Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z podłączeniem bi-xenon z led w audi a3 2004

05 Wrz 2009 20:47 12343 25
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    Tak naprawdę nie doczepią się ,a powinni ..... takich mamy diagnostów i policję
  • Poziom 26  
    musisz mieć range control czyli automatyczną regulacje ,do tego spryskiwacze to akurat mniejszy problem .Range control wiąze sie z dodatkowym modólem i wiązką i czujnikami na wachaczach jeden z tyłu i jeden z przodu .No i adapter musisz wykonać do wiązek do lamp ,nie wiem jakie masz te nowe jesli z doswietlaniem zakretow to inny ,pewnie tez bedziesz musiał wymienic modół 09 choć nie jest powiedziane .

Dodano po 42 [sekundy]:

Powodzenia .

Dodano po 2 [minuty]:

podaj rok auta i kod silnika i jaka skrzynka begow ,i jakie masz lampy teraz zamontowane .Na forum w usa ktos pisal o lampach z diodami podobno sie nie da ale zwykle ksenony moze tak.I jakie masz te nowe lampy ?ile pinow ma wtyczka ,wszystkich pustych i zajętych .Bez schematu nic nie zrobisz.

Dodano po 4 [minuty]:

tu jest np.zestaw lamp Bi-xenon ze swiatlami dziennymi ,mozesz zobaczyc co trzeba tylko czy masz numer ramy ten jaki wymaga ten zestaw
    http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/i...Retrofit---with-Daylight--Audi-A3-8P-8PA.html

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/i...e-kit-Bi-Xenon-AFS-Audi-A3-8P-8PA-Cabrio.html
    Tutaj masz zestaw do regulacji poziomu rowniez mozesz sprawdzic co trzeba.

Dodano po 3 [minuty]:

ale jesli kufatec nie robi bi xenonow z led wiec nie sadze aby sie dalo ,chociaz nie jest powiedziane .Musisz zobaczyc vcds-em w module 09 w long code czy jest opcja swiatel led przednich .

Dodano po 5 [minuty]:

a znalazlem jeszcze takie lampy
    http://kufatec.com/index.php?main_page=product_info&cPath=6_26&products_id=968

Dodano po 2 [minuty]:

ale to ostatnie jest do modelu 2009 i z zamontowaniem tego nie ma problemow ,adaptery tez sa i mozna kupic osobno czyli wiazki.
    jeszcze raz Powodzenia:-}
  • Poziom 10  
    a gdyby kupil lampy bez przetwornic i zalozyl przetwornice oryginalne z danego roku?

nie odpowiedziales mi kolego czy bez zmiany zderzaka mozna zalozyc lampy z 2009 do 2006
  • Poziom 26  
    Panie prezesie na pewno trzeba wymienic zderzak ,a jakie lampy ma pan teraz zamontowane ?zdaje pan sobie sprawe z tego że w lampach z 2009 full ksenonach z doswietlaniem zakretow znajdują się 3 modóły w jednej i drugiej ?Przerobka elektroniki nie jest taka prosta ? wymóg jest taki ze ma być regulacja automatyczna i spryski do tego .I jeszcze sprawa centralnego modółu elektroniki zwanego bornetsem ,nie wiadomo czy nie trzeba zmienic, w a6 z 2006 zmieniali do lamp z 2008 efekt byl taki tych prac ze facet wywalił 8 tysiecy i jezdzi z zapalonymi lampkami ostrzegawczymi swiateł że niby jakaś żarówka spalona jest .Do tego jak włączy długie to jóż nie zmieni na mijania dopiero po wył i wł .świateł

Dodano po 2 [minuty]:

bez obrazy, ale to sie nazywa głupota robić coś takiego ,jak pan masz kase to czemu nie ,mozesz pan próbować ale efekt bedzie nie wiadomo jaki i jaki koszt .

Dodano po 2 [minuty]:

na pewno sie da ,tylko sprawa kasy NIE? bierzesz sie za robote i robisz aż nie zrobisz ale jaka bedzie cena o to jest pytanie?

Dodano po 2 [minuty]:

wyżej pisałś ze auto 2004 ?coś strasznie go odmładzasz jóż 2006 ? a będzie 2009?
  • Poziom 10  
    jest 2006, lampy mamy takie same- od 2003 do 2008 jest taki sam ksztalt lamp.

akurat regulacjami to sie nie przejmuje, mam zwykle lampy i chce zmienic je na kseony- wyciagam te, wkladam nowe przez adapter i zadnymi regulacjami czy spryskiwaczami sie nie przejmuje, tylko zauwazylem, ze cena lamp z 2006 i z 2009 jest mniej wiecej taka sama, wiec pomyslalem sobie czemu nie.

mozna by wyrzucic wszystkie moduly i inne duperele i po prostu wstawic przetwornice z 2006 i musi dzialac, a diody jak diody. oczywiscie mowa o NIE skretnych.

chyba bym sie za to wzial, ale jak mam zmieniac zderzak to nie, mam auto w 100% bezwypadkowe i szkoda to zmarnowac.

jest pan pewien co do tego zderzaka?

