Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Fisher CA-660 impedancja głośnikow

05 Wrz 2009 23:20 854 4
  • Poziom 17  
    Witam, mam wzmacniacz fisher ca660 i chce do niego podlaczyc kolumny o impedencji 6 ohm. I nie wiem czy mogę takie podlaczyc wiem tylko że koncowka mocy to STK0040, może ktoś wie jakie impedencje ona obsluguje??
  • Poziom 17  
    Artur k. nie uczylem sie angielskiego ale juz pare razy przeglądalem ta notkę i nie widzialem tam nic takiego co by wygladlo na impedencje:/ może nie jestem w stanie tego zauważyć wiec proszę cię o pomoc
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Ale przecież są słowniki, tu nie ma żadnych skomplikowanych wyrażeń, więc nie powinno być problemu i każdy słownik powinien je zawierać.

Cytat:
    Supply Voltage at rated power output RL = 8Ω"

Tabela typowych wartości napięć zasilających tej rodziny STK, przy których układ osiąga nominalną moc (podaną w tabeli obok) przy impedancji obciążenia 8Ω.
    Zatem zgodnie z tym co podano w tabeli, Kolegi układ może pracować z impedancją obciążenia 8Ω i osiągnie moc 40W przy napięciu ±33V.
    Możliwe (choć wątpię), że w tym konkretnym modelu wzmacniacza, producent zaniżył napięcie zasilania końcówki mocy, by przystosować urządzenie do pracy z mniejszymi impedancjami niż nominalna (patent często stosowany w wieżach). Tak, czy inaczej należy owe napięcie zmierzyć i porównać z tym co podaje notka katalogowa.

Dalej już Kolega sobie poradzi.
  • Poziom 17  
    dzieki wielkie;) pozrdawiam