Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SDI i zakłócenia (opóźnienie) w tel bezprzewodowym

Kot :] 10 Cze 2004 20:07 1697 16
  • #1 10 Cze 2004 20:07
    Kot :]
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z SDI (His). Otóż przy używaniu telefonu bezprzewodowego słyszę swój głos (to, co mówię) w słuchawce po jakichś 0,5 - 1 sekundzie. Jest to bardzo irytujące i praktycznie uniemożliwia rozmowę.
    Problem nie występuje w telefonie przewodowym, nie występował przed zainstalowaniem sdi, ani też nie występuje po odłączeniu terminala z prądu.
    Telefon to Panasonic KX-TCD700PD,
    Problem występuje niezależnie od oddalenia słuchawki od stacji bazowej, ani też stacji bazowej od terminala sdi.
    Problem występuje zarówno przy podłączeniu stacji bazowej do terminala, jaki i do przejściówki (odbijającej sygnał?) przed terminalem.
    Problem występował na dwóch modelach terminali sdi (ericsson większy i mniejszy).

Zasłyszane: problem występuje we wszystkich rodzajach telefonów bezprzewodowych przy sdi. Może być minimalnie mniejszy przy odpowiednim modelu, dobranym metodą prób i błędów, a najsilniejszy jest przy Panasonicach. Spowodowany jest złą synchronizacją tych telefonów i odbiciem sygnału (?).
    Czy to prawda?

0 16
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Cze 2004 20:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Cze 2004 21:10
    Bonmis
    Poziom 21  

Bo Alcatel to Alcatel!!! :D :)
    A apropos tematu to miałem SDI ze 2 lata i korzystałem z Unidena i nigdy nie miałem takich problemów. Tak się jeszcze dla pewności spytam, podpiołeś się do wyjścia czyli zewnętrzne piny na RJ ??????

Bonmis

0
  • #4 10 Cze 2004 21:13
    Poziom 10  

"podpiołeś się do wyjścia czyli zewnętrzne piny na RJ ?"
    :) czyli? w tych sprawach jestem laikiem...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 10 Cze 2004 21:25
    Bonmis
    Poziom 21  

Kabel przyłączeniowy do SDI jest 4-żyłowy a wtyczka wygląda mniej więcej tak
    _______
    I I I I I I
    I I I I I I
    I I I I I I
    ----------
    --1234 --
    Do pinów 2 i 3 podłączany jest sygnał WE a do pinów 1 i 4 sygnał WY czyli do telefonu.
    Sorry za rysunek ale ja nie jestem grafikiem :)

Bonmis

0
  • #6 10 Cze 2004 21:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 10 Cze 2004 22:15
    Poziom 10  

Hm... mam tak:

[gniazdko tel] ---- [przejsciowka] ==== [his] ---- [telefon]

---- to kabel dwuzylowy
    === to kabel szerszy (pewnie ten 4-zylowy)

0
  • #8 10 Cze 2004 23:34
    Henry(k)
    Poziom 30  

eee.. robicie wodę z mózgu.... jakie piny zewnętrzne? gdzie?

Telefon/fax o ile mi wiadomo (a mi wiadomo ;-)) wpina się do gniazdka w terminalu HiS. I są wykożystane środkowe żyły, w/g rysunku wyżej to 2 i 3 lub kolor zielony i czerwony.

Problemu nie ma na drutach tylko w telefonie.
    Niestety nie wiem jak pomóc :(

PS. Picia, na pewno ma podpięty telefon do HiS'a a nie przed, bo każde podniesienie słuchawki rozwalało by mu łącze. Więc w kablach OK.

0
  • #9 11 Cze 2004 09:59
    Poziom 10  

Dzięki, jeżeli wkrótce będę miał sposobność, przetestuję jakiegoś Alcatela lub Unidena i napiszę co i jak :)

0
  • #10 11 Cze 2004 12:31
    Bonmis
    Poziom 21  

Henry(k) napisał:
    eee.. robicie wodę z mózgu.... jakie piny zewnętrzne? gdzie?

Nie wiem czy kolega wie ale pewnie nie,to wyjście z HIS-a jest również na gniazdku WE, właśnie na pinach zewnętrznych !!!. Nie wiem co prawda czy jest to podłączone równolegle z gniazdem WY do telefonu. Ale w swoim życiu widziałem już różne sposoby i maniany w podłączeniu a więc np.może mieć zwarcie w gniadku WE z WY i co wtedy ???????
    To oczywiście tylko gdybanie (o tym zwarciu) ale sprawdzić przecież nie zaszkodzi. Myślałem że jesteśmy tu od pomagania a nie robienia wody z mozgu :P :)

Z tym Alcatelem to chodziło o centralę nadrzędną czyli tą z której nasz numer.

Bonmis

0
  • #11 11 Cze 2004 12:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 11 Cze 2004 13:43
    Poziom 10  

jak mam podlaczone juz mowilem.
    czyli z tych wszytskich wypowiedzi mam wywnioskowac, zeby kupic sobie unidena? tak?

0
  • #13 11 Cze 2004 13:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 12 Cze 2004 12:26
    jaro41
    Poziom 25  

:D Witka. Do wiadomości Alcatel, te "zewnętrzne" są zrównoleglone i można je traktować jak podłączenie do gniazda w HIS. Dokładniej są to 2 i 7 w RJ 45 ( przyjście na 4 i 5 ).

Henryku, można się podpiąc tez w innym miejscu, nie tylko bezpośrednio do HISa.
    Przepraszam, że nie na temat, ale może sie komuś przydać.
    Nara

0
  • #15 13 Cze 2004 01:32
    nipper
    Poziom 16  

Witam.
    Z moich przygód z HIS'em : Siemensy i Sinusy DECT'y działają bez problemowo włacznie z funkcją CLIP . Philipsy działają dobrze ale CLIP tylko po wyączeniu zasilania z HIS'a (tego akurat nie pojmuję ) . Hagenuk OK. BOSCH ok zarówno DECTY jak i CT1 . Sinusy systemu CT1 działają ok .
    Dodam że to już mój drugi HIS bo pierwszy rozwalił piorun .

0
  • #16 13 Cze 2004 10:48
    Henry(k)
    Poziom 30  

SDI po wyłączeniu zasilania przełącza przekaźniki w modemie jak i w karcie dostępowej w półce na centrali. Linia staje się wtedy 'przeźroczysta' tak jakby wogóle nic nie było podpiętego. Transmisja przebiega analogowo po linii, wszystkie sygnały sa przenoszone identycznie jak na linii bez HiS'a.

Po włączeniu HiS'a do zasilania, przełącza on przekaźnik na swoje układy wewnętrzne, to samo robi moduł centralowy, łapią synchronizację i od tego momentu cała transmisja przebiega cyfrowo (struktura praktycznie identyczna jak w ISDN). Po stronie centralowej sygnał analogowy jest digitalizowany, wpakowany w kanał cyfrowy, przesłany do modemu HiS i w nim w przetwornikach C/A uzyskiwany spowrotem analogowy.
    Wychodzi na to, że sygnał FSK jest trochę podczas obróbki A/C-C/A ulega jakimś zniekształceniom i Philips już tego nie łyka.

0
  • #17 14 Cze 2004 00:55
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

ja tam mam Doro najtanszego bezprzewodowca i nie mam zadnego problemu z SDI !
    Telefony panasonic = SUX kupa badziewia !

0