Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprinter 210d 97r. problem z kontrolką grzania świec

06 Wrz 2009 12:49 3170 6
  • Poziom 9  
    Witam. od miesiąca posiadam Mercedesa 210d z 97r. Dotychczas wszystko było w najlepszym porządku jednak wczoraj po południu zaistniał jeden problem. przy włączeniu zapłonu kontrolka od podgrzewania świec zapala się na kilka sekund (tak jak powinno być), gaśnie, po czym po okolo 6 sekundach zapala się ponownie i ciągle się świeci. Silnik odpala bez problemów, ale nie mam bladego pojęcia w czym tkwi problem. Proszę o szybką pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Trzeba sprawdzić świece żarowe.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    sprawdziłem wszystkie są ok...przekaźnik nie jest nigdzie przepalony
  • Poziom 32  
    witam, co do tego maja swiece zarowe? sprawdż połączenie z czujnika temp silnika ,powodzenia
  • Poziom 12  
    Możliwe jest uszkodzenie sterownika ja miałem taki sam problem w mercedesie 124 2.5l diesel wymiana sterownika pomogła i problem sie skończył.Ale warto posprawdzać świece styki czy niezaśniedziały oraz czy niema zimnych lutów w sterowniku oraz czujnik temperatury bo poco pchać pieniądze na darmo koszt sterownika na giełdzie od 50zł w góre
  • Poziom 9  
    hehe wszystko sypie sie po kolei:] najpierw przestały mi świecić wszystkie kontrolki na liczniku (oprócz oczywiscie tej od świec:P) a teraz juz naweet kilometrów mi nie wyświetla:D teraz napiszę co juz sprawdziłem. do wszystkich świec dochodzi prąd, ładowanie jest ok, przekaźnik ok, jutro będą nowe świece a pojutrze podłączę go pod komputer.
  • spec od auto-elektro
    Myślę że należy sprawdzić wiązkę idącą do tyłu zaraz pomiędzy akumulatorem a silnikiem na załamaniu na nadkolu ,jest to słaby punkt przeciera się od dołu i robią się zwarcia.P