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

pan_prezes_skora napisał:
    jest 2006, lampy mamy takie same- od 2003 do 2008 jest taki sam ksztalt lamp.

akurat regulacjami to sie nie przejmuje, mam zwykle lampy i chce zmienic je na kseony- wyciagam te, wkladam nowe przez adapter i zadnymi regulacjami czy spryskiwaczami sie nie przejmuje, tylko zauwazylem, ze cena lamp z 2006 i z 2009 jest mniej wiecej taka sama, wiec pomyslalem sobie czemu nie.

mozna by wyrzucic wszystkie moduly i inne duperele i po prostu wstawic przetwornice z 2006 i musi dzialac, a diody jak diody. oczywiscie mowa o NIE skretnych.

chyba bym sie za to wzial, ale jak mam zmieniac zderzak to nie, mam auto w 100% bezwypadkowe i szkoda to zmarnowac.

jest pan pewien co do tego zderzaka?

widze ze sie pan zna- czy moje rozumowanie ma sens, racje bytu?
  • Poziom 26  
    z 2006 nie myslalem o 2004

Dodano po 19 [sekundy]:

poszukam jeszcze czegos

Dodano po 14 [minuty]:

to jesli sa lampy xenonowe do tego modelu to spasują ,jesli chcesz zamontowac lampy xenonowe i jeszcze ich nie masz to kup do modelu 2006 ,wtedy tylko adaptery czyli przejscia i bornets przekodowac , jesli bedziesz chcial lampy z 2009 to na pewno zderzak i maske chyba też czyli nie ma sensu .

Dodano po 20 [minuty]:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/i...lights---Retrofit--Audi-A3-8P-8PA-Cabrio.html
    te lampy tak tam jest napisane pasują do modelu from czyli od 2009 facelift

Dodano po 1 [minuty]:

wiec kup lampy w Polsce uzywki do modelu twojego 2006 i bedziesz potrzebowal tylko adaptery do podłączenia + codowanie bornetsa

Dodano po 6 [minuty]:

najlepiej spytaj tych co sprzedają ,o ile są ok to powinni Ci powiedzieć co do tych lamp z 2009 albo podjedz do dealera audi swoim i porównaj po prostu .

Dodano po 4 [minuty]:

a tez nie ma co wywalac moduluw bo jesi bornets jest przystosowany to go nie trzeba wymieniac tylko przekodowac wystarczy i bedzie chasac wszystko ,dobrze by było abys odpisał numer bornetsa lub zczytał wcds=em to taki tester .
  • Poziom 10  
    dzieki kolego, podstawa jest to, czy beda pasowaly bez zmian reszty- zalozyciel tematu powinien wiedziec, zaczekamy na niego, jesli ma z 2004(takie same jak 2006) i 2009 w reku to widzi czy to to samo- jesli tak zaczynam kombinowac, jesli inne, szukam normalnych.

pozdrowienia dla ciebie
  • Poziom 10  
    @agus552- to sa chyba adaptery z zwyklych lamp na kseony

czy wiesz czy lampy z 2009 wejda np do twojego bez zmian maski i zderzaka?
  • Poziom 10  
    no wlasnie ja nie chce nic zmieniac, to poczekam na twoje postepy... jak kupisz to daj znac- na zdjeciach lampy wygladaja podobnie, szukam kogos kto mialby te i te i zeby je porownal
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    no nic mi nie mówią te zdjecia ja nie pamieta i nie zwracam tak uwagi ,odpisz numer czesci z lamp ,czy one sa z 2009 ? i czy sa z doswietlaniem zakretow i czy maja day lights ? wysle sie zapytanie do kufateca jakie adaptery trzeba ,no i odpisz numer bornetsa .jak podepniecie tester to bedzie na ekranie

Dodano po 58 [sekundy]:

odpisz numer sterownika 09 bornetsa

Dodano po 3 [minuty]:

gg551366
  • Poziom 26  
    http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl...1003AM%26hl%3Dpl%26rlz%3D1T4SKPB_enPL305PL306
    Agus 552 takie lampy posiadasz znaczy chcesz zamontować

Dodano po 3 [minuty]:

czyli masz w aucie zamontowane , jak wejdziesz w link jest funkcja do jakich aut pasuje trzeba kliknąc ,te lampy są o ile dobrze to rozumię z światłami dziennymi .

Dodano po 7 [minuty]:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/i...lights---Retrofit--Audi-A3-8P-8PA-Cabrio.html
    Posiadasz wiec dokładnie te lampy ze swiatłami dziennymi led ,.
  • Poziom 26  
    jedynie musiał by być samochód ,po prostu muszę sprawdzić jakie ma wtyczki do lamp ilo pinowe ,czy ma regulacje reflektorów automatyczną ,jakie są opcje kodowania w bornetsie czyli module 09 ,i włącznik świateł jaki jest . adaptery można zrobić ,ale trzeba porównać schematy z lamp starych i z samochodu z lampami nowymi .
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    a w nowych 14 pinowe ?

