Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinia na temat żarówek LED na 230V do opraw halogenowych

grala1 06 Wrz 2009 14:08 10665 4
  • #1 06 Wrz 2009 14:08
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Co sądzicie na temat w/w żarówek. Nie interesuje mnie opinia jak świecą tylko jaka jest ich prawdziwa żywotność.
    Z tego co wyczytałem to na ogół przepalają się w niej wszystkie diody na raz czego przyczyną jest podobno kondensator w nich zamontowany - prawda to czy mit?
    Podobno daje on jakąś szpilę napięciową przy włączaniu i wtedy diody siadają

Jakie żarówki halogenowe można włożyć do oprawy MR-11.
    Potrzebuje znaleźć żarówkę halogenową 10W lub LED do tej oprawy na 230V, trzonek GU10 odpada bo jest ona za długa.
    Potrzebuję żarówkę o średnicy 35mm i długości 39mm
    Może ktoś wie gdzie znaleźć jakąś rozpiskę z trzonkami, mocami i napięciami żarówek do tej oprawy
    Z góry dzięki

• #2 13 Paź 2009 14:41
    vihajster
    Poziom 12  

Testowo kupiłem i używam kilku "żarówek" ledowych na 230V.
    Ich trwałość jest mocno przesadzona !!!
    Przeplają się już po kilkudziesięciu - kilkuset godzinach.
    Najpierw przepalają sie pojedyncze ledy i to dosłownie - widać zupełnie
    czarną strukturę led. Jeśli żarówka ma kilkanaście ledów, to przepalają
    się kolejno ledy i gdy nie świeci ich kilka (jeszcze mniej niż 10) - przestaje
    świecić cała żarówka, mimo że pozostałe ledy "na oko" są sprawne".
    Raz wykosztowałem się na sporą żarówkę z około 50 ledami porządnej firmy
    w cenie około 50zł , o tyle ciekawa, że świeci (świeciła) podobnie jak zwykła
    żarowa dookólnie 360 stopni - ledy są zamonowane na ściankach graniastosłupa
    o podstawie trójkątnej. Zachowała się tak samo - przepalają się kolejne ledy i
    potem gaśnie cała. Mam takie żarówki zastosowane do oświetlenia schodów,
    więc codziennie widzę jak to postępuje.
    Ostatnio założyłem 10 ledów 1W GU10 do lampek ogrodowych. Zapalam
    je codziennie na kilka godzin - będę miał dobrą okazję do testu.
    To tyle z moich obserwacji. Ciekaw jestem jaki schemat wewnętrzny takiej
    żarówki, ale mam zamiar ją reklamować, więc szkoda mi jej rozbierać
    na części. Jak kogoś to ciekawi mogę zrobić zdjęcie takiej przepalonej żarówki.

• #3 13 Paź 2009 15:53
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Niestety żarówki LED jakie zamontowałem na wystawie w muzeum zaczęły padać po miesiącu. O tyle ciekawie że najpierw (idealnie) połowa diod, a potem druga. Temat był już poruszany i za dobrych opinii nie mają.
    Mnie się wydaje, że to przez zasilanie napięciem niewygładzonym, tylko albo przemiennym, albo tylko wyprostowanym.

• #4 13 Paź 2009 17:10
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Odpuściłem sobie ledy na 230V po przeczytaniu kilku komentarzy i zamontowałem zasilacz 12V ale jeszcze mam zwykłe halogeny
    Jeżeli chodzi o zasilanie tych na 230V to z tego co ja widziałem odbywa sie to za pomocą kondensatora i rezystora, nic poza tym

• #5 24 Paź 2009 11:05
    hikari_com_pl
    Poziom 10  

grala1 napisał:
    Jeżeli chodzi o zasilanie tych na 230V to z tego co ja widziałem odbywa sie to za pomocą kondensatora i rezystora, nic poza tym

Jeżeli żarówka LED na 230V ma taki układ zasilający, jak powyżej, to jej żywotność musi być niska. Pulsowanie i skoki napięcia niszczą diody LED.

Żarówki oferowane przez nas zasilane są przez układ zawierający mostek prostowniczy, filtr i stabilizator. Dotyczy to także żarówek 230V do opraw (GU10 50mm).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME