Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

officejet t65 błąd karetki

woojan 10 Cze 2004 21:59 1208 3
  • #1 10 Cze 2004 21:59
    woojan
    Poziom 10  

Witam wszystkich chętnych do pomocy
    Mam problem z officejet t65, mianowicie chodzi o to, że po czyszczeniu kombajna (działającego) wyskakuje komunikat z błędem "Open cover Clear pen carriage jam, then press Enter". Z komunikatu o błędzie domyślam się, że chodzi o karetke ale została wyczyszczona i nic to nie pomogło. Karetka zachowuje się dość dziwnie po wciśnięciu enter przesuwa się w kierunku stacji serwisowej i wraca prawie na to samo miejsce w międzyczasie słychać stacje serwisową, że coś tam chce się przesunąć. Po paru takich operacjach dojerzdża do lewej strony.

0 3
  • #2 11 Cze 2004 17:40
    AliYO
    Poziom 18  

miałem kiedyś taki przypadek w innym officejet, klient powiedział że zrobił sobie konserwacje i jak poskładał to przestał działać. okazało się że miał uszkodzoną elektronike i fotocele w karetce. spróbuj najpierw wyczyścić fotocele, ew. jak masz jakąś dj9xx to przelutuj.

0
  • #3 11 Cze 2004 22:46
    tito
    Poziom 18  

chyba masz zatartą prowadnicę od karetki i stawia ona za duży opór. Wyczyść prowadnicę spirytusem i natłuść olejem silikonowym takim od kserokopiarki, jest najlepszy. Nie stosuj smaru , ewentualnie możesz użyć jeszcze oleju maszynowego.

0
  • #4 11 Cze 2004 23:46
    woojan
    Poziom 10  

Prowadnica od karetki była czyszczona i nic to nie pomogło a co do rady AliYO to foto cele też czyściłem jedyna szansa to chyba wymiana ich.
    Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły bo mi już brakuje.

0