Dodano po 33 [minuty]:

schemat do audi A 3 headlights with gas discharge lamps and automatic headlights range control from model 2004 .
    więc powinnas miec ten układ. Wtyczka w lampie 10 pinowa :
    Pola na wtyczce do lampy sa zapisane na obudowie wtyczki malutkimi numerkami .
    Pin 1 z lampy biegnie do range control modul t26a /17 czyli 26 pinowa wtyczka czarna a pin 17
    pin2 z lampy do 26a/19
    pin3 do 26a/16
    pin4 do 26a/18
    pin5masa
    6 do bornetsa wtyczka T11c/4 T11 c =11 pinowa wtyczka brazowa d
    7masa
    8do bornetsaT11c/3
    9 do T11c/11
    10 do T11b/7 t11b czarna wtyczka 11 pinowaa

Dodano po 50 [minuty]:

wiec z 2009 schematu wynika ze wszystko to samo ale pin 8 jest pusty i do bornetsa t!!c/3 biegnie z lampy 12 czyli
    12 =bornets t11/c3
    13 dotyczy usa puste
    14masa
    11 bornets t11c/6

Dodano po 6 [minuty]:

to dotyczy lampy lewej wiec tak musicie to sprubowac podpiac narazie jedna lampe i wtedy przekodowac bornets o ile jest taka mozliwosc jesli nie trzeba wymienic

Dodano po 6 [minuty]:

aha 8 jest puste z lampy w miejsce to jest 12 to led daylights czyli swiatla dzienne led ,tam w bornetsie jesli bedzie taka funkcja nalezy odchaczyc do tego trzeba wcds tester z funkcja long coding helper jesli tego nie bedzie to trudniej bedzie przekodowac ,bedzie bardzo trudno bo to kody binarne zreszta moze kto pomorze .
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    troche to nie jasno i chaotycznie pisze ,więc wpierw podpiąć wiązke jak wynika z opisu pinów ,następnie wpiąc wtyczkę lampy lewej i włączyć światła ,zobaczyć co będzie wydaje mi się ze powinny świecić lecz dzienne led nie będą dopiero po przekodowaniu bornetsa jesli się będzie dało .

Dodano po 6 [minuty]:

i jak to analizuje trzeba dodatkowo jeden przewód podciągnąc z lampy do bornetsa z pinu lampy 11 do bornetsa t11c/6 bo takowego nie ma i zgadzało by się to z tym adapterkiem
    http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/i...-Xenon-Scheinwerfer-A3-8P---8PA-Facelift.html

Dodano po 2 [minuty]:

reszta nalezy do was
  • Poziom 10  
    @ fil2006- a wiesz moze co zrobic, aby podlaczyc lampy tylne do a3 sportback z roku 2009 do 2005? wiem, ze potrzebny jest jakis adapter...

zobacz sam:

Link

w tym komplecie jest adapter, nie wiem, czy mozna go kupic, gdzie i za ile, moze mozna taki zbudowac?

stare lampy maja 4piny, nowe 6.

rozmawialem z kims kto juz z tym kombinowal- mowil, ze za adapter dal 400zl, zakladajacy spalili mu lampy z klapy, ciagneli jakis kabel dodatkowo z przodu auta i przestawiali cos w komputerze- mozliwe, zeby bylo z tym az tyle zachodu?
  • Poziom 26  
    człowieku pamiętaj że wszystko co idzie przez ręce Polaka jest śmierdzące i podejrzane , niestety jeszcze musimy poczekać kilkadziesiąt lat aby społeczeństwo się rozwinęło duchowo i nie myślało tylko o pieniądzach .Zobacz na lampy led tylnie z kufateka do tego masz wsparcie i instrukcje zmiany kodowania .;
    http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/i...ights---Retrofit---Audi-A3-8PA-Sportback.html

Dodano po 2 [minuty]:

staraj sie tutaj nic nie kupować ,lepiej dołorzyć troszke i miec oryginalne z poważnej firmy z gwarancją .
  • Poziom 10  
    lampy mam, bez adaptera...
  • Poziom 4  
    Witam,widzę że dysponujecie wysoką wiedzą i możliwościami, nie niepokoiłbym tematu gdyby nie to że jesteście chyba ostatnia deską ratunku:)
    Posiadam Audi A3 8V 2014 rok i posiadało lampy zwykłe H4 na złączkę 10PIN, auto ze światłami dziennymi i regulacją ręczną zasiegu……... żonka auto rozbiła i postanowiłem kupić lampy xenon z led ze złączką 14PIN także z 2014 roku 8V0 941 006 (005). Jeśli moglibyście się pochylić nad tematem byłby wdzięczny. :D
    Lampy zamontowałem plus dokupiony adapter światła przekodowałem i działają:
    1.kierunkowskazy,
    2.mijania xenon,
    3.drogowe xenon,

Nie działają: :cry:
    1.led jako postojowe,
    2.led jako dzienne,
    3.fotka długimi

czy możecie z łaski swojej przeanalizować schemat połączenia co robię nie tak?