Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Zap這n elektroniczny w motorze Simson, brak iskry.

wsza12345 05 Wrz 2009 20:05 6533 12
  • #1 05 Wrz 2009 20:05
    wsza12345
    Poziom 10  

Witam kupi貫m do swojego simsona ca造 zap這n elektroniczny wcze郾iej mia貫m zwyk造 zap這n z przerywaczem wszystko dzia豉這 przez kilka miesi璚y a zacz掖 rzerywa jak odkr璚i貫m dekiel zobaczy貫m 瞠 jak przerywa to iskrzy na cewce zap這nowej na ko鎍u uzwojenia kt鏎y jest przylutowany do cewki. Postanowi貫m przylutowa ten drucik tak jak by, jak to zrobi貫m to iskra si podzia豉. Zacz掖em wymiane od tej cewki p騜niej wymieni貫m mod馧 p騜niej nawet ten sterownik w magnecie i nic nie pomog這. Jaka mo瞠 by wada tego zap這nu? Dodam jeszcze 瞠 jak mierz pr康 miernikiem to jak od陰cze kabelek od cewki butelkowej to pojawia si tam jakie napi璚ie(nie wiem czy nie jest za ma貫) ale jak jest pod陰czony to tak jak by cewka w magnecie nie dawa豉 pr康u. Prosz o pomoc bo nie wiem co robic:(

• #2 05 Wrz 2009 20:32
    pitnit
    Poziom 14  

Proponuje sprawdzi cewk wysokiego napi璚ia "butelkowa" odkr耩 鈍iece przymocuj do g這wicy we 廝鏚這 sta貫go napi璚ia (bateria 4,5V luba jaki zasilacz 6V) pod陰cz jeden koniec przewodu do cewki WN a drugim tylko dotykaj "przerywaj帷" Jesli pojawi si iskra na 鈍iecy to znaczy ze cewka WN jest sprawna. i powinno dzia豉 w ko鎍u jak napisa貫 wymieni貫 prawie wszystko.

• #3 05 Wrz 2009 20:44
    wsza12345
    Poziom 10  

Cewek mam w domu kilka i na 瘸dnej mi nie dzia豉 a s sprawne bo na zwyk造m zap這nie jest iskra niestety ten m鎩 zap這n z przerywaczem ci庵le mi si psuje a z elektronikiem nie mia貫m 瘸dnych problem闚 przez d逝gi czas. Wydaje mi si 瞠 mo瞠 ta cewka w magnecie kt鏎 kupi貫m now mo瞠 daje za ma這 napi璚ia i dlatego nie ma iskry bo z tego co czytam na forum to ta cewka powinna dawa oko這 200v a niekt鏎ym to nawet do 600v dochodzi a u mnie wydaje mi si 瞠 jest za ma這 bo jak trzymam za kabelek to troche 豉skocze ale mocno nie kopie..:-)

• #4 05 Wrz 2009 20:58
    D豉wik81
    Poziom 15  

witam sprawd najpierw czy dochodzi napi璚ie zasilania uk豉du elektronicznego zasianie plusem oraz mas czyli minus najlepiej jak by pos逝篡 si multimetrem woltomierz na zakresie 20 wolt闚 je郵i zasilanie napi璚iem jest prawid這we oraz minus czyli masa jedyne tafne przypuszczenie to uszkodzona cewka lub zasilanie cewki butelkowej sprawdzenie cewki poprzez pomiar rezystancji wykonaj test na ci庵這嗆 obwodu ci庵這嗆 przewod闚 a to wskaz闚ka oznaczenia wtyczki styk闚.
    15- zasilanie cewki plus wzgl璠em masy
    31- masa
    3- impulsator
    2 gaszenie do masy
    14-zasilanie cewki magneta w zale積o軼i jaki masz uk豉d je郵i wszystko w porz康ku z pomiar闚 to znaczy ze uszkodzeniu uleg modu elektroniki kt鏎y steruje cewka zap這now

• #5 05 Wrz 2009 21:27
    pitnit
    Poziom 14  

Kiedy mia貫m motorower Chart 210 tam by modu elektroniczny i te gdzie uciek豉 iskra okaza這 si , 瞠 uszkodzone by造 kondensatory (foliowe) w module.Najlepsze by這 to 瞠 modu by zalany jakim twardym silikonem :D ale da貫m rade go wyd逝ba.

