Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transoptor podłączony do licznika impulsów przez impulsator

dysk1 05 Wrz 2009 19:45 2816 3
  • #1 05 Wrz 2009 19:45
    dysk1
    Poziom 18  

Witam bardzo serdecznie otóż mam do zrobienia pewne urządzenia.

Posiadam tarcze za szczelinami taką jak na zdjęciu tylko że z plastiku
    do tego chce dać Transoptor szczelinowy taki:
    Jednakże potrzebuje by wykrywało mi lewe i prawe obroty to wymyśliłem coś takiego że emiter z transoptora poprowadzę prosto do licznika impulsów a kolektor przez taki impulsator: http://www.allegro.pl/item725926343_impulsator_panasonic_z_serii_evqb11_super_cena.html do + i - w liczniku?

Licznik taki: http://www.nordelektronikplus.pl/oferta_det.asp?show=0&g=28&pg=0&sg=1&id=479&los=2,608675E-02

Jeśli to wszystko jest do kitu, to proszę powiedzcie jak mam podłączyć transoptor do tego licznika i żeby mi wykrywało lewe i prawe obroty, czyli jak kręcę w prawo to dodaje a jak w lewo to odejmuje.

A może coś z tym http://www.nikomp.com.pl/zestawyK/K-3150.htm ?

0 3
  • #2 05 Wrz 2009 20:23
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,
    poczytaj, np. TAM
    Licznik rewersyjny to jedna sprawa, a układ wykrywania kierunku ruchu to druga i razem ze sobą muszą współpracować, jeśli ma to poprawnie działać.
    Tylko po co Tobie tyle impulsów na jeden obrót?

Pozdrawiam

0
  • #3 05 Wrz 2009 20:36
    dysk1
    Poziom 18  

Chodzi mi dokładnie o gilotynę coś takiego tylko bardzo stare :d

Po drugiej stronie tej rączki do kręcenia chce zamontować taki talerzyk na którym będzie przyklejona folia(negatyw) gdzie będę miała w około kreski w odstępach 0,6mm(tam chce mierzyć właśnie te szczeliny transoptorem, podobne wykonanie znalazłem w ploterze). Tych kresek będzie około 300, jeden pełen obrót to przesunięcie takiej prowadnicy o 3cm. Chce mieć wyświetlacz żeby mi podawał jak daleko jest koniec papieru od noża gilotyny.
    Mam nadzieje że w miarę jasno opisałem mój problem

0
  • #4 05 Wrz 2009 20:46
    Quarz
    Poziom 43  

dysk1 napisał:
    Chodzi mi dokładnie o gilotynę coś takiego tylko bardzo stare :d

Po drugiej stronie tej rączki do kręcenia chce zamontować taki talerzyk na którym będzie przyklejona folia (negatyw) gdzie będę miała w około kreski w odstępach 0,6mm (tam chce mierzyć właśnie te szczeliny transoptorem, podobne wykonanie znalazłem w ploterze). Tych kresek będzie około 300, jeden pełen obrót to przesunięcie takiej prowadnicy o 3cm. Chce mieć wyświetlacz żeby mi podawał jak daleko jest koniec papieru od noża gilotyny.
    Mam nadzieje że w miarę jasno opisałem mój problem
    Hmm... skoro nie poczytałeś dokładnie tego, co wskazałem Tobie w lince w moim poprzednim poście, to proponuję przyjrzeć się dokładnie i 'rozpracować' w jaki sposób wykrywany jest kierunek obrotu kółek - poprzez przesłanianie podwójnego transoptora szczelinowego - w zwykłej komputerowej kulkowej myszce. A może z takiej myszki zaadoptować kółko i transoptor szczelinowy?
    Pisał o tym tu nie będę, ponieważ powstał by elaborat i musiałbym po części przepisywać odpowiednią książkę.

0