiek ikonę

milek1243 05 Wrz 2009 17:03 2751 7
  • #1 05 Wrz 2009 17:03
    milek1243
    Poziom 9  

Witam

Trzy dni temu mój brat, umieścił w stacji cd-rom płytę DVD z filmami z mojej kamery. Chcąc odczytać zawartość płyty uruchomił "Mój Komputer". Komputer zaciął się i na nic nie reagował. Reset. Po kolejnym włączeniu znów po kliknięciu na jakąkolwiek ikonę na pulpicie lub w Menu Start, znów się tnie. Reset.

Mogę jedynie włączyć:
    - Neostradę - połączenie telefoniczne
    - Przeglądarki internetowe

Tnie się po włączeniu m.in:
    - jakąkolwiek ikonę (oprócz Neostrady i przeglądarek)
    - nie włącza się m.in. "Mój komputer", "Moje dokumenty" itp., wszystkie programy
    - po naciśnięciu przycisku, otwierającego cd-rom
    - Panel sterowania

Warto dodać, że płyta DVD z filmami z kamery "siedzi" i nie chce "wyjść" już trzy dni.
    Nie wiem czy to wirus, nawet nie bardzo mam jak sprawdzić, bo od razu się tnie i znów trzeba resetować.

Mogę jedynie używać internetu. Nie mam możliwości sterowania plikami na dyskach. USB nie czyta.

Dzisiaj zdjąłem obudowę komputera i przeczyściłem z grubsza jego wnętrze z kurzu. Nic to nie dało.

Wielokrotnie próbował coś z ctrl+alt+delete. Bez skutku.

Proszę o pomoc. Mam nadzieję, że obejdzie się bez odinstalowania Windowsa (mam wiele dokumentów, które nie mogą przepadnąć)

ps: komputer jest prawie nowy, mam go rok.

0 7
  • Pomocny post
    #2 05 Wrz 2009 17:09
    LysyOsw
    Poziom 26  

Ja bym zrobil formata. Zanieś dysk do kolegi i zgraj dokumenty ważne na jego dysk, potem sformatuj swoj u siebie i po calej operacji prześlij sobie od kolegi to co mu zgrałeś. A tak w ogole, formatujesz tylko partycje c, d i e (jakie tam masz) zostają... To wszystkiego nie tracisz

Moderowany przez gsm_virus:

Formatowanie partycji systemowej i ponowna reinstalacja systemu jest poradą bezwartościową. Regulamin pkt 12.

0
  • #3 05 Wrz 2009 17:17
    milek1243
    Poziom 9  

LysyOsw napisał:
    Ja bym zrobil formata. Zanieś dysk do kolegi i zgraj dokumenty ważne na jego dysk, potem sformatuj swoj u siebie i po calej operacji prześlij sobie od kolegi to co mu zgrałeś.

To jest nie możliwe, bo komputer zacina się od razu po kliknięciu na jakąkolwiek ikonę oprócz Neostrady i przeglądarki internetowej.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Wrz 2009 17:28
    Matuzalem

Poziom 43  

A może jednak wyjmij tę płytę i dopiero potem zacznij szukać innych - o ile okażą się potrzebne - rozwiązań?

0
  • #5 05 Wrz 2009 17:32
    LysyOsw
    Poziom 26  

Jak to nie jest. Stawialbym na to ze dysk jest sprawny. A wiec idź do jakiegos kolegi "x "i podlacz go u niego w komputerze no i dysk tego kolegi "x "tez ma byc zeby system ruszyl, KPW? Kolega "x" bedzie mial dwa dyski i system ruszy z jego dysku, zaciec nie bedzie, watpie w to. Wtedy kolega "x" moze zgrac to co potrzebujesz na swoj dysk. Po zgraniu podlaczasz dysk z powrotem u siebie i robisz formata (swoje rzeczy masz zabezpieczone u kolegi "x"). Powinno byc dobrze, nie wydaje mi sie zeby byla to sprawa hardware, tylko cos software. Jak nie pomoze bedziemy dalej myslec

A sprawdzales czy dzieje sie to z odlaczonym dvd ?

Dodano po 3 [minuty]:

Moze dvd robi te problemy lub plyta w srodku. Odlacz dvd i zobacz jak bedzie, skoro nie reaguje na przycisk otwierania.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Wrz 2009 17:32
    tronic1
    Spec od komputerów

LysyOsw - "formata" to sobie zrób u siebie. Jak nie wiesz co poradzić to nie pisz wcale. milek1243 - płyta jest w napędzie czy wyjęta ? Uruchom system w trybie awaryjnym ( F8 ) i sprawdź jak się zachowuje.

0
  • #7 05 Wrz 2009 17:41
    LysyOsw
    Poziom 26  

Płyta jest w napędzie, przecież pisal że "nie chce wyjsc juz 3 dni". Odłącz napęd. Z tym formatem to moze nie najlepszy pomysł faktycznie.

0
  • #8 05 Wrz 2009 17:44
    milek1243
    Poziom 9  

Już jest wszystko ok.
    Na innym forum powiedzieli mi, że aby wyjąć dysk trzeba włożyć drucik w otworek pod "tacką". Od razu wszystko zaczęło działać sprawnie jak kiedyś, ale bardzo dziękuję zainteresownie.

0