• #6 05 Wrz 2009 22:12
    39006
    Usuni皻y  
  • #7 06 Wrz 2009 09:52
    wsza12345
    Poziom 10  

Rychu Wiem 瞠 by poruszany ale nikt z tego co widz nie mia takiego problemu bo ja w swoim ju wszystko wymieni貫m przewody s dobrze pod陰czone a wszystko zacz窸o si od rozlutowania zwoju cewki kt鏎a idzie na mas i od tamtej pory nigdy iskra si nie pojawi豉

• #8 06 Wrz 2009 18:36
    D豉wik81
    Poziom 15  

S逝chaj kolego to znaczy ze cewka kt鏎a lutowa貫 uleg豉 przegrzaniu izolacja przewodu nawojowego zosta豉 przegrzana i nast徙i這 zawarcie mi璠zy zwojowe wlutuj jeszcze raz t cewk i wstaw now wzgl璠em masy t kt鏎a idzie na mas i zobaczysz ,瞠 iskra wr鏂i. je郵i m闚isz ze wszystko sprawdzi貫 i jest wszystko w porz康ku z przewodami zasilaj帷ymi to powinno dzia豉.

Moderowany przez Rycho T:

Cewka, zosta豉 wymieniona, na samym pocz徠ku, prosz czyta dok豉dnie tre嗆 postu.

• #9 06 Wrz 2009 18:49
    wsza12345
    Poziom 10  

Wiem ale t cewk te ju wymieni貫m i s na niej takie same objawy jak na tej kt鏎 zlutowa貫m. Nie wiem ju co robi przewody s dobre bo jak od陰cze od cewki butelkowej ten kabel z zasilaniem to pojawia si na nim pr康 tylko tam my郵 瞠 mo瞠 jest za ma造 i cewka butelkowa nie daje rady nagromadzi pr康u i mam zamiar kupi trzrzeci cewk do magneta bo zaczynam podejrzewa i mo瞠 ta co kupi貫m nie daje wystarczaj帷ego pr康u.
    Wie kto mo瞠 ile V ma by na tym czerwonym kablu??

• #10 06 Wrz 2009 19:47
    D豉wik81
    Poziom 15  

A jaki masz napi璚ie znamionowe w instalacji 6 wolt闚 czy 12 wolt闚 bo mo瞠 masz cewk na 12 wolt a pod陰czasz j napi璚ie 6 wolt闚 i wytwarza si za ma貫 pole magnetyczne energia magazynowana w polu magnetycznym samoindukcji jest s豉ba i iskra te.

• #11 08 Wrz 2009 17:32
    wsza12345
    Poziom 10  

Jak od豉鎍zam kabel od cewki butelkowej to napi璚ie wydaje si by w porz康ku nie zmierzy貫m dok豉dnie bo mam troche z造 miernik ale napi璚ie jest wi瘯sze niz w gniazdku elektrycznym, ale jak kabel zasilaj帷y jest pod陰czony do cewki zasilajacej to nie ma wog鏊e napi璚ia tak jak by cewka w magnecie by豉 popsuta...Nie wiem ju o co w tym wszystkim chodzi. Jak mierzy貫m 瘸r闚k to nie 鈍ieci豉 w 瘸dnym przypadku, 鈍ieci豉 tylko jak w這zy貫m zwyk造 zap這n platynkowy, ale jak dotyka貫m kabla (czerwonego) z elektronika jak by od陰czony od cewki butelkowej to mnie "kopa" cewk butelkow sprawdza貫m i przeskakiwa豉 iskra tak jak kolega radzi.. Prosz o pomoc

• #12 08 Wrz 2009 20:47
    D豉wik81
    Poziom 15  

Jak nie wiesz, poczytaj na forum to zrozumiesz dzia豉nie bateryjnego uk豉du zap這nowego, zasad dzia豉nia cewki , co to jest indukcja elektromagnetyczna , jak rol pe軟i elektronika. Poznaj zasady elektrotechniki w tym uk豉dzie, zaopatrz si w miernik i mo瞠 wreszcie uda ci si naprawi. A jak nie wiesz, to przekaz motor do zak豉du, kt鏎y z element闚 uk豉du zawodzi na pewno, widocznie nie znasz zasad pos逝giwania si multimetrem.

• #13 23 Pa 2009 14:59
    wsza12345
    Poziom 10  

Troch si poduczy貫m tak jak kolega mi radzi i stwierdzi貫m 瞠 prawdopodobnie jest to jednak wina modu逝. Chcia豚ym zrobi taki modu ale ze zmiennym kontem wyprzedzenia zap這nu bo s造sza貫m 瞠 jest co takiego ale nie mog znale潭 schematu wie kto co wi璚ej na ten temat??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME