Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista Ultimate, pulpit zdalny, i duży monitor

Makro1993 06 Wrz 2009 13:47 1769 2
  • #1 06 Wrz 2009 13:47
    Makro1993
    Poziom 26  

Mam dosyć denerwujący problem.
    Mianowicie u domu mam Vistę Ultimate i 24 calowym monitor. Wynalazek to jest genialny ale tylko w domu. Otóż po podłączeniu się do komputera domowego (rozdzielczość na nim wynosi 1920x1200) pulpitem zdalnym z komputera z mniejszym monitorem wszystkie ikony na domowym komputerze są doszczętnie przesortowane i po każdym takim połączeniu po powrocie do domu muszę je wszystkie na nowo sortować na pulpicie.
    Jest może jakiś sposób żeby zapisać ustawienie ikon na pulpicie żeby po powrocie do domu nacisnąć przycisk i ikony wracają na swoje miejsce albo jakiś sposób żeby komputer automatycznie przywracał ikony tak jak było?

0 2
  • Pomocny post
    #2 07 Wrz 2009 19:27
    dibo29
    Poziom 13  

Czy chodziło Ci o coś takiego jak Desktop Restore
    opis:
    Mały program instalujący się jako rozszerzenie shella w postaci pliku dkticnsr.dll w folderze C:\WINDOWS\system32\ShellExt. Po instalacji w menu kontekstowym prawego kliku na Pulpit pojawią się dwie nowe opcje Save Desktop? i Restore Desktop umożliwiające odpowiednio: zapis układu ikon oraz jego przywrócenie. Współpracuje z multimonitorowością. Do ściągnięcia w różych wersjach: GUI oraz w postaci linii komend. Wersja Unicode pod Windowsy krzaczaste ze Wschodu.

Albo Icon Restore

0
  • #3 07 Wrz 2009 21:47
    Makro1993
    Poziom 26  

Jesteś genialny o to mi chodziło! ;) Desktop Restore działa doskonale!

0