Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampy z dopału ZETAGI - sprawne?

06 Wrz 2009 12:47 2744 3
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie, jestem w posiadaniu Dopału CB-Radia ZETAGI BV-130-P, nie znam się na tym sprzęcie, planuję sprzedać go, ale nie wiem ile za niego żądać. Słyszałem że lepiej sprawdzić stan lamp więc odkręciłem obudowę i oczom mym ukazały się 2 lampy - wg. mnie są dobre? Może ktoś mi doradzi i powie czy te lampy są ok? kolega mówił że "świeci" ja nie podpinałem pod sieć, bo bez anteny się chyba nie podpina..

Poniżej zamieszczam zdjęcia lamp z różnych stron.

• Poziom 30  
    robaldinho napisał:
    Słyszałem że lepiej sprawdzić stan lamp więc odkręciłem obudowę i oczom mym ukazały się 2 lampy - wg. mnie są dobre? Może ktoś mi doradzi i powie czy te lampy są ok? kolega mówił że "świeci" ja nie podpinałem pod sieć, bo bez anteny się chyba nie podpina..

Lampy wzrokowo nie sprawdzisz. Fotografie też nic nie mówią o ich stanie. Lampy ulegają procesowi starzenia na wskutek ich eksploatacji. Tym szybciej proces ten postępuje im częściej lampa była przeciążona, co w wypadku wzmacniacza zdarza się często na wskutek niedopasowania do anteny.
    Jedyna w warunkach domowych możliwość sprawdzenia to podłączenie do radia CB i oczywiście anteny. lepiej by było zastosować zamiast anteny sztuczne obciążenie, ale na taką moc to trochę trudno wykonać
  • Poziom 37  
    Najczęściej pada zarzenie które możesz sprawdzić miernikiem lub poprostu obserwując czy lampa świeci. Drugą sprawą jest zabielenie geteru czyli czy lampa nie jest rozszczelniona. Geter powinien być błyszczący. Reszta to jak już kolega SP8JUX wspomniał trzeba odpalić i sprawdzić
  • Poziom 17  
    Czy te lampy są oryginalne? od tego wzmacniacza?
    ile wat max ma taki wzmacniacz?
    jeżeli są 2 to chyba dużo...